ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Afamilijna tłusty indyk a1

Osiedle Kopernika zrewitalizowane

› Aktualności miesiąc temu    23.09.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 8 / 25%
A A A
 fot. UM Jarocin

Na osiedlu Kopernika całkowicie przebudowano infrastrukturę naziemną i podziemną. To największa w historii inwestycja w tej części miasta. Osiedle zmieniło się diametralnie. Przybyło miejsc parkingowych i zieleni.

 

R E K L A M ABolsius

 

 

Prace na Kopernika trwały prawie dwa lata. Mieszkańcy denerwowali się na utrudnienia komunikacyjne i błoto, ale teraz najgorsze już za nimi. Osiedle wygląda zupełnie inaczej. Jego przewodniczący - Mariusz Kaźmierczak twierdzi, że zmiany zostały wykonane dobrze, a inwestycja posłuży przez najbliższe 100 lat. Prace realizowano na powierzchni ok. 20 ha. Na tym terenie została wykonana: w miejsce obecnej kanalizacji ogólnospławnej - odrębna sieć kanalizacji sanitarnej o długości ok. 3,5 km z odcinkami bocznymi o długości ok. 1,3 km oraz odrębna sieć kanalizacji deszczowej o długości ok. 3,8 km wraz z odgałęzieniami o długości ok. 1,3 km, wymieniono również sieć wodociągową o długości ok. 4,4 km wraz z odcinkami bocznymi o długości ok. 1,2 km.

 

 167 miejsc parkingowych i 309 drzew

Sieć wodociągowa z przyłączami, kanalizacyjna, sanitarna i deszczowa zostały przebudowane w 100%. Na wszystkich drogach wykonano nowe nawierzchnie asfaltowe z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i parkingami. Modernizację przeszły następujące ulice: Staszica, Cicha (od Niepodległości do Kopernika), Chopina, Kopernika, Konopnickiej, Marcinkowskiego (od ul. Konopnickiej do końca), Broniewskiego, Estkowskiego, Matejki, Cich (od ul. Kopernika do końca) i Marcinkowskiego (od Niepodległości do Konopnickiej) oraz ulice wokół cmentarza wraz z parkingami. W sumie pomiędzy nekropoliami powstało 167 nowych miejsc parkingowych. Teren został również zazieleniony. Na osiedlu w ramach projektu posadzono 309 drzew.

 

 Przedsięwzięcie za 19,3 mln zł

Inwestycja na os. Kopernika w Jarocinie jest wykonywana w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin” o wartości ok. 270 mln zł, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w wysokości niecałych 136 mln zł. Projekt obejmuje pięć zadań. Koszt tego, które jest realizowane na os. Kopernika to nieco ponad 19,3 mln zł.

 Uroczyste oddanie inwestycji zaplanowano na piątek 25 września o godz. 17.00.
 
 


Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie
+ 2 głosów: 8 (25%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.