ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Od 30 lat czekają na drogę

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    29.05.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 16 ocen 0 / 0%
A A A
Sylwester Owczarek zabiega o budowę drogi Hilarów - Kotlin      Sylwester Owczarek zabiega o budowę drogi Hilarów - Kotlin  fot. Elżbieta Rzepczyk

Sylwester Owczarek z Woli Książęcej walczy o budowę drogi Hilarów-Wola Książęca.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Czy powiat planuje wybudować drogę Hilarów-Kotlin? 30 lat ta droga była obiecana. Co przychodził nowy układ, to i tak jej nie wykonał. Była raz, drugi i trzeci w budżecie - pytał się starosty Lidii Czechak, kiedy przybyła na spotkanie z wójtem i radnymi z Kotlina.

 

Starosta odpowiedziała, że jest to jedyna droga w powiecie, które może być realizowana przy wsparciu pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ponieważ jej nawierzchnia jest gruntowa. Broniła poprzedników. Wskazała, że ta droga była zgłoszona do wspomnianego programu, ale nie uzyskała wymaganej liczby punktów.

 

- Trudno było ją wybudować ze środków własnych, bo jest to dość kosztowana inwestycja. Po drodze Magnuszewice - Kotlin jest to kolejna zadanie, na które chcielibyśmy się ubiegać o dofinansowanie - tłumaczyła Lidia Czechak.

 

 

 

Mieszkaniec Woli nie dawał za wygraną.

 

- Droga leży na terenie gminy Kotlin i Jarocin a właścicielem jest powiat. To co? Trzy podmioty samorządowe nie mogą nic zrobić w tej sprawie? - zastanawiał się Owczarek.

 

Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak wyjaśniała, że w maju zostanie złożony wniosek do urzędu marszałkowskiego o środki na budowę drogi.

 

- Jeżeli uda się pozyskać środki z PROW-u a jest możliwość dofinansowania w wysokości aż 63,63 procenta, to również tę inwestycję udałoby nam się zrealizować - tłumaczyła Szymkowiak

 

 

 2,8 km wynosi długość drogi Hilarów-Wola Książęca. Wartość inwestycji oszacowano na 3,7 mln zł. Powiat chce pozyskać 2,4 mln zł.
 

Starosta Lidia Czechak i wicestarostwa Katarzyna Szymkowiak gościły na kwietniowej sesji Rady Gminy Kotlin. Prosiły władze gminy o finansowe wsparcie budowy drogi Magnuszewice - Kotlin [ZOBACZ TUTAJ]           

 Jutro odbędzie się kolejna sesja kotlińskiej rady. W porządku obrad jest podjęcie stanowiska ws. dofinansowania przebudowy drogi powiatowej Magnuszewice - Kotlin.    

 


 Samorząd powiatowy na realizację zadania pozyskał ponad 5 milionów złotych [ZOBACZ TUTAJ]  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Przyszłość
ponad rok temu 17
Spokojnie za następne 30 lat na pewno będzie zrobiona
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jdhdksbshksksbv
ponad rok temu 16
Proszę przejechać się codziennie kilka razy ta droga to porozmawiamy. W aucie co chwile trzeba coś wymieniać. A podatki płacimy tak samo jak mieszkańcy miast. I wy macie drogi, chodniki, oświetlenie, autobusy i masę innych rzeczy. My nie. Nie jesteśmy gorsi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jddkdbdh
ponad rok temu 15
Rozwije wątpliwości i napisze ze przy tej drodze mieszkają normalni ludzie którzy nie chcą codziennie chodzić po kostki w błocie. I nie ma tam rolników jeśli w tym ktoś ma problem. Nie chodzi o żadne ciągniki. Tylko o to ze każdy obiecuje przed wyborami. A później jest zawsze tak samo. Proponuje pomieszkac jakiś czas przy takiej drodze to się przekonamy czy faktycznie jest taka piękna...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ///
ponad rok temu 14
Na jakim odcinku drogi są domy? 100 metrów w Hilarowie?
~ ///
ponad rok temu 13
Komu miałaby służyć droga za 3 700 000? Jakie jest natężenie ruchu między Wolą Książęcą a Hilarowem? Czy przy tej drodze stoi chociaż 1 dom? Czy tylko rolnicy nie chcą sobie zakurzyć ciągników dojeżdżając na pola? Nie widzę sensu tej inwestycji, poza tym ta droga gruntowa wśród pół jest o prostu piękna. nie musimy asfaltować całej planty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cdc
ponad rok temu ocena: 0%  12
jesteś burakiem przecież tam tez mieszkają ludzie i jak by coś się stało przy głównej drodze to jest za to objazd do Jarocina
~ ha ha
ponad rok temu ocena: 0%  11
a jechales chociaz raz przez hilarow ze tak piszesz ze nie ma tam przy tej drodze domow
~ Olcio
ponad rok temu ocena: 100%  10
Ludzie próbują załatwiać swoje sprawy za pomocą mediów ale chyba nie tedy droga... Niestety są drogi ważne i ważniejsze z punktu widzenia społeczności lokalnej i sieci dróg komunikacyjnych mocno zniszczone i mniej zniszczone częściej użytkowane i mniej użytkowane i to głównie należy mieć na względzie. Myślę że niektóre drogi czekają nie 30 a nawet 40 lat na zrobienie i nie są to tylko drogi powiatowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmiech
ponad rok temu ocena: 50%  9
A droga tarce łuszczanów ruina. Droga od krahowku do hilarowa ruina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xdxd
ponad rok temu ocena: 0%  8
A kiedy wezmiecie się za droga na folwark ? Myślę że tam bardziej by się przydało zrobić drogę niż ten hilarów. Już dawno czasy się skończyły A droga na folwarku dalej z kamienia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 82%  7
W tym czasie w Jarocinie wybudowano kilka łączników i rond, o łącznej długości zdecydowanie większej, niż wspomniana droga Hilarów -Wola Książęca. Podejrzewam, że koszt jednego ronda (np. tego przy Lukoil) jest parę razy wyższy, niż owej drogi. W Jarocinie jak korki były tak są i będą. Burmistrz i Starosta zawsze będą zainteresowani głównie miastem siedzibą gminy/powiatu, bo to jest najbardziej eksponowane i najłatwiej odebrać pochwały za zasługi. Na zapadłych wsiach infrastruktura ich nie interesuje - zrobią na odczepkę raz na 5 lat plac zabaw dla dzieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ okulary
ponad rok temu ocena: 100%  6
Po oddaniu ronda gdzie ty 'Marcin' widzisz korki?? Nawet Dąbrowskiego/Wrocławska się odkorkowała, ludzie zamiast czaić się z Dąbrowskiego na skręt w lewo, jadą w prawo Wrocławską i na ronda.
~ Marcin
ponad rok temu 5
Hilarów jest gminą Jarocin, więc nie wiem o czym piszesz.
~ Marcin
ponad rok temu 4
Hilarów jest gminą Jarocin, więc nie wiem o czym piszesz.
~ Marcin
ponad rok temu 3
Hilarów jest gminą Jarocin, więc nie wiem o czym piszesz.
~ Michu
ponad rok temu ocena: 33%  2
Napisz do prezydenta Krakowa może wybuduje bo to nie gmina Jarocin A Kotlina ale zapytać Majchrowskiego warto
~ Czyja droga?
ponad rok temu ocena: 0%  1
Droga Hilarów - Wola Książęca - to droga powiatowa a nie gminna.
R E K L A M A