ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Nożownik zabił dwie osoby. Dwie inne, w tym kobietę w ciąży, ciężko ranił. Noworodek walczy o życie

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    15.03.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 42 ocen 55 / 84%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki

Śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa, do którego doszło dzisiaj w nocy w Cerekwicy Starej, prowadzi Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. [ZOBACZ TUTAJ]. W związku ze zdarzeniem zatrzymano 22-letniego mieszkańca Jarocina.

 

 

- Na obecnym etapie śledztwo dotyczy zabójstwa dwóch osób w wieku 59-lat i kwalifikacją w tym konkretnym przypadku objęte jest zabójstwo tych osób z motywacją zasługującą na szczególnie potępienie - mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik PO w Ostrowie Wlkp. -Te znamiona skutkują taką procesową konsekwencją, że zagrożenie rozpoczyna się w tym konkretnym przypadku od 12 lat, 25 lat bądź karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawca zaatakował też ostrym narzędziem 22-latkę i będąca w ciąży 25-latkę. Obie poszkodowane trafiły do szpitala w Jarocinie. Ponieważ ciężarna odniosła poważne obrażenia, lekarze zdecydowali o wykonaniu cesarskiego cięcia. Matka jest w śpiączce, a noworodek został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Ostrowie Wlkp.

 

Prokurator prowadzący postępowanie wraz z policyjnymi technikami przeprowadził oględziny miejsca zbrodni. Zdecydował też o zabezpieczeniu zwłok zamordowanych osób do sekcji. Badanie ma wykonać Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 

Śledczy odwiedzili również dom rodzinny zatrzymanego w sprawie 22-latka. Młody mężczyzna, mieszka na jednym z jarocińskich osiedli. Nigdy wcześniej nie był notowany w policyjnych statystykach. Portalowi udało się dotrzeć do osób, które znały domniemanego sprawcę zabójstwa.

Wiadomo, że lubił sport, szczególnie kulturystykę. - Pamiętam go ze szkoły, był raczej cichy, na uboczu. Potem, po szkole średniej zaczął chodzić na siłownię, mocno "przypakował", zmienił się - opowiada jeden z mieszkańców.

Jak udało nam się dowiedzieć 22-latek ukończył jarocińska szkołę o profilu policyjno-prawnym.

Sąsiedzi zamordowanych nie kryją szoku. - Takie coś, to wydawało się, że tylko filmie może się zdarzyć… Brak słów. To byli dobrzy, uczynni ludzie - mówi jedna z sąsiadek.

 

[AKTUALIZACJA 19:50]

22-latek usłyszał cztery zarzuty.

- Dwa dotyczą zabójstwa małżeństwa w wieku 59-lat,  a dwa kolejne usiłowania zabójstwa kobiety i nienarodzonego dziecka. Prokurator ujął w kwalifikacji znamię motywacji sprawcy jako działającego z motywacją zasługującą na szczególne potępienie - mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik PO w Ostrowie Wlkp.


 Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.  Złożył wyjaśniania, ale nie chciałbym się szczegółowo do nich odnosić, ponieważ trwa ich weryfikacja - opisuje prokurator.

[21:55]

Wieczorem w domu w którym doszło do morderstwa odbyły się czynności procesowe z udziałem podejrzanego 22-latka. Policja szczelnie obstawiła cały teren. Wizję lokalną nadzorował prokurator.

 

Podobnie jak rano na miejscu znów zjawiły się telewizyjne kamery, w tym ekipa z dronem. [ZOBACZ ZDJĘCIA w naszej galerii].

 

Podejrzany o podwójne zabójstwo pokazywał śledczym jak dostał się do budynku, a potem jak dokonywał kolejnych zbrodni. Niewykluczone, że jutro mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.

 

[AKTUALIZACJA 16 marca 14:50]  
     
 Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim postanowił o tymczasowym aresztowaniu 22-latka z  Jarocina.    

 

Chcesz wiedzieć pierwszy, co się dzieje w regionie? POLUB NASZĄ STRONĘ - ZWIELKOPOLSKI24.PL [TUTAJ]

+ 46 głosów: 55 (84%) 9 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.