ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Nowa oczyszczalnia będzie przyjmowała ścieki, ale nie wiadomo kiedy

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    11.08.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Gmina Nowe Miasto

Gmina Nowe Miasto nad Wartą. Boguszyn. Oczyszczalnia ścieków w Boguszynie.

 

 

W połowie czerwca tego roku oddano do użytku zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Boguszynie. Oprócz częściowej adaptacji istniejących obiektów wybudowana została nowa część. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 6 mln zł. Zadanie została sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

O regionie z pasją w nowomiejskiej bibliotece.

 

Przebudowa oczyszczalni pozwala na ponowny odbiór ścieków dowożonych pojazdami ascenizacyjnymi, który od dłuższego czasu był niemożliwy. Wszystko za sprawą specjalnego urządzenia, które będzie odbierało i przeprowadzało kontrolę wpompowywanych ścieków.

 

 

Podmiot, który przywiezie zanieczyszczenia podłączy się do tego urządzenia. Wtedy nastąpi samoczynne sprawdzenie parametrów chemicznych. Jeżeli będą one dopuszczalne, to urządzenie pozwoli na wpompowanie nieczystości do obiegu oczyszczalni i poddanie ich procesowi utylizacji - tłumaczy Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

 

Klęka. „Lokalni architekci” tworzą przestrzeń do wypoczynku. Kiedy zakończą się prace?

 

Na ostatniej sesji nowomiejscy radni ustalili stawkę za odbiór dowożonych ścieków specjalnymi pojazdami do gminnej oczyszczalni. Będzie ona wynosić 6,48 zł brutto za 1 m³. Nie wiadomo jednak, od kiedy wyremontowana oczyszczalnia zacznie przyjmować zanieczyszczenia z szamb, ani też kto będzie zajmował się ich wywozem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojawił się jeden podmiot.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Za 23zl od osoby smieci
5 miesięcy temu 1
Ważne że zgo bedzie przyjmować smieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji