ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Oblegali szkołę w Tarcach. Tylu atrakcji jeszcze nie było!

› Społeczeństwo ponad rok temu    20.03.2017
Redakcja
komentarzy 7 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. ZSP-B Tarce

Drzwi otwarte z rozmachem - tak można powiedzieć o tym, co działo się kilka dni temu w w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Kilkaset osób z naszego powiatu, a także z sąsiednich odwiedziło ZSP-B w Tarcach, żeby skorzystać z drzwi otwartych i zapoznać się z oferowanymi kierunkami. Gimnazjaliści oraz ich rodzice wzięli udział w warsztatach z agrobiznesu, weterynarii, architektury krajobrazu, technologii żywności, logistyki, organizacji reklamy, biologii, chemii, fizyki i języka niemieckiego.

Jak mówią organizatorzy, tak liczny udział młodzieży był możliwy m.in. dzięki dofinansowaniu dowozu z okolicznych gimnazjów przez władze powiatu jarocińskiego. Największe zainteresowanie wzbudziła makieta gospodarstwa rolnego sporządzona przez uczniów kształcących się na kierunku technik agrobiznesu. Oni też zaciekawili młodzież nowoczesnymi ciągnikami i maszynami rolniczymi, które zaprezentowali na placu szkolnym. Sympatycy logistyki mogli podziwiać nowy samochód ciężarowy do przewozu kontenerów. Dla wszystkich odwiedzających uczennice technologii żywności przygotowały ciastka i kanapki. Nie brakowało też oryginalnego wystroju szkoły.

Warsztaty weterynaryjne wzbogaciła ekspozycja zwierząt egzotycznych. Na uwagę zasługuje też fakt, że weterynarze przeprowadzali sekcje i pokazywali narządy wewnętrzne zwierząt, a uczennice wykonywały m.in. badania USG. Uczniowie przeprowadzal Atrakcje, zwierzęta i rośliny zostały udostępnione przez lokalne firmy, które współpracując ze szkołą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka. Gimnazjaliści mogli też, wyjątkowo tego dnia, przyjechać do Tarzec bez kupowania biletu w autobusach. - Dziękuję wszystkim, którzy przybyli za tak liczny udział w zajęciach zawodowych zorganizowanych przez szkołę, co pozwoliło przybliżyć oferowane kierunki kształcenia. Dziękuję też firmom z powiatu jarocińskiego za współpracę oraz okazywaną życzliwość i pomoc. Jestem przekonany, że młodzież dokona dobrego wyboru i że duża część uczestników drzwi otwartych podejmie naukę w naszej szkole - powiedział dyrektor Sławomir Adamiak.

Wkrótce opublikuemy relację wideo z drzwi otwartych.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Atrakcje
  ponad rok temu 7
  ja miło pamiętam atrakcje które zapewniła mi moja szkoła http://rithven.pl/zabytki-polski-najpiekniejsze-zabytki-polsce/
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qwerty
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Szkoła w Tarcach jest ok. Dużo fajnych wspomnień przychodzi do głowy, prócz polonistki która mnie dręczyła i tu nie chodzi wcale o p. M.K. Miło spędzany czas na przerwach po gs-em, i w lesie, rajdy polonezem po okolicznych wiochach. No i przejazd Autosanem h-9, juz teraz takie nie jeżdżą. Aha i najważniejsze po tej szkole też ukończysz UAM> pozdro p. Sławku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karlos777
  ponad rok temu ocena: 88%  5
  Pewnie chodzisz do szkoły którą w przerwy zamykają na klucz i boli Cie to że w Tarcach uczniowie mogą wychodzić na zewnątrz a Ty nie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nauczycielka
  ponad rok temu ocena: 93%  4
  Byłam z młodzieżą na wszystkich drzwiach otwartych w szkołach powiatowych i również w Koźminie i Marszewie.Rzeczywiście Tarce pokazały prawdziwy serial nieprawdopodobnych atrakcji.Kierunki też mają bardzo ciekawe.Tak trzymać.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do karlos7
  ponad rok temu ocena: 23%  3
  mówisz o przerwach pod GS-ami?
  ~ tatko
  ponad rok temu ocena: 16%  2
  ".. uczennice wykonywały m.in. badania USG.." - bez uprawnień? brawo! ja tez byłem z synem, ładna szopka, tylko brak zaplecza - wysawa na drzwi otwarte a potem bieda... ale brawo z imprezę.
  ~ Karlos7
  ponad rok temu ocena: 92%  1
  A co więcej jako uczeń tej szkoły moge powiedzieć, że na codzień także nie brakuje atrakcji wiec warto tu się uczyć ;)
  R E K L A M A