ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Oszustwa na koronawirusa. Policja ostrzega, abyśmy byli czujni

› Aktualności› Na sygnale 2 miesiące temu    11.03.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Koronawirus to teraz bardzo gorący temat w ostatnich dniach. Nasze obawy przed zagrożeniem wykorzystują oszuści. Oferują do sprzedaży amulety czy cudowne herbatki, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na groźną chorobę płuc.

 

 

22 przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w naszym kraju. W związku z epidemią we wtorek odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Rząd zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa nie powinni zgłaszać się do szpitala lub przychodni to najważniejsza w tej chwili wskazówka dla wszystkich mieszkańców w związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa na naszym terenie. Specjalne procedury wdrożył jarociński szpital.

 

- Przy drzwiach wejściowych na Szpitalny Oddział Ratunkowy zamontowany został specjalny dzwonek, żeby taki pacjent poruszał się osobną, inną "ścieżką" niż reszta pacjentów. By zminimalizować możliwość kontaktów z innymi pacjentami i ich narażeniem na zarażenie się - mówi dr n. med. Włodzimierz Budzyński, dyrektor medyczny szpitala w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]. 

W Poznaniu zostały zawieszone zajęcia w szkołach. Jakie decyzje podjęły nasze władze [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

 

Sytuację wykorzystują oszuści. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie.

 

- Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod służby sanitarne i ministerstwo zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa - czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji.Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. - Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję – apelują funkcjonariusze.
 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarocin
2 miesiące temu ocena: 100%  4
No przecież jeden ksiądz w duzym mieście sam stwierdził że wirus to kara od Boga za życie w grzechu. Księża grzeszą a my cierpimy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jack
2 miesiące temu ocena: 100%  3
ale to jest kwestia naiwności ludzi a wiara sobie może sprzedawać co dusza zapragnie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jack
2 miesiące temu 2
ohh ty żartownisiu
~ pegaz
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Jaka WIARA,???ta po poznańsku = wiara = "wiaruchna" czy wiara ta religijna, ??,tu w tym przypadku żadna. Takich osobników należy , gonić z domu, albo przyjąć i zgłosić na policję w sposób przemyślany i bezpieczny. Pozdrawiam i nie wychodż na zakupy.
R E K L A M A