ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Nowa lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami

› Koronawirus - Raport 28 dni temu    24.09.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Ministerstwo Zdrowia

21 powiatów trafiło na listę, w tym dwa powiaty na listę powiatów czerwonych i 19 na listę żółtych. 10 powiatów zostaje wpisanych na listę tzw. stref alertowych.

 

R E K L A M ABolsius

 

Rekordowa liczba zakażeń w Polsce, w tym u 4 osób z powiatu jarocińskiego. 

 

 

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analizy wzrostu zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

 

 

Do strefy czerwonej trafiły tylko dwa powiaty: głubczycki, kartuski. Natomiast na listę oznaczoną kolorem żółtym wpisano powiaty: brzeski, suski, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański, trzebnicki, otwocki, przasnycki, kłobucki, Sopot, działdowski, nidzicki, piotrkowski, międzychodzki, bytowski, milicki, aleksandrowski oraz gostyński.

 

 

Co oznacza strefa czerwona?

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kwadratowych. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

 

 

Co oznacza strefa żółta?

W strefie żółtej obowiązuje między innymi limit jednej osoby na 4 m kwadratowe. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kwadratowych. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Afera
28 dni temu 1
Czy to prawda, że młodzi piłkarze Jaroty i ich rodziny są na kwarantannie? Jedna z grup będących na meczu wyjazdowym miala kontakt z osobą zarazona w autobusie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji