ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Nikodem przeszedł pomyślnie dwie operacje. Ale pojawiły się inne problemy

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    18.07.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Dla Nikodema Korzyniewskiego to szansa na to, aby móc stanąć na własnych nogach. Dla Nikodema Korzyniewskiego to szansa na to, aby móc stanąć na własnych nogach.  fot. Archiwum rodzinne

W kilka miesięcy dzięki pomocy wielu ludzi udało się zebrać 75 tys. zł  potrzebnych na dwie operacje w niemieckiej klinice. Dla Nikodema Korzyniewskiego to szansa na to, aby móc stanąć na własnych nogach.

 

 

Operacje przebiegły pomyślnie, a po zdjęciu gipsu rozpocznie się terapia. Problem w tym, że koszty zabiegu znacznie wzrosły, więc potrzeba jeszcze 32 tys. zł na ortezy.  

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

 

Nikodem ma mózgowe porażenie dziecięce objawiające się dużą sztywnością kończyn i jeszcze większą wiotkością klatki piersiowej. Musiał mieć jak najszybciej zoperowane ścięgna i stopy, żeby mógł stanąć na własnych nogach, a dzięki temu prawidłowo oddychać. Gdyby nie doszło do operacji narządy wewnętrzne mogły zostać poważnie uszkodzone. Zabieg polegający na wydłużaniu ścięgien i korekcie stóp musiał odbyć się jak najszybciej. Tym bardziej, że Nikodem rośnie i to zbyt szybko. W wieku 13 lat mierzył już ponad 170 cm. Specjalistów, którzy podjęli się operacji, udało się znaleźć w Niemczech.

 

 

 

Koszty operacji wzrosły jednak z powodu stopnia jej trudności i konieczności pobudzania nerwów w obu nogach oraz dołączeniu koniecznych korekt w biodrach. Początkowo całość miała się zamknąć w 15 tys. euro. Jednak po zoperowaniu pierwszej nogi rodzina otrzymała fakturę opiewającą na ponad 21 tys. euro. Mama Nikodema postanowiła odwołać się od tej ceny i udało się jej zejść do poziomu 10 tys. euro za jedna nogę. Sprawiło to, że wszystkie środki, które zostały zebrane muszą zostać przeznaczone na sfinansowanie tych dwóch operacji. A żeby można dalej ćwiczyć i stać Nikodem potrzebuje jeszcze specjalistycznych, robionych na miarę ortez, a to kolejne wydatki, tym razem w wysokości 32 tys zł.

 

 

 

"Czuję się bezradna i załamana ale nie poddam się bo walczę o syna. I tu właśnie apel do Was. Jeśli możecie i chcecie, to proszę o dalsze wsparcie tej zbiórki. Ortezy będą robione już w tym tygodniu więc to paląca potrzeba. Liczy się wszystko od groszy po setki. To musi się skończyć sukcesem! Wierzę w to z całego serca. Pomóżcie jeśli możecie. To po prostu bardzo ważne marzenie nastolatka" - napisała Urszula Korzyniewska.

 

 

 

Pomóc można wpłacając pieniądze na subkonto Nikodema w Fundacji Złotowianka: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, a w tytule przelewu należy wpisać: Nikodem Korzyniewski K/16

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A