ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Pani Marianna skończyła 105 lat!!! [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    29.03.2020
Karina Muszalska
komentarzy 18 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Michał Surma

Gmina Żerków. Najstarsza mieszkanka gminy Żerków. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Dzisiaj swoje urodziny obchodzi najstarsza mieszkanka gminy Żerków. Pani Marianna Pałgan skończyła 105 lat! Niestety ze względu na panującą epidemie koronawirusa, nie mogliśmy osobiście złożyć życzeń jubilatce.

 

 

Jest silną kobietą. W wieku 101 lat przeszła bez komplikacji operację wszczepienia endoprotezy biodra. Lekarze zdziwieni jej dobrymi wynikami, podjęli decyzję o przeprowadzeniu zabiegu. Jak się okazało już następnego dnia pani Marianna wstała na nogi zgodnie z zaleceniami lekarza. Lubi sobie od czasu do czasu wypić nalewkę.

 

 

Urodziła się 28 marca w Śmiełowie. Miała czworo dzieci. Jej mężem był Stanisław Pałgan. Przez większość swojego życia ciężko pracowała, najpierw w majątku hrabiego, który często nie wypłacał jej zarobionych pieniędzy. W czasie wojny sama utrzymywała całą rodzinę, ponieważ Stanisław Pałgan został wywieziony na roboty do Niemiec. Do cukrowni w Witaszycach chodziła na pieszo, po pracy wracała do domu i zajmowała się gospodarstwem. Wszędzie jeździła rowerem. Pokonywała nim trasy do Jarocina i do Pyzdr wioząc przewieszone przez ramę prosięta.

 

 

Niestety obecna sytuacja sprawiła, że nie możemy odwiedzić naszej Jubilatki. Relacje z naszej wizyty sprzed roku można zobaczyć TUTAJ.  O jej 105 urodzinach nie zapomniał burmistrz Żerkowa, Michał Surma, który przesłał jej życzenia.

 

Pani Mariannie życzymy więc zdrowia i spokoju!

 

Wesprzyj zbiórkę na rzecz szpitala. Kliknij w zdjęcie!

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaro
6 miesięcy temu 19
Zdrówka dla Pani
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik
6 miesięcy temu ocena: 100%  18
Panie Michale! Czas lansu i kupowania głosów już minął,teraz czas na uczciwą pracę,z całą rzeszą współpracowników.Nie ma ich? A to byli zwykli karierowicze i pochlebcy.Trzeba w takim razie samemu zakasać rękawy.Pan jest dla nas,to my panu płacimy.Jeśli to pana przerasta to na urlop bezpłatny należy się udać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawy
6 miesięcy temu ocena: 100%  17
A kto obecnie zarządza MCT?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emeryt
6 miesięcy temu ocena: 85%  16
Za dużo po tej sesji nie można sobie obiecywać.Z tego co słyszę radni chcą przekazać swoje diety a burmistrz dodatek funkcyjny na walkę z pandemią.Ale tu nie chodzi o tego typu akcje jednorazowe a o sytemowe działania mające chronić mieszkanców .Na to potrzebne są środki,duże środki,trzeba edukować mieszkańców,trzeba im pomagać,wskazywać jak mają się chronić,co im zagraża,dlaczego mają przebywać w domach.Trzeba zorganizować ,umożliwić ludziom niepełnosprawnycm,chorym samotnym,zaopatrzenie w niezbędne artykuły pierwszej potrzeby.Zaktywizować opiekę społeczną,koła gospodyn wiejskich,strażaqków ochotników aby się rozejrzeli kto w ich sąsiedztwie tej pomocy potrzebuje.Przed wyborami deklarowali państwo że jesteście dla nas,obiecywaliście wsparcie pomoc w zamian za nasze głosy .Teraz jest ten czas,kiedy te swoje deklaracje możecie realizować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 91%  15
Panie burmistrzu.Pieniążki przeznaczone na kino wypadało by przekazać na ochronę mieszkanców przed zagrożeniem,wypadało by w tym kierunku zrobić także inne niezbędne przesuniecia w bydrzecie gminnym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Duża szansa
6 miesięcy temu ocena: 83%  14
Podobno jutro sesja rady gminy więc możliwe że, będą przesunięcia w bydrzecie/jak sobie życzy mieszkaniec/gminnym. Ostrożnie bo to niebezpieczne zbierać się w tak dużym gronie, koronawirus nie śpi. Dużo zdrowia i samych pozytywnych działań dla dobra nas wszystkich.
~ Jarocinianka
6 miesięcy temu ocena: 100%  13
Życzę dużo zdrówka i kolejnych Urodzin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żekowianin
6 miesięcy temu ocena: 100%  12
Gdzie ci wszystcy aktywiści i społecznicy .Gdzież ta fundacja Zerknij Tu.W trudnych chwilach musimy sobie jak zwykle radzić sami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podwladny
6 miesięcy temu ocena: 100%  11
Przecież, kiedy mieszkancy gminy Żerków zaczęli psioczyć na Burmistrza dlatego ,że zrobił kwarantannę w hotelu ,to właśnie jedna z tych pięciu pań , pani K.H, która na stałe współpracuje z Zerknij Tu, była zbulwersowana i wyraziła się, że utraciła wiarę w ludzi, to może się wykarze i nam wszystkim tę wiarę przywróci, swoim godnym zachowaniem, pokazanie się na jarmarku wielkanocnym , który był planowany to nie to samo co pomoc w czasie epidemii i chociaż minimalne narażanie życia, zresztą po co? swój cel i stanowisko osiągnięte.
~ mario
6 miesięcy temu ocena: 9%  10
taki trudny czas, a wy nie odpuszczacie, drwicie, kpicie z ludzi, jakiś koncert życzeń, byle tylko kpić, podjudzać, wyśmiewać, a może drwina i kpina to jedyne co w was pozostało ?... przykre.
~ totofoto
6 miesięcy temu ocena: 87%  9
Może jakaś fotorelacja z tych działań.
~ first lady
6 miesięcy temu ocena: 100%  8
Przy „Zerknij Tu” działa wielu wolontariuszy, ale na stałe pomaga mi 5 osób.Gdzie one są.Prosimy o jakiś DUZY projekt na czas pandemii. Ponoć są struktury,ludzie,duże pieniądze,to dlaczego wad nie widać i nie słychać? Teraz można działać na miejsu w tej gminie .I co inwencji brakuje.
~ mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
Oni wszystce czakają na nakaz wojowody? Gmina z dykty.
~ krzan
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
A jednak jest pan burmistrz.Choć tylko na faceboku ale jest. Odetchnąłem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lolo
6 miesięcy temu ocena: 100%  5
" U mnie burmistrz wyszedł z inicjatywą do firmy produkującej kanapy, aby uszyli maseczki I wczoraj roznosili, kazdy dom w miescie dostal za darmo po 5 sztuk." To nie jest mowa o burmistrzu Żerkowa.Ten pan poza przekazaniem MCT na kwarantannę i zabarykadowaniu się w urzędzie nie przejawia żadnej inicjatywy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
U Ciebie burmistrz wyszedł a mój się schował i nie chce wyjść.
~ sołtys Rogaszyc
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Od jutra, po sesji szyjemy maski.
~ Zzz
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Zamurowalo mnie. Zdrowia dla jubilatki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Życzliwa
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Życzymy zdrowia pani Marianna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji