ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Nowa dyrektor przeprasza swoich wyborców

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    1.12.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 Rok temu Beata Skowrońska została wiceprzewodniczącą kotlińskiej rady. Od lewej radni Hieronim Adamski, Czesław Moch i Beata Skowrońska          Rok temu Beata Skowrońska została wiceprzewodniczącą kotlińskiej rady. Od lewej radni Hieronim Adamski, Czesław Moch i Beata Skowrońska  fot. Lidia Sokowicz

Była radną. Jest sołtyską. Teraz przed nią kolejne wyzwanie. Beata Skowrońska została dyrektorką biblioteki w Kotlinie.

 


Posadę objęła po Elżbiecie Mikołajczak, która odeszła na emeryturę. Kotlińską placówką kierowała 36 lat.

R E K L A M Awspieram jarocinskie SRT1

 

Wójt Mirosław Paterczyk zdecydował, że nie będzie rozpisywał konkursu, a obowiązki powierzy Beacie Skowrońskiej, bibliotekarce ze Sławoszewa.

 

- Chciałem, aby to stanowisko zajmowała osoba doświadczona, znająca specyfikę biblioteki i przy okazji nada nowego ducha placówce. Pani Beata zna środowisko, nie będzie się uczyć. Sądzę, że jest to dobre rozwiązanie, które będzie procentować w przyszłości - uważa wójt Kotlina.

 

Beata Skowrońska z placówką w Sławoszewie jest związana 16 lat. Cieszy się, że wójt powierzył jej stanowisko dyrektora biblioteki. Posadę przyjęła jako nowe wyzwanie.

 

- Chciałabym, żeby biblioteka z całym swym dorobkiem i powagą była również postrzegana jako modne miejsce na: książkę, informację, edukację, kulturę i regionalizm. Chodzi o to , żeby w odbiorze społecznym pozostawała jako nowoczesna instytucja - mówi nowa szefowa kotlińskiej placówki.

 

 

Przepisy zabraniają, aby dyrektor gminnej instytucji był radnym w tym samym samorządzie. Skowrońska z żalem złożyła rezygnację z mandatu.

 

- Niestety nie można mieć wszystkiego. W dalszym ciągu będę trzymała rękę na pulsie - jako sołtys i dbała o ciągły rozwój naszej miejscowości, żeby mieszkańcom żyło się lepiej, nasza wieś piękniała, a biblioteka była miejscem spotkań i integracji wszystkich mieszkańców. Przepraszam moich wyborców, których zawiodłam. Moja praca jest również bardzo ważna - mówi Skowrońska.

 

Radną była pięć lat. W ubiegłym roku została wybrana na wiceprzewodniczącą rady [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci

 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rr
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Redakcjo a może by tak dokończyć temat stawki za odpady w gm KOTLIN
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A