ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Ośmioklasiści rozpoczynają egzaminy, czy przebiegają bez zakłóceń?

› Aktualności ponad rok temu    15.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 77 ocen 0 / 0%
A A A

Nauczyciele nadal strajkują. Tymczasem w szkołach rozpoczęły się kolejne egzaminy. Tym razem przystąpili do nich osmioklasiści. Czy we wszystkich szkołach na terenie Ziemi Jarocińskiej przebiegają bez zakłóceń, kto zasiadł w komisjach, czy wystarczy nauczycieli, żeby zabezpieczyć trzydniowe egzaminy?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Kolejne rozmowy przedstawicieli rządu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego zakończyły się fiaskiem, w szkołach i placówkach oświatowych rozpoczął się strajk. Pracownicy oświaty od początku domagali się podwyżki wynagrodzenia o 1.000 złotych ze spłatą od 1 stycznia.

 

 

 

Później żądania zostały obniżone do podwyżki wynagrodzeń o 30% od 1 stycznia tego roku. Zaproponował również uwolnienie dodatku stażowego ponad ustawowy limit określony na 20%.

 

 

30% podwyżki to dla nauczyciela stażysty kwota na poziomie 720 - 730 złotych miesięczne, a dla nauczyciela dyplomowanego - 990 złotych.

 

 

[dlaczego burmistrz Jarocina nie kandyduje już do Europarlamentu - szczegóły TUTAJ]

 


Jarocińskie ZNP w lutym weszły w spór zbiorowy z dyrektorami szkół. Później odbyło się referendum, w którym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji z publicznych placówek oświatowych podległych gminie Jarocin. Wynik głosowania był w granicach od 53% do ponad 90% za strajkiem.

 

 

Konsekwencją była uchwała, którą podjął jarociński zarząd ZNP o przystąpieniu do strajku. - Wysyłaliśmy pisma z powiadomieniem do dyrektorów szkół - wyjaśniała Hanna Czerniak.

 

 

Strajk w szkołach rozpoczął się w poniedziałek - 8 kwietnia [szczegóły TUTAJ]. Termin zbiegł się z zaplanowanymi egzaminami: 10,11 i 12 kwietnia gimnazjalnym, a 15, 16 i 17 kwietnia - ośmioklasistów. Matury mają rozpocząć się 6 maja.

 

[zmian organizacji ruchu w centrum Jarocina - zobacz szczegóły i MAPE objazdów]

 

Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak spotkał się z dyrektorami wszystkich szkół publicznych.

 

 

- Najważniejsze jest zabezpieczenie egzaminów. Żaden z dyrektorów nie zgłaszał, że tych egzaminów nie jest w stanie przeprowadzić. Każdy walczy o to, żeby powołać komisje egzaminacyjne - stwierdza zastępca burmistrza.

 

 

Żeby skompletować składy komisji egzaminacyjnych szefowie placówek mieli się posiłkować nauczycielami z zewnątrz - głównie ze szkół niepublicznych.

 

 

Mogli to zrobić na podstawie rozporządzenia, które w ostatnim czasie wydała minister edukacji, a które mówi, że: „Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów”

 

 

Rozporządzenie zwiększył też liczbę uczniów przypadających na nauczyciela wchodzącego w skład zespołu nadzorującego - z 20 do 25 w przypadku egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty.

 

 

Po rozpoczęciu strajku wiceburmistrz Kaźmierczak ponownie spotkał się z dyrektorami szkół. - Wiemy już, jaką liczbę nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku mamy do dyspozycji - stwierdza zastępca burmistrza.

 

 

[o propozycji korupcyjnej, którą ponoć miał otrzymać burmistrz Jarocina - przeczytasz TUTAJ]

 

 

Zapewnił, że egzaminy gimnazjalne odbędą się we wszystkich placówkach publicznych gminy Jarocin. - Mamy zabezpieczenie i obsadę wszystkich komisji - stwierdza Kaźmierczak [więcej na ten temat TUTAJ].

 

 

Komisje zasilili przede wszystkim nauczyciele ze szkół niepublicznych, emeryci oraz urzędnicy z przygotowywaniem pedagogicznym i pracownicy instytucji kultury - między innymi dyrektor Muzeum Regionalnego Sebastian Pluta.

 

 

 

[co na temat egzaminów i strajku nauczycieli mówią uczniowie - czytaj TUTAJ]

 

 

W czwartek - 11 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dyrektorów szkół z wiceburmistrzem Robertem Kaźmierczakiem. Tym razem dotyczyło zabezpieczenia przeprowadzanych po raz pierwszy - egzaminów ośmioklasistów.

 

 

 

- Z informacji, które przekazali mi dyrektorzy, we wszystkich szkołach publicznych gminy Jarocin egzaminy powinny odbyć się bez problemu. Mamy zabezpieczone składy komisji. Podobnie, jak w przypadku gimnazjalistów przede wszystkim posiłkujemy się nauczycielami ze szkół niepublicznych - informuje wiceburmistrz.

 

 

Bez zakł óceń do egzaminów przystąpili także uczniowie szkół z terenu gmin Jaraczewo i Kotlin.

 

Problemów nie odnotowano również w szkołach na terenie gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

O sytuacji w pozostałych placówkach ZIemi Jarocińskiej będziemy informowali na bieżąco. 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (77)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ julka
ponad rok temu 77
Mam pytanko do kogo wystąpić o zwrot kosztów za opiekę nad dziećmi w czasie strajku , bo przedszkole jej nie zapewniło i jeszcze jedno czy będą w tym roku nagrody dla nauczycieli za wzorową prace .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opiekunowie
ponad rok temu ocena: 100%  76
Czy wy nie widzicie że dzieciaki , grupki grupy chodzą samopas po ulicach , na osiedlu to już plaga. Nikt ich nie pilnuje, wchodzą na jezdnie, zaglądają na budowy. To się źle skończy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytat
ponad rok temu ocena: 76%  75
Jak wygląda pensja nauczyciela? Na pensję nauczycieli składa się wynagrodzenie zasadnicze (w wysokości określanej corocznie w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej ws. minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli) oraz dodatki określone w ustawie - Karta Nauczyciela. Są to: dodatek za wysługę lat, dodatek wynikający z pełnienia funkcji kierowniczej, dodatek funkcyjny dla wychowawcy klasy, dodatek funkcyjny nauczyciela doradcy, dodatek funkcyjny nauczyciela konsultanta, dodatek za warunki pracy, dodatek za uciążliwość pracy, nagroda jubileuszowa, nagroda ze specjalnego funduszu nagród, dodatkowe wynagrodzenie za pracę w porze nocnej, dodatek motywacyjny, dodatkowe wynagrodzenie roczne, odprawy emerytalno-rentowe oraz odprawy z tytułu rozwiązania stosunku pracy i doraźnych zastępstw.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do swój
ponad rok temu ocena: 88%  74
Chyba na pół etatu. Widziałam PIT nauczycieli gdzie dochód za 2018 rok to ok. 100.000 zł. Powiedz ile masz na rocznym zeznaniu podatkowym?
~ swój
ponad rok temu ocena: 35%  73
Tak............i ze wszystkimi dodatkami po 30 latach pracy mam 2.600 na rękę. ? Normalnie szał. Druga sprawa, jeśli taka pensja jest dla ciebie szczytem marzeń, to trzeba było się uczyć i być nauczycielem. Inaczej byś wtedy śpiewał.
~ skarbnik
ponad rok temu ocena: 80%  72
Jeszcze jak ma się 3 dzieci, to dodatkowo wpływa 18 000 zł rocznie i ponad 4 224 zł zwrotu odliczenia od podatku Razem dodatkowo ponad 22 tyś. I na każde kolejne dziecko dodatkowo 8,7 tyś.
~ www
ponad rok temu ocena: 65%  71
Stale mało i mało powinni pracować 8 godz i mogliby strajkować tylko strajk powinien być w lipcu jak mają płatne wolne wszystkich zwolnić i szkoły zrobić niepubliczne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ *******
ponad rok temu ocena: 88%  70
Po co ujawniłeś Program Schetyny. Teraz może PiS ukradnie ten pomysł.
~ do ......
ponad rok temu ocena: 100%  69
Za 8100 zł miskę ryżu, chyba pojedziesz na wakacje do Wietnamu
~ nie jadę do Brukseli
ponad rok temu ocena: 19%  68
Jasne i niech zapierd...8 godzin dziennie w soboty też za miskę ryżu
~ Emet
ponad rok temu ocena: 69%  67
Należy przekształcić szkoły w niepubliczne prowadzone przez stowarzyszenia rodziców dzieci uczących się w tych szkołach. Natomiast Kartę Nauczyciela zlikwidować. Wtedy dzieci będą na pierwszym miejscu, a nie pieniądze. Jako obywatele mamy takie samo prawo domagać się tego jak nauczyciele mają prawo strajkować. Brawo i szacunek dla tych nauczycieli i pedagogów, którzy umożliwili dzieciom napisanie egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnych za to, że nie ulegli zastraszaniu, wyśmiewaniu i mobbingowi ze strony strajkujących.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do "nie jadę do Brukseli"
ponad rok temu ocena: 67%  66
Tylko świnie nie siedzą na egzaminie
~ kos
ponad rok temu ocena: 32%  65
Do Emet Nie wiem czy wiesz co piszesz? Przekształcanie szkol w niepubliczne to prosta droga do prywacizny. A wtedy rynek będzie kształtował cenę takiej usługi. Nie wiem czy będzie cię wtedy stać na to. Rządzącym właśnie o to chodzi bo im mniej wykształceni poddani tym lepiej!!! Oni jak i bogaci maja kasę by kształcić swoje młode latorośle. TEGO CHCESZ? Zresztą plan niszczenia przez taw. reformy edukacji jest "genialnie" realizowany
~ rus
ponad rok temu ocena: 36%  64
Z tym wnioskiem proszę skierować się do wice burmistrza Jarocina R Kazimierczaka on jest specjalistą w tych sprawach zna się na edukacji moim zdaniem lepiej niż pani minister
~ nie jadę do Brukseli
ponad rok temu ocena: 23%  63
Już w czasie wojny śpiewano Tylko świnie siedzą na egzaminie
~ REX
ponad rok temu ocena: 38%  62
WREŚCIE SIĘ UDAŁO TO CO PO KOLEII ROBIŁY PORZEDNIE RZĄDY ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE.I ZNOWU SUKCES PIS BO TO ONI POLSKIE SZKOLNICTWO DOPROWADZILI DO CAŁKOWITEJ RUINY-GRATULACJE! PS. A TACY SKROMNI ZE NAWET W SWOJEJ TELEWIZJI RZĄDOWEJ TVP ZAPOMNIELI DZIŚ O TYM SUKCESIE WSPOMNIEĆ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do xx
ponad rok temu ocena: 57%  61
A pierwszy wyraz powinno być wreszcie. Też się zgłoś na korepetycje.
~ Xx
ponad rok temu ocena: 33%  60
No błąd jest -przepadkowo wpisane niepotrzebne i w koleii co nie zmienia faktu że komentarz trafny.Można się jeszcze doczepić że zamiast ze powinno być że i przecinka niema.
~ .
ponad rok temu ocena: 41%  59
wszyscy rodzice dzieci szkolnych i maturzyści będą głosować na PiS
~ Z Z
ponad rok temu ocena: 75%  58
ZGŁOŚ SIĘ NA KOREPETYCJE Z ORTOGRAFII
~ poseł
ponad rok temu ocena: 52%  57
A może jak nie chcą 15 % podwyżki, to zaproponować nauczycielom 20 % obniżki jaką dostali samorządowcy i parlamentarzyści.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie jadę do Brukseli
ponad rok temu ocena: 42%  56
Nie powinni pracować dla idei czyli za friko a nie jak samorządowcy, posłowie i rząd za grube tysiące, poseł jak masz za dużo to podam ci nr konta możesz wspomóc nauczycieli
~ APEL
ponad rok temu ocena: 60%  55
Apel do Rodziców. My rodzice powinniśmy zacząć czynnie i aktywnie protestować przeciwko nielegalnej akcji strajkowej tzw. nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie jadę do Brukseli
ponad rok temu ocena: 42%  54
Akurat strajk jest legalny więc nie oszukuj ludzi
~ nie jadę do Brukseli
ponad rok temu ocena: 48%  53
Wiem jak rozwiązać problemy nauczycieli : niech pracują dla idei, bo my w PIS grzejemy ciężką kapuchę, no 20 tys na miesiąc a i tak nie starcza jak mówi Gowin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxx
ponad rok temu ocena: 50%  52
ZAWSZE TAK JEST NAJPIERW RZĄDZOCY ZACZYNAJ OD PODWYŻEK DLA SIEBIE .TAK SAMO W SAMORZĄDACH- TO JEST TAKIE MOTYWACYJNE ZEBY TYLKO NIEZREZGNOWALI ZE SWEJ CIEŻKIEJ PRACY.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie jadę do Brukseli
ponad rok temu ocena: 43%  51
W jednym tylko ministerstwie spraw zagranicznych przeznaczono 23 miliony na nagrody ! Im się należy jak mówi ten babochłop Szydło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadzia
ponad rok temu ocena: 40%  50
Krótko w temacie.Wiecie jak rozwiązać problemy nauczycieli,dzieci i rodziców? Wymienić Broniarza na tego "nauczyciela" co robił za krowę w tym protest songu. Ten nie dałby się wydoić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczen1q
ponad rok temu ocena: 69%  49
Co to za strajk nauczycieli jak co drugi dorabia w niepublicznej szkole! Czy tam też strajkuje?Albo dorabia na orlikach!Strajk to strajk! A korepetycji zaden ze strajkujących nie udziela? Niech napisze na drzwiach strajk! CHORE!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ strajk to strajk
ponad rok temu ocena: 38%  48
to niemożliwe, strajk to strajk
~ nie jadę do Brukseli
ponad rok temu ocena: 36%  47
Rada dla wszystkich rodziców których dzieci ' ucierpiały na strajku ', trzeba posyłać dzieci do prywatnej szkoły ! Nie stać was ? To zmieńcie pracę ! Tak radzi się nauczycielom, ale to działa w dwie strony. Pamiętajcie że w PIS pracują dla idei a ci zachłanni i zdemoralizowani nauczyciele chcą pieniędzy za pracę ! W głowie im się poprzewracało ! Nie jadę do Brukseli, zostaje z dziećmi, słyszysz Zalewska ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emet
ponad rok temu ocena: 85%  46
Wystarczy przekształcić szkoły w niepubliczne prowadzone przez stowarzyszenia rodziców. Kartę nauczyciela zlikwidować. Wtedy dzieci będą na pierwszym miejscu, a nie pieniądze.
~ Łojciec
ponad rok temu ocena: 78%  45
Do babochłop; Szpital prywatny też mam sobie otworzyć jak nie ma w mojej miejscowości? Ogarnij się! Ja w przypadku kolejnej szkoły z pewnością dzieci wyślę do prywatnej. Mnie stać. A Ciebie też stać? Kto może to zacznie wysyłać dzieci do prywatnych szkół. Wtedy w publicznych będzie mniej dzieci i mniej godzin dla nauczycieli. Tego chcesz?
~ babochłop
ponad rok temu ocena: 42%  44
Do Łojca Możesz uczyć dzieciaki w domi,możesz też założyć i prowadzić szkołę niepubliczną
~ Łojciec
ponad rok temu ocena: 63%  43
Niestety nie wszędzie są szkoły prywatne! A szkoda, bo ja z chęcią bym tam dziecko wysyłał!!!
~ mmmmz
ponad rok temu ocena: 70%  42
Ministra super zadowolona że egzaminy się udały a strajk ma w głębokim poważaniu i nie ruszy nawet palcem aby wyjść z dobrą propozycją dla nauczycieli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 79%  41
Byłem przekonany, że po tym jak pan prezydent zapowiedział okrągły stół strajk zostanie zawieszony i każdy wyjdzie z twarzą. A teraz to jestem pewien, że po świętach strajk sam się wygasi a nauczyciele przegrają. Nie jest to moje pragnienie ale tak będzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FAN ANNY KONIECZNEJ
ponad rok temu ocena: 100%  40
PANI REDAKTOR NIE "ośmioklasistów", "ośmioklasiści" TYLKO ósmoklasistów, ósmoklasiści.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 100%  39
Zgadza się, powinno być "ósmoklasista", tak jest poprawnie. Niektóre słowniki wprowadzają w błąd. Co do pani Koniecznej, to jest już normą, że z ortografią i stylistyką jest jej nie po drodze.
~ def
ponad rok temu ocena: 64%  38
A ja wyczytałem gdzieś napis"Tylko ..winie pracują przy egzaminie" Czyżby grono pedagogiczne zaczęło się dzielić na zwierzęta? A może chodzi o te obiecane dopłaty 100+
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Posejdon
ponad rok temu ocena: 38%  37
Do mamy A co ma piernik do wiatraka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cft
ponad rok temu ocena: 50%  36
Pomyśl trochę a se odpowiesz
~ Ja
ponad rok temu ocena: 60%  35
Dziś egzamin a kto miał te dzieci przygotować do egzaminu nawet materiału nie przrobili który będzie na egzaminie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama
ponad rok temu ocena: 53%  34
Rekolekcje były
~ Szybki
ponad rok temu ocena: 64%  33
A dlaczego nauczyciele wraz z dyrektorami na czele , ci którzy nie strajkują nie prowadzą lekcji w tym czasie przecież można wyrobić godziny z dziećmi swoje do końca strajku a potem tylko zostają godziny strajkujących zmiana planu i wszystko gra uczniowie nie tracą zaległości w materiale ale nie bo i po co!?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Waldek
ponad rok temu ocena: 50%  32
Jeśli nie pasuje ci religia to nie posyłaj dzieci na te lekcje i tyle w temacie. Ja sobie cenię lekcje religii, to że są w szkole jest udogodnieniem. Dzieci po powrocie ze szkoły do domu, nie muszą chodzić oddzielnie na zajęcia religii, mogą zająć się zadami domowymi, albo mają czas wolny. Mamy wolność słowa i wyznania i le religia powinna być w szkole jak każdy inny przedmiot .
~ Anna
ponad rok temu ocena: 44%  31
Ma wiedzę na pewno większą niż ty "mama". Tak na nich plujesz, a sama pewnie posyłasz na lekcje religii, bo marny z ciebie katolik. Z jednej strony religia ci niewygodna, a z drugiej, bo co powiedzą inni.
~ mama
ponad rok temu ocena: 70%  30
A jaką wiedzę ma katecheta ?
~ do szybki
ponad rok temu ocena: 62%  29
bo może prowadzą egzaminy
~ Zyd
ponad rok temu ocena: 80%  28
A podobno przeciwnicy PIS są tolerancyjni i nie używają języka nienawiści!I z komentarzy i z TVNic i z innych mediów można dowiedzieć się prawdy na ten temat! Qvo Vadis Polsko?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozsądek
ponad rok temu ocena: 71%  27
Przeciwko komu jest ten strajk? Na razie przeciwko dzieciom i pośrednio przeciwko ich rodzicom. Nauczyciele chyba chcieli strajkować przeciwko rządowi, ale im nie wyszło. Czy nie lepiej zmienić formę strajku? Może szukajcie większego poparcia u reszty społeczeństwa. Może spróbujcie zwyciężyć dobrem, a nie uciążliwościami dla dzieci i rodziców. Może zamiast lekcji z podstawy programowej zróbcie lekcje o pasji, honorze, byciu dobrym człowiekiem. Przecież ta praca to niby Wasza pasja. Przecież strajkujcie nie tylko dla kasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozsądek
ponad rok temu ocena: 73%  26
Do ~ rozsądek-bis; Rozsądny rodzic nie każe Wam pracować dla idei. Rozsądny rodzic jednak może mieć do Was pretensje za formę strajku! Czytaj ze zrozumieniem. A rząd byście bardziej przestraszyli jednocząc siły z rodzicami i uczniami. Niestety przy Waszej formie strajku i uciążliwości dla dzieci oraz rodziców szanse na poparcie maleją z każdym dniem. Nadal uważam, że forma strajku odbija się nie na tych co trzeba. Ale jak ktoś jest zaślepiony wizją podwyżki z zamian za strajk kosztem dzieci to niech strajkuje. Tylko strajk łatwo zacząć, ale skończyć go z twarzą trudniej. Nawet jak dostaniecie podwyżkę to nikt Wam tej formy strajku nie zapomni!
~ rozsądek - bis
ponad rok temu ocena: 26%  25
Dla idei pracuje np Marszałek Senatu- jego dobro jest ogromne. A swoja drogę to tłumaczę- "nasz" rząd boi sie tylko silnych patrz górnicy policja i wojsko- słabych patrz niepełnosprawnych, lekarzy no i nauczycieli ma w głębokim poszanowaniu. Myślący rodzic wie o tym i swoja złość powinien skierować do szadzących
~ Jacek
ponad rok temu ocena: 45%  24
Zalewska i Szydło cały czas powtarzają najważniejsze są egzaminy, egzaminy, egzaminy nawet słowem się nie zająkną o dzieciach, o których za chwilę zapomną na salonach Brukseli, ludzie nie zachowujcie się jakby wam PIS założył kondona na mózg, trzeba myśleć samodzielnie !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 60%  23
Po co nauczyciele chca podwyzke jak wiekszosc dzieci chodzi na korepetycje i musi zaplacic bo nauczyciel nieumie wytlumaczyc a duzo jest tskich dzieci w klasie to kto tu tepy uczen czy nauczyciel co nieumie wytlumaczyc i jeszcze podwyzke chce .nauczyciel jest 5 godz w szkole a uczen 8 lekcji przychodxi do domu musi odrobic lekcje jeszcze korepetycje gdzie te dzieci maja wolny czas
