ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Odpady wielkogabarytowe. Zobacz, kiedy odbiorą je w gminie Nowe Miasto

› Aktualności› Samorząd 9 dni temu    13.01.2021
Karina Muszalska
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Odpady wielkogabarytowe. Zobacz, kiedy odbiorą je w gminie Nowe MiastoOdpady wielkogabarytowe. Zobacz, kiedy odbiorą je w gminie Nowe Miasto fot. zdjęcie poglądowe

Odpady wielkogabarytowe. Zobacz, kiedy odbiorą je w gminie Nowe Miasto. Urząd wyznaczył dwa terminy w 2021 roku na odbiór odpadów wielkogabarytowych.

 

 

Nowomiejska gmina nie posiada jeszcze Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wszystko jednak wskazuje, że ta sytuacja się zmieni. Urząd już rozpoczął przygotowania do utworzenia PSZOK-u. Czytaj Tutaj.

 

 

To nie jedna inwestycja przewidziana w gminie Nowe Miasto. W ostatnim czasie ogłoszono również przetrag na modernizację boiska przy nowomiejskiej szkole. Czytaj Tutaj. 

 

 

Do czasu powstania wspomnianego PSZOK-u mieszkańcy gminy będą mogli pozbyć się problematycznych śmieci w wyznaczonych terminach. Co będzie można oddać?

 

 

Odpady wielkogabarytowe to przede wszystkim meble, kanapy, fotele, krzesła, dywany itp. Oprócz tego będzie również odbierany sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

 

Zużyty sprzęt oddany do punktu zbierania powinien być kompletny. Nie można samodzielnie rozbierać zużytych urządzeń, ponieważ demontaż musi być przeprowadzony w bezpiecznych warunkach. Co można, więc oddać?

 

 

Odpady wielkogabarytowe

Odbierane: Stoły, szafy, krzesła, sofy, pufy, tapczany, dywany, wykładziny również z linoleum, wózki dziecięce, materace, pierzyny, sieci na pranie, rowery, zabawki dużych rozmiarów (niemieszczące się do pojemnika na odpady zmieszane)

Nie zostana odebrane: Części budowlanych, paneli plastikowych, rolet, ram okiennych, rur PCV, drzwi i sanitarnych (brodzików, pryszniców, baterii łazienkowych, desek sedesowych, umywalek, spłuczek, wanien, itp.), części samochodowych tzn. zderzaków, kołpaków, plastików z samochodu itp., odpadów ogrodowych np. węże gumowe, doniczki oraz opon.

 

 

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Odbierane: Wszelkiego rodzaju zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny kompletny tzn. lodówki, pralki, zamrażalki, telewizory, komputery, monitory, odkurzacze, suszarki, lokówki, latarki, żyrandole itp.

Nie zostana odebrane: Sprzętów zdekompletowanych tzn. pozbawionych silników, agregatów itd., pozostałości po sprzęcie elektrycznym i elektronicznym np. plastikowych części, drzwi po lodówkach itp.

 

 

Zużyte opony (o średnicy do 1 metra)

Odbierane: Zużyte opony (do średnicy 1 metra), pochodzące z terenu nieruchomości zamieszkałych w Gminie Nowe Miasto nad Wartą.

Nie zostana odebrane: W ramach darmowego odbioru zużytych opon nie będą przyjmowane odpady m.in. od właścicieli warsztatów samochodowych i zakładów wulkanizacyjnych. Przedsiębiorcy prowadzący tego rodzaju działalność powinni we własnym zakresie przekazywać, pozostawione przez klientów, opony do firm specjalizujących się w utylizacji takiego odpadu.

 

 

Na terenie gminy Nowe Miasto problematyczne odpady będą odbierane w dwóch terminach. Pierwszy został wyznaczony na 26 marca 2021 roku. Kolejna akcja zostanie przeprowadzona dopiero 13 listopada. Dodatkowo wyznaczono na 30 marca 2021 roku termin zbiórki zużytych opon, ale tylko tych o średnicy do 1 metra. Do obowiązku mieszkańców nalezy tylko wystawić odpady rano przed godz. 7.00.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ SZCZERY
7 dni temu 6
Na..uj mi informacja o jakimś nowym mieście?! Kiedy tobedzie w Jarocinie pismaki?!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bo nie wiem
8 dni temu ocena: 100%  5
Kiedy będą zbierać takie odpady w Jarocinie, bo zdaje się, że zaprzestano takich zbiórek. I potem się dziwią, że ludzie wyrzucają, gdzie popadnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
8 dni temu ocena: 100%  4
Szkoda ze wycofano takie zbiurki na terenie gminy jarocin a kasę biorą normalnie pewnie na nowy pomnik gmina zbierała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziecię elfów
9 dni temu ocena: 100%  3
ważne że "zamrażalki" będzie można oddać ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kol
9 dni temu ocena: 100%  2
Z problematycznymi odpadami to mieszkaniec zostaje sam. Większość trzeba samemu dostarczyć ,a płaci się za wywóz śmieci. Odbierane są odpady na których idzie coś zarobić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kol
9 dni temu ocena: 100%  1
Z problematycznymi odpadami to mieszkaniec zostaje sam . Płaci za wywóz śmieci ,a większość nie jest odbierana bo trzeba je samemu dostarczyć. Na tym co idzie kasę zarobić to odbierają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji