ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Niemałe pieniądze dla kotlińskiego DPS-u. Na co zostaną przeznaczone?

17 dni temu    14.09.2020
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 2 / 50%
A A A
DPS KotlinDPS Kotlin fot. Archiwum jarocinska.pl

Powiat jarociński pozyskał grant na wsparcie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków COVID-19. Pieniądze mają już swoje przeznaczenie.

 

Dotacja w wysokości 673.960 złotych została przyznana z projektu „Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Może być wydana na działania związane z zapobieganiem i łagodzeniem skutków epidemii koronawirusa.

 

[o tym, co kotliński DPS kupił za pieniądze ze społecznej zbiórki - przyczytasz TUTAJ]

 

Poza tym jest doraźną odpowiedzią na sytuację osób znajdujących się w stanie zagrożenia zdrowia i życia w warunkach rozprzestrzeniania się epidemii i zapobiegania jej negatywnym skutkom.

 

[w połowie maja w DPS-ie w Kotlinie pojawiło się wojsko - co było przyczyną - o tym więcej czytaj TUTAJ]

 

Pieniądze zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie, który - zgodnie z założeniami projektu - będzie mógł je wydać na:

- dodatki/dopłaty do wynagrodzeń dla personelu, w tym fizjoterapeutów i rehabilitantów,

- organizację i finansowanie miejsc pobytu tymczasowego dla osób nowo kierowanych do DPS, jak i dla mieszkańców DPS-u opuszczających szpitale,

- zakup środków ochrony indywidualnej dla kadry,

- zakup wyposażenia usprawniającego zapobieganie skutkom epidemii przez wczesne wykrywanie potencjalnie zakażonych osób.

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ :-)
16 dni temu ocena: 50%  2
To krawiec będzie kroił :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zatroskany o gminę
15 dni temu ocena: 50%  1
Każdy sądzi sam po sobie!