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  22
Do danutka widac ze nauczycielem jestes bo jedziesz na dzieci zalosma zal twoich dzieci
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 100%  21
Do danutka tak wlasmie mnie nauczyli nauczycie ty cwaniaro pewno po studiach z netu kupionego haha
~ ktoś
ponad rok temu ocena: 44%  20
Nie, no rodzic masz rację, dzieci nie mają wolnego, tylko kto napierdziela w necie w CS, Assasin itp.Teletubisie pewnie. A wogóle to nie pisz o nauczycielach, jak NIEUMIESZ pisać po polsku
~ danutka
ponad rok temu ocena: 42%  19
Tępy to ty jesteś "nieumie " pisze się NIE UMIE. Wróć do szkoły douczyć się
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 74%  18
Ten kto wymyślił strajk kosztem dzieci jest wyjątkowo egoistyczny! A może jak nauczyciel strajkuje kosztem dzieci to inne grupy zawodowe zaczną strajkować kosztem nauczycieli? Sklepowe mają za mało to nie będą obsługiwać np nauczycieli? Może lekarze stażyści przy niskiej pensji też nie będą leczyć nauczycieli? Rozumiem strajk. Ale nie rozumiem strajku czyimś kosztem. Drodzy nauczyciele, czy chcielibyście żeby ktoś strajkował Waszym kosztem? Chyba nie tędy droga. Nie zwalajcie winy na rząd, bo to nie oni wymyślili taką formę strajku. Chyba Was stać na trochę kreatywności i wprowadzenie innej formy protestu. Może wtedy i rodzice by Was poparli w większej ilości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
ponad rok temu ocena: 28%  17
Strajk kosztem dzieci, to właśnie robi rząd nie reagując na kolejne propozycje nauczycieli, czyli idzie na zwarcie kosztem dzieci jeszcze bezczelnie wmawiając niektórym niezorientowanym rodzicom że wspiera uczniów po czym pakuje się do Brukseli a nauczyciele mają pracować dla idei bo to przecież misja nie praca
~ ad
ponad rok temu ocena: 72%  16
Dokładnie tak!!!
~ der
ponad rok temu ocena: 40%  15
Żal mi tych nauczycieli z niepublicznych szkól . Pytanie tylko ile im za to płaca? Czy może pracują dla idei jak marszałek Senatu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 50%  14
Oj płacą, płacą! A mi ich nie żal! Przez przekształcenia zostali oszukani, bo szkoła niepubliczna pracuje na zasadach publicznej tylko nauczyciel stał się w niej popychadłem za najniższą krajową! Ale kto ma za nich walczyć o swoje, mogli stanąć do walki razem z nauczycielami z publicznych i upomnieć się o swoje prawa!
~ As
ponad rok temu ocena: 77%  13
Te pisemne egzaminy które pisali gimnazjaliści a teraz ósme klasy wymagały tylko obecność komisji bo pisemne prace. Matury już tak mało skomplikowane nie są i na pewno rodzice i młodzież nie odpuszczą nauczycielom ewentualnych komplikacji związanych z ich przyszłością.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do nauczyciela
ponad rok temu ocena: 86%  12
Nie będę mieć żali do rządu, ponieważ wielce nauczyciele specjalnie przed egzaminami szybko strajkuja nie patrząc na dzieci. Nawet potraficie głupio gadać żeby uczniowie strajkowali i nie przystąpili do egzaminów. Jak by o wasze purchlęcie chodziło to by nie było nie przystępuj do egzaminu tylko musisz zdać bo babelek nauczyciela musi być najlepszy. A że chodzi o innych dzieci to macie już to gdzies. Ciekawe czy ruszcie dupska i oceny wystawicie żeby matury mogły być. Żałosny strajk.
~ nauczyciel
ponad rok temu ocena: 18%  11
As, żale do rządu, a nie do nauczycieli....
~ Zenek
ponad rok temu ocena: 80%  10
spokojnie, wszystkie egzaminy pod kontrolą i tak trzymać!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolo
ponad rok temu ocena: 52%  9
Z wyjątkiem matur. No chyba, że kler i strażacy przeprowadzą ustne.
R E K L A M A