ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Papierosy elektroniczne a zakaz mentoli.

› Zdrowie i uroda› Porady miesiąc temu    14.08.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jak powszechnie wiadomo, od 20 maja 2020 roku nie można sprzedawać papierosów klikanych i mentolowych – jest to decyzja Unii Europejskiej, która ma na celu ochronę zdrowia Europejczyków oraz zmniejszenie liczby osób uzależnionych od tytoniu. Zakaz mentoli spowodował, że jego miłośnicy zaczęli poszukiwać alternatyw – o ile w grę nie wchodzą tradycyjne papierosy, których smak nie spełnia oczekiwań palaczy, o tyle ciekawym zastępstwem wydają się papierosy elektroniczne. Czy aby na pewno?

Zakaz mentoli zwiększy liczbę osób korzystających z e-papierosów

R E K L A M AGAZETA online SRT1

I jest to raczej oczywiste, ponieważ elektroniczne papierosy staną się przy zakazie mentoli jedną z nielicznych, legalnych metod zaspokajania głodu nikotynowego i cieszenia się przyjemnym smakiem w czasie palenia. Ich działanie jest oparte na wdychaniu aerozolu z nikotyną i wypuszczaniu bezzapachowego dymu.

Od wielu lat toczą się spory na temat tego, czy e-papierosy są szkodliwe, czy też nie. Z biegiem prowadzonych przez lata badań okazało się, że nie są one tak bezpieczne dla zdrowia, jak mogłoby się wydawać – bo chociaż zawierają o wiele mniej szkodliwych substancji, niż papierosy mentolowe i zwykłe, ich ilość może wpływać na stan zdrowia. Według portalu Apteline.pl w dymie papierosowym znajduje się około 50 substancji rakotwórczych, zaś w tym z e-papierosa zaledwie 3 – niestety, jeden z tych związków ma nadzwyczaj negatywny wpływ na organizm. Wciąż trudno jest więc określić takie rozwiązanie jako zdrowe, natomiast stanowi ono alternatywę i jest sposobem na rzucenie palenia.

Nie tylko e-papierosy!

Zakaz mentoli nie obejmuje również podgrzewaczy do tytoniu, które są coraz chętniej wybierane na terenie całej Unii Europejskiej. To także urządzenia, których działanie opiera się na podgrzewaniu, a nie spalaniu tytoniu, dostarczając nikotynę pod postacią aerozolu. Według specjalistów, zawartość toksycznych substancji została w nich ograniczona nawet o 95%, co w wielu przypadkach jest wynikiem lepszym niż w elektronicznych papierosach. Co więcej, dużym atutem tego rodzaju rozwiązań jest fakt, że podczas korzystania z nich nie powstaje dym – dzięki temu bliskie nam osoby nie są narażone na wdychanie szkodliwych substancji.

Niezależnie od tego, którą alternatywę wybierzesz, warto traktować ją jako ostatni krok przed zerwaniem z nałogiem. W Unii Europejskiej, w wyniku uzależnienia od tytoniu, umiera rokrocznie 650 tysięcy osób, a 13 milionów zmaga się z różnymi chorobami i dolegliwościami. To najlepsza motywacja do tego, aby rzucić nałóg – wycofanie papierosów mentolowych w 2020 roku może okazać się w tym pomocne.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.