ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Niecodzienny jubileusz w Dobieszczyźnie [GALERIA]

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    2.12.2019
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Przemarsz orkiestry dętej Przemarsz orkiestry dętej  fot. Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie

10 - lecie nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Mszą świętą, przemarszem z orkiestra dętą, występami i poczęstunkiem uczczono dziesiąty jubileusz nadania imienia księdza Jana Twardowskiego Szkole Podstawowej w Dobieszczyźnie.

 

[Żerków ponownie poszukuje przewoźnika dla uczniów. Czytaj TUTAJ].

 

Uroczystości odbyły się 22 listopada w budynku szkoły. Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną miejscowej w kaplicy, której przewodniczył ks. Michał Wysota, proboszcz parafii w Kretkowie. We mszy świętej uczestniczyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe ze szkół noszących imię ks. Jana Twardowskiego, uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po uroczystościach kościelnych nastąpił przemarsz do szkoły prowadzony przez Orkiestrę Dętą MCT z Żerkowa.

 

[Żerków zaplanował pieniądze na granty. Wiemy ile? Szczegóły zobacz TUTAJ].

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Marzena Szczudlik, starosta jarociński Lidia Czechak oraz jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak, burmistrz Żerkowa Michał Surma, sekretarz gminy, Bartłomiej Nowicki, przewodniczący rady miejskiej w Żerkowie, Wojciech Gałązka, radni powiatowi: Mariusz Stolecki i Jacek Jędraszczyk, radny gminny, Tomasz Guzek, sołtys Dobieszczyzny, Michał Józwiak, poprzednie dyrektorki szkoły, Czesława Rutkowska, Barbara Milecka i Barbara Nawrocka, dyrektorzy szkół gminnych i przedszkola oraz liczne delegacje.

 

[Gmina ma problem z odziedziczoną posesją. Czytaj szczegóły TUTAJ].


W trakcie akademii przypomniano najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz odniesione sukcesy. Uczniowie zaprezentowali również poezję swojego patrona w niezwykłej oprawie muzycznej.
 

[Kiermasz z Mikołajem i wspólnym kolędowaniem. Znamy program. Zobacz TUTAJ].

 

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek przygotowany w sali wiejskiej przez Rade Rodziców. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla szkoły, które wręczyli zaproszeni goście.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ja
  6 miesięcy temu ocena: 55%  1
  "Ze złem trzeba walczyć, bo zło nie tylko uderzy w prawy i lewy policzek, ale może i głowę razem z policzkami oderwać." Ten cytat z twórczości ks.Twardoskiego dedykuję wszystkim obłudnikom i obłudnicom tak licznie biorącym udział w tej uroczystości.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A