ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Nowe Miasto z czekiem na ponad milion

› Aktualności› Wydarzenia 2 miesiące temu    15.07.2020
Karina Muszalska
komentarzy 2 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Z. Dolata

Ponad 1,2 mln zł dla Gminy Nowe Miasto nad Wartą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Remonty szkół i przedszkoli, budowa żłobków i dróg, inwestycje w wodociągi i kanalizację - ma być finansowana z Funduszu Inwestycji Lokalnych. I to właśnie z tego funduszu do Nowego Miasta nad Wartą maja trafić grube pieniądze.

 

Szkoły dostały komputery. Kto z nich będzie korzystał [GALERIA].

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu ma trafić do gmin wiejskich i miejsko‑wiejskich. Wszystko po to, aby w równym stopniu wspierać zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

 

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów były zależne między innymi od wydatków majątkowych oraz zamożności gmin i powiatów. Natomiast Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. Na co będzie można przeznaczyć dotację?

 

Przekazane środki będzie można wykorzystać na realizację najpotrzebniejszych mieszkańcom inwestycji, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi - a także inne niezbędne lokalnie działania. Zważając na wiele potrzeb i planów inwestycyjnych, nie będzie problemu ze znalezieniem właściwego celu wydatkowania – poinformował zastępca wójta Wiesław Schreiber.

 

Wybory Prezydenckie 2020, druga tura. Zobacz kto wygrał w Jarocinie i na Ziemi Jarocińskiej [AKTUALIZACJA].

 

W ubiegłym tygodniu z wizytą w Środzie Wielkopolskiej przebywał Mateusz Morawiecki. Wcześniej odwiedził między innymi Gostyń i Jarocin. To w trakcie niej wręczył on na ręce zastępcy wójta Nowego Miasta nad Wartą Wiesław Schreibera promesą w wysokości 1.209.081 zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ aaa
  2 miesiące temu ocena: 100%  2
  super gratulacje dla wójta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jarex
  2 miesiące temu ocena: 100%  1
  promesa to nie pieniadze a w wydaniu Morawieckiego to kiełbasa wyborcza, jeszcze nie ma przepisów co do dystrybucji tych planowanych środków, ale ile środków zabrano samorządom przez obniżenie podatku PIT to Morawiecki już nie powiedział
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji