ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Od 1 lipca rusza basen w Żerkowie. Kto dostanie darmowe karnety [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Wydarzenia 2 miesiące temu    28.06.2020
Karina Muszalska
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Karina Muszalska

Wakacje już za pasem. Nic dziwnego, że każdy chciałby zażyć kąpieli w basenie. Niestety trwająca epidemia SARS-CoV-2 spowodowała wiele obostrzeń dotyczących miejsc publicznych takich, jak baseny czy siłownie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W obliczu zagrożenia koronawirusem pojawiło się wiele środków prewencyjnych, które należy przestrzegać dla własnego bezpieczeństwa. Od 6 czerwca zniesiono kolejne obostrzenia, dzięki którym mogą już funkcjonować baseny, kręgielnie, fitnessy oraz siłownie. Co prawda nie ma dokładnych wytycznych dotyczących pływalni odkrytych, ale na pewno mogą być one czynne. Wiadomo tylko, że basen kryty może przyjąć 150 osób.

 

Rowerem na nocny rajd! Gdzie i kiedy?

 

 Przeprowadzimy konsultacje z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną dotyczące liczby osób mogących jednocześnie korzystać z basenów oraz okalających je terenów zielonych - zapewnia dyrektor MCT Jacek Maciejewski.

 

Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że żerkowskie baseny zostały już oczyszczone, a obecnie trwa napuszczanie wody, które zajmie kilka dni. Odmalowano również większość elementów metalowych. Woda w tutejszym akwenie zawiera chlor, substancję chemiczną, która zabija wirusy. Dlatego korzystanie z samego basenu w razie jego otwarcia powinno być bezpieczne. Nie można jednak zapominać, że wirusem można zakazić na pływalni od zainfekowanej osoby. Może mieć to miejsce w szatni lub innym miejscu budynku, jeśli zanieczyści ona jakąś powierzchnię, na przykład klamki do drzwi. Taka osoba może kichać i kaszleć - co jest bezpośrednią drogą do zakażenia się wirusem.

 

Kolejny kierowca przyłapany na „rajdowaniu” w terenie zabudowanym.

 

 Przygotowujemy się do sezonu i liczymy na ładną pogodę. Myślę, że przez dwa miesiące wakacyjne z basenu skorzysta dużo ludzi, oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych i przepisów związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju - mówi dyrektor Maciejewski.  

 

 

Dodatkowo przygotowywane są odpowiednie procedury dotyczące zachowania bezpieczeństwa w trakcie pobytu na basenie. Mają być w nich zawarte wszystkie podstawowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego, takie jak mycie rąk czy zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy osobami.

 

KORONAWIRUS. Najnowsze informacje. [AKTUALIZACJE]

 

W trakcie otwarcia basenu będzie można również korzystać z oferty restauracji Morena oraz boiska piłki plażowej. Nie są jeszcze znane ceny biletów, ani konkretna liczba osób, która będzie mogła przebywać na obiekcie. Wiemy jednak, że otwarcie basenu nastąpi od początku lipca. 

 

[AKTUALIZACJA, 28 czerwca 2020]

 

Żerkowski basen będzie otwarty od 1 lipca do 31 sierpnia. Niespodzianka czeka na dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i przedszkoli w gminie Żerków otrzymaja darmowe karnety na basen. 
 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bareja
2 miesiące temu ocena: 100%  6
Przepraszam jak ten basen ma zarobić jak większość klientów dostała darmowe wejściówki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ludzie
3 miesiące temu ocena: 89%  5
Ludzie, skończcie z tą paniką na głowę dostaniecie. Zacznijcie żyć. Wiadomo trzeba zachować bezpieczeństwo, ale bez przesady.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ototo
3 miesiące temu ocena: 86%  4
Po co te dyskusje kto bedzie chcial skorzystac to przyjdzie kto nie to nie i po temacie ogarnijcie sie ludzie nikt nikigo nie zmusza...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 29%  3
To nie ma poczucia bezpieczeństwa na basenie bo nie będzie wiadomo czynie będzie tam osób zarażonych wirusem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
3 miesiące temu ocena: 60%  2
Może i w markecie jest większe zagęszczenie osób ale wszyscy powinni być w maseczkach. Na basenie już nie ma takiego wymogu ale należy zachować 2 metrową odległość od innych osób A to jest prawie niemożliwe. A nawiasem to Pan dyrektor chyba jest z innej planety jeżeli chodzi o wypowiedź z chlorowaną wodą. Nie zaprzeczam że to prawda ale co z ludżmi co się będą opalać będą przechodzić, kaszleć, smarkać obok leżących na kocu czy ręczniku i to już nie to samo co market czy sklep. Na otwartym basenie nie ma możliwości zachowania zasad bezpieczeństwa i to jest fakt, chyba że będzie przebywać np 200 osób.
~ xindi
3 miesiące temu ocena: 89%  1
Hmm... A ma ktokolwiek poczucie bezpieczenstwa w markecie, a tam wieksze zageszczenie ludzi czasami niz na basenie w Zerkowie, gdzie jeszcze obiekt znajduje sie na otwartej przestrzeni a nie w zamknietym pomieszczeniu, gdzie klimatyzacja ostatnia konserwacje mogla miec np. kilka lat temu (i tez nikt niczego nie dezynfekuje co chwile - choćby koszyków/wózków na zakupy)... ;]