ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Nowy król i prezes w Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Jarocinie

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    1.08.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Grzegorz Wasielewski jest nowym królem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie. Zawody, które odbywały się w maju, podobnie jak marcowe zebranie sprawozdawczo-wyborcze, z powodu koronawirusa musiały zostać przeniesione na lipiec.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Sukces Grzegorzowi Wasielewskiemu zapewniła "szóstka" trafiona na tarczy. Pierwszym rycerzem został Grzegorz Kowalski (zeszłoroczny król bracki), a drugim - Marcin Ruta. Obaj trafili w "czwórki".

W strzelaniu do kura, który kończy każdy turniej, szczęście uśmiechnęło się do Romana Gauzy, dotychczasowego prezesa KBS-u, który statuetkę sprezentował strzelającej przed nim żonie - Renacie.

W trakcie zebrania zostały przedstawione wszystkie sprawozdania. Członkowie bractwa jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi. Zaskoczeniem dla wszystkich była informacja przekazana przez Romana Gauzę, że rezygnuje z ponownego kandydowania na stanowisko prezesa. Pełnił on funkcję przez 1,5 kadencji - najpierw przez 2 lata pełnił obowiązki po rezygnacji Karola Matuszaka, a później całą 4-letnią kadencję.

Nowym prezesem został wybrany Ryszard Hybiak, który od momentu reaktywacji bractwa w kwietniu 1998 roku pełni w nim funkcję kronikarza, a przez blisko 20 lat również sekretarza. Zastępcą został Franciszek Krukowski. Do zarządu weszli też o wiele młodsi - stażem w organizacji i wiekiem - bracia: Krzysztof Bajaczyk jako strzelmistrz, Błażej Ogrodowczyk, Marcin Ruta. 

 

 

 

Nowy - 30. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów.

 


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ KMG PZPR
3 miesiące temu 4
Partia zawsze górą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadzia
3 miesiące temu 3
Do DA radę.To jest informacja o Bractwie Kurkowym w Jarocinie a ty ciągle podniecony.Już po wyborach,weż parę pigułek bo inaczej pizgnie ci na dekiel.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Konsta
4 miesiące temu 2
Brawo Grzesiu ....Łukasz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Da radę
4 miesiące temu ocena: 67%  1
Aresztowano męża M.Ogórek z TVPIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji