ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

O regionie z pasją w nowomiejskiej bibliotece [GALERIA]

› Aktualności› Wydarzenia 7 dni temu    2.08.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą

Nowe Miasto nad Warta. Gmina Nowe Miasto nad Warta. Klub Regionalistyczno-Krajoznawczy.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

29 lipca odbyło się spotkanie organizacyjne Klubu Regionalistyczno-Krajoznawczego. Pisaliśmy o tym również tutaj. Powstał on przy Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą. W zebraniu wzięło udział ponad 20 osób. Co ciekawe swoją chęć udziału w kolejnych spotkaniach zgłosiło kilka kolejnych osób.

 

 

Klub skupia lokalnych historyków, regionalistów, fotografów, a przede wszystkim miłośników regionu. Głównie będą się oni skupiać się na tworzeniu i gromadzeniu opracowań, fotografii, map, broszur i innych źródeł. Wszystko po to, aby dokumentować historię gminy i okolicy.

 

Rajd rowerowy z nagrodami. Zobacz, gdzie [GALERIA].

 

Klubowicze zamierzają tworzyć kolekcję zbiorów, również tę w wersji cyfrowej, związaną z lokalnym dziedzictwem. Przed nimi więc liczne spotkania, rozmowy z mieszkańcami i dokumentowanie wszystkich wspomnień. Do działań organizacji zostanie również włączona młodzież i dzieci. Organizacja włączy się także w realizację wielu zadań założonych w innym projekcie, którego realizacja jest możliwa dzięki darowiźnie Fundacji Orlen w ramach programu Moje miejsce na Ziemi.

 

 

Kolejne spotkanie Klubu Regionalistyczno-Krajoznawczego zaplanowane zostało na 26 sierpnia o godz. 17.00. Tym razem odbędzie się ono w filii bibliotecznej w Boguszynie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A