ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Nowa droga i chodnik przy ośrodku zdrowia. Do kiedy potrwają prace?

› Aktualności› Samorząd 6 miesięcy temu    19.07.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Modernizacja drogi w DobieszczyźnieModernizacja drogi w Dobieszczyźnie fot. Gmina Żerków

Gmina Żerków. Dobieszczyzna. Przebudowa drogi w Dobieszczyźnie.

 

 

Trwa modernizacja i budowa drogi w Dobieszczyźnie położonej tuż przy miejscowym ośrodku. W trakcie prac dochodzi do chwilowych utrudnień z dostępem do zamieszkałych budynków i pomieszczeń gospodarczych.

 

 

Pieniądze na budowę i modernizację wspomnianej drogi żerkowski magistrat pozyskał jeszcze w ubiegłym roku. Wtedy to zawarte zostało porozumienie pomiędzy burmistrzem Żerkowa Michałem Surmą a wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim, które dotyczyło dofinansowania inwestycji. Czytaj TUTAJ.

 

 

Dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych i wyniosło niespełna 140 tys. zł, co stanowi przeszło 60 procent całości kosztów. Natomiast w maju tego roku podpisano umowę z wykonawcą zadania. Jest nią firma Brukarstwo Usługowe Wald-Bruk z Żółkowa.

 

Kto poprowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie?

 

Przebudowa drogi o długości 215 m obejmuje wymianę nawierzchni gruntowej na bitumiczną oraz wykonanie chodnika. Zakończenie inwestycji przewidziano na 30 października 2020 r.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jaro
  6 miesięcy temu 2
  A chodnik na ul. Zagonowej to kiedykolwiek będzie czy brak kasy na ten rejon ważniejsza wilkowyja ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Witek
  6 miesięcy temu ocena: 75%  1
  Dziękuję byłemu radnemu Panu Janowi Barańskiemu za drogę która będzie funkcjonalna i piękna. Trwało to dwie kadencje ale wreszcie jest. Dziękuję Panu Burmistrzowi oraz obecnej Radzie .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji