ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Pasażerowie muszą "kwitnąć", czekając na pociąg

› Aktualności ponad rok temu    26.06.2019
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 16 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Archiwum Gazety Jarocińskiej

Do redakcji napisał Czytelnik, który zwraca uwagę na likwidowanie połączeń kolei metropolitarnej Poznań - Jarocin.

 

- Z tego, co mi wiadomo, samorząd Jarocina dokłada się finansowo do tego przedsięwzięcia. Dlaczego zatem są likwidowane pociągi rano w okolicach godziny 6.00 w kierunku do Poznania oraz po południu ok. godziny 16.00 z kierunku Poznań do Jarocin. Dojeżdża nimi do pracy wielu mieszkańców naszego regionu, pociągi są pełne, a tu nagle następuje likwidacja połączeń. Przez takie działanie ludzie muszą wcześniej wstawać, żeby dostać się do Poznania. Ich powrót do domu jest też opóźniony, gdyż - kończąc pracę o 15.00 - nie są w stanie przedostać się przez Poznań na wcześniejszy pociąg i muszą kolejną godzinę w Poznaniu "kwitnąć", czekając na późniejszy skład - żali się jarocinianin.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Rafała Rucińskiego, specjalistę z Wydziału Eksploatacji w spółce Koleje Wielkopolskie.

 

- Żaden z przewoźników nie „zlikwidował” połączeń w godzinach szczytu przywozowego i odwozowego. Zmiany dotyczyć mogę jedynie drobnych minutowych przesunięć, wynikających z prac remontowych na torach, prowadzonych przez Zarządcę Infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe - zapewnia, załączając porównanie odnoszące się do dwóch rozkładów jazdy - poprzedniego i obecnego.

 

Odpowiedzi udzieliła nam również Beata Wagner, starszy specjalista z Wydziału Handlu i Marketingu w tej samej spółce.

 

- W rozkładzie jazdy, który obowiązuje od 9 czerwca żadne połączenie do i z Jarocina nie zostało zlikwidowane. Proszę zatem uspokoić czytelników, liczba pociągów pozostaje bez zmian - wyjaśnia. Przyznaje, że nastąpiły natomiast przesunięcia w godzinach odjazdów/przyjazdów. - Należy jednak podkreślić, że wprowadzone zmiany stanowią odpowiedź na wnioski pasażerów. Ponadto ostateczny kształt rozkładu jazdy pociągów zatwierdza organizator przewozów, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - przekazuje Beata Wagner. - W informacji, którą opublikowaliśmy na naszej stronie w Aktualnościach wymienione są pociągi, których godziny odjazdów/przyjazdów ulegną przesunięciu ponad 10 minut, a nie wszystkie pociągi na danej linii.

 

Zajmujemy się również kolejnym sygnałem zgłaszanym przez naszych Czytelników - dotyczącym pociągu do Kołobrzegu, który nie ma już postoju w Jarocinie.

ZOBACZ TEŻ - STRACILI WSZYSTKO W POŻARZE DOMU. TY TEŻ MOŻESZ IM POMÓC

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ to tylko ja
ponad rok temu ocena: 75%  16
zawsze można zmienić środek lokomocji , a nie tylko narzekać, a to za długo jedzie , a to za krótko.Polakowi nie można dogodzić. Szacunek kolejarze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pat
ponad rok temu ocena: 50%  15
Rozwój! W niedzielę ok 17.00 nie ma osobowego do Poznania! Koszmar. Przepaść między 16.00 a 19.00. tylko IC pozostaje. Tak reklamują kolej aglomeracyjną. Porażka!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Otwarta koperta
ponad rok temu ocena: 55%  14
Taki Rozwój, a Wyborcy ZJ zap.....ją do pracy do Poznania ??? Coś mi tu śmierdzi w tym Jarocinie ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otwarta koperta
ponad rok temu ocena: 17%  13
wątpię w to co piszesz...
~ Xyz
ponad rok temu ocena: 43%  12
Nie narzekajcie tak na połączenia Jarocin-Poznań rano i w godzinach popołudniowych są pociągi co pół godziny ja dojeżdżam do Ostrowa Wlkp pracując do 16 muszę czekać do 18
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ok
ponad rok temu ocena: 73%  11
jestem pełny podziwu dla poświęcenia ludzi, chcących tak daleko codziennie dojeżdżać w celu wspomagania utrzymywania jarocińskich urzędników i pracowników spółek miejskich dzięki podatkom idącym z pracy dojeżdżającego
~ xyz
ponad rok temu ocena: 50%  10
Coś jest w tym ze w ostatniej chwili sie cos zmienilo w rozkladzie, bo wystarczy w internetowym rozkladzie jazdy sprawdzic polączenia do poznania od godziny 4,00 nie ma pociagu kw o 4.31
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otwarta koperta
ponad rok temu ocena: 50%  9
APEL szanowni mieszkańcy gminy jarocin ... wy macie przerąbane na własne życzenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie
ponad rok temu ocena: 80%  8
No to zlikwidowali, czy nie zlikwidowali??? Jeśli nie zlikwidowali, to czemu najpierw nie sprawdzicie, zamiast publikować taki post i jeszcze zawracać głowę pracownikom Kolei? Już każdą bzdurę nadesłaną przez czytelnika opublikujecie bez weryfikacji?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jerzy w
ponad rok temu ocena: 60%  7
Macie polityke prorodzinną pisu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brygadier
ponad rok temu ocena: 60%  6
W nowym rozkładzie który był opublikowany przed zmianą nie było jednego porannego pociągu, później jakims cudem się pojawił dzień przed wprowadzeniem zmian. Więc albo zapomnieli go wpisać albo mieli zamiar likwidować ale ktoś zaczął drążyć temat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Codzienny pasazer
ponad rok temu ocena: 100%  5
Polecam sprawdzać rozkład w aplikacji „rozkład kolejowy”. Np. Bilkom wprowadza w błąd! Chyba celowo ukrywa pociągi KW by jeździć regio.
~ MłodyJarociniak
ponad rok temu ocena: 73%  4
Do gościa który zgłosił do gazety: Kolego ja jezdze pociągiem do Poznania i z Poznania i nie było żadnej zmiany rozkładu czy też likwidacji składu więc nie wiem skąd ci sie wział urojony pomysł o likwidacji składu porannego? Ja wracałem z Poznania nad ranem i było wszystko oki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dior
ponad rok temu ocena: 86%  3
Dokładnie tak! Popieram! Poza tym gazeta nigdy nie powinna pisać, że anonim im coś zgłosił. Imię i nazwisko zgłaszajacego albo wypad. Tak to zawsze gazeta może sobie wymyślić temat z d...y twierdząc, że ktoś coś i m podał. Podał ktoś czy redaktorzy z braku tematu wymyślili? Proste pytanie.
~ wlkp2011@interia.pl
ponad rok temu ocena: 80%  2
Pociąg do Kołobrzegu w tym sezonie w ogóle nie ma postoju w Jarocinie jak w latach ubiegłych. Zainteresowanie było spore, uprzedzam odpowiedź rzecznika że pewnie nie było. Było. Pociąg ma luzny rozkład, stoi dłużej po innych stacjach. Napewno dadzą głupią wymijającą odpowiedz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ok
ponad rok temu ocena: 89%  1
miasto socjalu, co się dziwisz. Za mało by żyć, za dużo by....