ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Nowe wytyczne dotyczące pracy szkół

› Koronawirus - Raport 3 miesiące temu    16.10.2020
Karina Muszalska
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Wczoraj na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przekazał kolejne decyzje rządu związane ze złą sytuacją epidemiologiczną w kraju. Część z nich dotyczy edukacji. Od 17 października w strefie czerwonej szkoły ponadpodstawowe i wyższe przejdą w tryb nauczania zdalnego. Z kolei w strefie żółtej szkoły mają funkcjonować w trybie hybrydowym.

 

 

Wszyscy oczekiwali kolejny zmian, zwłaszcza tych związanych z edukacją. Obecna sytuacja epidemiologiczna kraju nie przedstawia się najlepiej. Wczorajsza liczba osób zakażonych była rekordowa. Od 17 pździernika będa obowiązywac nowe obostrzenia. 

 

 

Na konferencji prasowej przedstawiciele rządu przedstawili koleje wytyczne. Otóż szkoły ponadpodstawowe i wyższe przejdą od 17 października w tryb pracy zdalnej, ale tylko w strefie czerwonej. Nie będzie to obejmować zajęć praktycznych.

 

 

Jeśli chodzi o strefę żółtą to tutaj ma obowiązywać nauczanie hybrydowe, czyli mieszane. W takim wypadku część dzieci będzie się uczyć w szkole, a część w domu. Do tej pory, aby szkoła mogła przejść na taki tryb, dyrekcja musiała zwrócić się do organu prowadzącego o zgodę, a przede wszystkim uzyskać zgodę wiążącą sanepidu.

 

 

O tym, jak będzie wyglądała nauka w trybie hybrydowym o tym zadecydują dyrektorzy placówek. To od nich będzie zależało, czy na przykład klasy starsze przejdą będą się uczyły z domów, a młodsze w szkole. Szkoły podstawowe i przedszkola będą funkcjonować bez zmian.

 

 

Ostatecznością ma być zdalne nauczanie dla wszystkich.

Na konferencji prasowej premier Morawiecki poinformował, że jest to rozwiązanie ostateczne.

 

 Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa, to rozważamy wszelkie scenariusze, ale ten jest jednym z najtrudniejszych. Oznacza on bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci, i dlatego przedszkola i klasy szkół podstawowych chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym - powiedział premier.

 

W ciągu kilku tygodni mają zostać zmienione podstawy programowe dla szkół ponadpodstawowych. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Piotr
3 miesiące temu ocena: 50%  8
Co znaczy zajęć praktycznych ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ non
3 miesiące temu 7
praktyczna nauka języka polskiego ;))
~ non
3 miesiące temu ocena: 100%  6
artykuł trochę 'nonszalancki'...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~~
3 miesiące temu ocena: 90%  5
Do przedszkoli powinny w tej sytuacji chodzić dzieci rodziców pracujących. Byłyby mniej liczne grupy. Tak małym dzieciom najtrudniej zachować dystans. W szkołach ponadpodstawowych, gdzie ludzie dorośli, rozumni i potrafią się kontrolować, wprowadzono zajęcia zdalne...To śmieszne jest i oburzające zarazem!!! Świat na głowie stoi :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krycha
3 miesiące temu ocena: 71%  4
Opiekuję się wnukami. Dziś nie pozwolono mi wejść do sklepu z wnukiem, w czasie godzin dla seniorów. Na pytanie dlaczego - bo nie jest seniorem. To się pytam, gdzie go mam zostawić?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 50%  3
Wybrać inne godziny zakupów .A w tym czasie można być z wnukiem wnukami w domu lub na spacerze jesli jest pogoda.
~ kiop
3 miesiące temu ocena: 86%  2
Bo w szkołach podatkowych wirusa nie ma i nie będzie - według logiki rządzących? No i dlaczego samorządy maja decydować o zdalnym czy hybrydowym nauczaniu? Od tego jest dyrektor, który za to bierze kasę i wie co się dzieje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hmm
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Po to, żeby potem nawzajem na siebie zwalać winę. Organ prowadzący tyle wie o szkołach ile uczciwi dyrektorzy przedstawią.