ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

"Obluzowane" lustro przy gminnej drodze [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    28.06.2019
Karina Muszalska
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Uszkodzone lustro przy skrzyżowaniu ul. Żerkowskiej z Św. DuchaUszkodzone lustro przy skrzyżowaniu ul. Żerkowskiej z Św. Ducha fot. Redakcja

Za pośrednictwem DAJ ZNAĆ otrzymaliśmy informację o lustrze przy skrzyżowaniu ulicy Św. Ducha z ulicą Żerkowską.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Z tego co zauważyłem na skrzyżowaniu Św. Ducha z Żerkowską ktoś uszkodził lustro w ten sposób że kompletnie nic nie widać - napisał do nas jeden z czytelników.

 

Zajęliśmy się sprawą i z naszych ustaleń wynika, że już od poniedziałku kierowcy skarżą się na utrudnienia związane ze złą widocznością nadjeżdżających samochodów. Zamiast nich widać po prostu chodnik. To już nie pierwsza taka sytuacja i aż 3 tylko w tym roku. O uszkodzeniu lustra pisaliśmy TUTAJ

 

Ulica, przy której znajduje się uszkodzone lustro od 1 stycznia jest drogą gminną. Próbowaliśmy się skontaktować z Wydziałem Rozwoju. Niestety bezskutecznie.

 

 

[AKTUALIZACJA]

Otrzymaliśmy odpowiedź od Wydziału Rozwoju.

 

Wykonawca, który zajmuje się oznakowaniem pionowym zgłaszał nam, że już na początku tygodnia lustro zostało naprawione. Jednak ze względu na te gorączki, mocowanie lustra znowu się obluzowało. Dzisiaj ma zostać założone nowe lustro z metalowym i mocniejszym uchwytem - wyjasnił Michał Szymański z Wydziału Rozwoju.

 

Kto więc odpowiada za zakup oznakowania pionowego dróg w gminie Jarocin?

 

Otóż wykonawcą, który działa na zlecenie gminy jest jarocińska firma Nadzory Konserwacja Dróg Wiesława Kowalska. To ona odpowiada za znaki drogowe przy drogach gminnych.

 

Poprosiliśmy więc wspomniana firmę o wyjaśnienie sytuacji związanej z feralnym lustrem przy wieży ciśnień, które już po raz kolejny uległo uszkodzeniu. 

 

 

Mamy podpisaną umowę z firmą, która dostarcza nam znaki i lustra drogowe od różnych producentów. W Jarocinie i w terenie mam przeszło 20 luster, na wszystkie oprócz tego jednego nie ma skarg. W związku z tym dzisiaj zostanie ono wymienione na inne i zobaczymy co się będzie dalej działo – wyjaśnił Zygmunt Kowalski, przedstawiciel firmy Nadzory Konserwacja Dróg

 

Również wykonawca potwierdził, że na początku tygodnia lustro zostało dokręcone, jednak w czasie upałów ponownie się obluzowało. Zwrócił też uwagę na zasadniczy problem związany z wandalizmem – Lustro często jest obracane przez osoby trzecie, a co za tym idzie jego mocowanie ulega zniszczeniu- zapewniał Zygmunt Kowalski.

 

[AKTUALIZACJA: 13:00]

 

W sprawie zabrał również głos wiceburmistrz Bartosz Walczak. Zapewnił, że w ciągu najbliższych godzin usterka zostanie usunięta. - Podczas wysokich temperatur plastik z którego wykonane jest lustro odkształcił się, co spowodowało, że doszło do obniżenia zwierciadła - tłumaczy Walczak. - Dziękujemy za sygnał o tej usterce. Prosimy wszystkich mieszkańców i użytkowników, by jeśli następnych razem zobaczą podobny problem, od razu zgłaszali go w naszym wydziale.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (11)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pat
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  Tego lustra to nikt normalnie nie może ustawić Teraz to niebo pokazuje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ada
  ponad rok temu ocena: 17%  10
  czy jarocinska nie ma innych tematów szuacie taniej sensacji
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pijua
  ponad rok temu ocena: 100%  9
  A można nr telefonu do tego Pana z działu rozwoju bo na terenie powiatu jest dużo miejsc bez znaków lub są słabo widoczne
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Michu
  ponad rok temu ocena: 80%  8
  Gmina a powiat to dwa różne organy
  ~ :)
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  627407956
  ~ Xx
  ponad rok temu ocena: 88%  6
  To lustro powinno być zdecydowanie większe. Przed powstaniem lewo skrętu było jeszcze ok, ale kiedy dobudowali lewoskręt to doszedł kolejny pas ruchu - odległość od lustra się zwiększyła a lustro zostało małe jak było. To jest odległość 3,5 - 4 pasów ruchu. Tego lustra po prostu można nie zauważyć z takiej odległości.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jak zwykle w pja
  ponad rok temu ocena: 78%  5
  to lustro jest "nieczytelne", zależnie od tego czy skręcasz w prawo czy w lewo z żerkowskiej lepiej lub gorzej widać, a zawsze powinna być wyraźnie widoczna jezdnia sw ducha od konina. Za szeroki wyjazd z zerkowskiej, albo za wąskie lustro.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andrzej
  ponad rok temu ocena: 90%  4
  Ciekawe czy osoba która pofatygowała się do redakcji zgłosiła ten fakt w Urzędzie? No chyba że Gazeta jest biurem podawczym UM to okej nie mam pytań. Odnoszę wrażenie czytając czasem portal że ludzie mylą adres UM oraz SP z adresem Gazety. Przykre to bo zaraz o przestępstwach będzie też informowana Gazeta.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec Gminy Żerków
  ponad rok temu ocena: 33%  3
  Nie trzeba nigdzie latać gazeta Jarocińska ma taką funkcję DAJ ZNAĆ
  ~ Plażowicz
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Tam zgaszasz i reakcja po miesiącu lub żadna
  ~ MłodyJarociniak
  ponad rok temu ocena: 36%  1
  Jak zwykle kolejny raz lustro nawala... czy w tym mieście wszystko wql jest sprawne???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A