Pewna wygrana Jaroty na inaugurację przygotowań

› Sport i rekreacja 10 dni temu    28.06.2020
Dawid Borucki
komentarzy 0 ocen 1 / 100%

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Jarocinie Jarota rozegrała pierwszy sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. JKS pokonał 3:0 IV-ligową Iskrę Szydłowo.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Jarociniacy letnie sparingi mieli rozpocząć już przed tygodniem, ale starcie z rezerwami Miedzi Legnica zostało odwołane. Tym razem do Jarocina przyjechała Iskra Szydłowo, która w sezonie 2019/2020 w grupie I V ligi zajęła 2. miejsce, a w zbliżających się rozgrywkach będzie beniaminkiem IV ligi.

Jarota była zdecydowanym faworytem tego spotkania, co udowodniła w pierwszej połowie. Po kwadransie podopieczni Piotra Garbarka objęli prowadzenie dzięki trafieniu Szymona Piekarskiego. Nie trzeba było długo czekać, a wynik po 5 minutach podwyższył Patryk Rzepka po asyście Michała Niedźwiedzkiego. Jarota kontynuowała dobrą grę, szansę na podwyższenie miał jeden z testowanych zawodników, ale udało się to dopiero tuż przed przerwą Niedźwiedzkiemu. W drugiej połowie obraz gry nie uległ dużej zmianie, ale brakowało już skuteczności. Swoją sytuację na zdobycie bramki mieli również goście, ale świetnie spisał się między słupkami Sebastian Kmiecik. Wynik w drugiej części meczu się nie zmienił.

W najbliższą sobotę, 4 lipca Jarotę czeka wyjazdowe spotkanie w Kleczewie z Sokołem.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Sebastian Golak, Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski, Piotr Stachowiak, Michał Niedźwiedzki, zawodnik testowany, Patryk Rzepka, zawodnik testowany

Na zmiany wchodzili: Miłosz Kowalski, Mateusz Dunaj, Damian Pawlak, Kacper Szymankiewicz, Krzysztof Bartoszak, Mikołaj Kowalski, Damian Walkowiak

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -