ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

OC w życiu prywatnym – ile trzeba za nie zapłacić?

› Gospodarka 17 dni temu    16.11.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pexels

Ubezpieczenie OC kojarzy się wszystkim z samochodami. Czy wiesz, że możesz wykupić polisę od odpowiedzialności cywilnej także w życiu prywatnym? To doskonałe rozwiązanie, jeśli masz psa albo dzieci lub po prostu chcesz zabezpieczyć się na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim. Dzięki temu w takich sytuacjach, tak jak na drodze, nie będziesz musiał wypłacać rekompensaty z własnej kieszeni. Dowiedz się więcej.

R E K L A M ABolsius Podstrona

 

Zdarzają się w życiu różne sytuacje, w wyniku których, niezamierzenie, cierpią osoby trzecie. Zalanie sąsiada, zarysowanie samochodu albo ugryzienie przez psa – to tylko kilka z nich. Najlepszym pomysłem jest zrekompensowanie strat finansowych czy moralnych, jednak nie każdy ma odpowiednio dużo pieniędzy. Dlatego warto ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej także w życiu prywatnym. Sprawdź, ile to kosztuje!

 

Co to jest OC w życiu prywatnym?

O ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym słyszy się bardzo rzadko. Tymczasem ubezpieczenie OC chroni Cię na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim, w takich sytuacjach jak np.:

 • zalanie mieszkania sąsiadowi,
 • niezabezpieczenie oblodzonego chodnika należącego do posesji, w wyniku czego przechodzień się poślizgnie i zrobi sobie krzywdę,
 • zarysowanie auta podczas rekreacyjnej jazdy samochodem,
 • pogryzienie obcej osoby przez psa (z wyłączeniem agresywnych ras i zwierząt egzotycznych),
 • wybicie szyby w klatce,
 • zniszczenie wyposażenia w hotelu.

Po wyrządzeniu przez Ciebie szkody ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu należyte odszkodowanie w wysokości do ustalonej w umowie sumy ubezpieczenia. Dużą popularnością cieszą się polisy OC dla najemców i wynajmujących. Dzięki temu rozwiązaniu obie strony są chronione na wypadek jakichkolwiek szkód. Jednak tak jak każda polisa, tak również OC w życiu prywatnym ma swoje ograniczenia. Ich pełną listę znajdziesz w OWU, czyli w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które są dołączane do oferty i umowy.

 

Jak wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to dodatek do polisy mieszkaniowej i nie można wykupić go w indywidualnej ofercie. Choć znajdziesz je prawie u każdego ubezpieczyciela, nie wszędzie otrzymasz takie same warunki. Różnica polega nie tylko na wysokości składki, ale także zakresie ochrony i sumy ubezpieczenia, np.:

 • Aviva oferuje OC, które obowiązuje także poza granicami Polski,
 • PZU umożliwia rozszerzenie ochrony na zniszczenie wypożyczonego sprzętu sportowego czy zniszczenia w hotelu,
 • Generali uwzględnia szkody wyrządzone przez korzystanie z drona oraz użytkowanie domku letniskowego,
 • Warta rozszerza swój pakiet o usługi turystyczne, jazdę konną, posiadanie i użytkowanie legalnej broni,
 • Uniqua proponuje maksymalną sumę ubezpieczenia w wysokości 100 000 złotych.

Aby dokładnie poznać warunki, zobacz ofertę ubezpieczenia mieszkania na stronie internetowej porównywarki polis. Znajdziesz tam wszystkie dostępne opcje od towarzystw ubezpieczeniowych, z łatwością porównasz ich warunki, a także poznasz wysokość składki czy sumę ubezpieczenia. Wygodnie, bez wychodzenia z domu i dodatkowych formalności.

 

Ile kosztuje polisa OC w życiu prywatnym?

Dla wielu osób wysokość składki jest kluczowym kryterium wyboru polisy. Jednak nie zawsze jest to korzystne działanie. O ile pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych w skali roku, o tyle w przypadku wystąpienia szkody można stracić o wiele więcej, jeśli wysokość odszkodowania będzie wyższa niż suma ubezpieczenia. Zaistniałą różnicę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.

Najtańsze OC w życiu prywatnym jest dostępne w Link4 – składka wynosi około 150 złotych. Suma ubezpieczenia dla tej oferty to tylko 50 000 złotych. Natomiast nieco droższa propozycja MTU24 kosztuje około 180 złotych, ale suma ubezpieczenia w tym towarzystwie wynosi aż 200 000 złotych. Za zaledwie 30 złotych zyskujesz 3 razy większą ochronę na wypadek szkody.

Najdroższe ubezpieczenie OC oferuje PZU. Składka wynosi ponad 270 złotych. Za polisę tego typu zapłacisz ponad 200 złotych także w Generali, Concordia, czy AXA.   

 

Pamiętaj o tym, że wysokość składki za OC w życiu prywatnym jest ustalana indywidualnie. W celu poznania dokładnej oferty warto skontaktować się z ubezpieczycielem lub skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!