ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Nowa i bezpieczniejsza droga do szkoły

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    21.09.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gmina Nowe Miasto nad Wartą

W Nowym Mieście nad Wartą wyremontowana została ulica Szkolna. Gmina zdobyła specjalne dofinansowanie.

R E K L A M ABolsius

 

 

W czasie tegorocznego lata mieszkańcy Nowego Miasta musieli borykać się z utrudnieniami  w samym centrum. Wszystko za sprawa przeprowadzanego remontu drogi.

 

 

Modernizacja ul. Szkolnej rozpoczęła się w lipcu i trwała do końca sierpnia. W ramach zaplanowanych prac przebudowano chodniki oraz położono nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Ponadto wyregulowana został wysokość kratek ściekowych, studni kanalizacyjnych, skrzynek oraz zaworów instalacji podziemnej. Naprawiono również kanalizację deszczową.

 

 

Nie zabrakło również wymiany oznakowania jezdni. Powstały  dodatkowe przejścia dla pieszych, a w pobliżu szkoły wzniesienie. Wszystko to pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo ruchu pieszych zwłaszcza dzieci i młodzieży uczęszczających do miejscowej szkoły.

 

 

Modernizacja ul.Szkolnej w Nowym Mieście była możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyniosło ono 218.386 zł. Natomiast całkowity koszt zadania wyniósł blisko 542 tys. zł.

 

 

Bardzo dobrze, że udało się zrealizować tą inwestycję. Ulica Szklona, to jedna z ważniejszych dróg w Nowym Mieście nad Wartą. Mieszkańcy już od dawna oczekiwali na jej remont, gdyż jej stan ciągle się pogarszał. Teraz pozostaje nam rozliczyć się z Funduszem z otrzymanej dotacji - tłumaczy Wiesław Schreiber, zastępca wójta w gminie Nowe Miasto nad Wartą.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ kierowca
  miesiąc temu 1
  To wzniesienie przejścia dla pieszych powinno być lepiej oznaczone tzn. jakieś czerwone linie czy wzniesienie pomalowane na czerwono bo linie nie pokazują wzniesienia. Dobrze by było gdy zostało to poprawione bo drugie przejście jest "płaskie".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji