ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Nie mogą wytrzymać smrodu. Zrobili petycję, zebrali podpisy. Ile osób poparło wniosek?

7 miesięcy temu    13.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Przepompownia (z prawej) przy kościele na Ługach Przepompownia (z prawej) przy kościele na Ługach  fot. A. Konieczna

Niektórzy mieszkańcy Ługów twierdzą, że mimo wielu interwencji, nadal śmierdzi na ich osiedlu, szczególnie w okolicy kościoła. Dlatego zaczęli działać. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Część mieszkańców osiedla Ługi w Jarocinie cały czas skarży się na trudny do wytrzymania smród. Prezes jarocińskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji twierdzi, że sytuacja została opanowana. Ludzie jednak są innego zdania, dlatego napisali petycję do burmistrza [na ten temat czytaj TUTAJ]. Podpisało się pod nią blisko 250 osób.

 

 

Dokument został złożony w kancelarii włodarza gminy i czeka na rozpatrzenie.

 

 

Źródłem nieprzyjemnych zapachów jest przepompownia ścieków, która znajduje się w niedalekiej odległości od kościoła.

 

 

[o tajemniczym smrodzie w całym Jarocinie - czytaj szczegóły TUTAJ]

 

 

- Zwracaliśmy się do burmistrza oraz do szefa jarocińskich sieci kanalizacyjnych, ale nic to nie pomogło - mówią. Sprawę dwukrotnie w formie interpelacji do władz Jarocina poruszał także radny z osiedla Ługi Zbigniew Surdukowski.

 

 

Z kolei prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie twierdzi, że podjął szereg działań, aby zniwelować nieprzyjemne zapachy.

 

 

[probaszcz czuł się, jak w komorze gazowej - zobacz, gdzie tak było - szczegóły TUTAJ]

 

 

- Przede wszystkim energetyka podłączyła nam prąd na Bielawach (część Siedlemina - przyp. red.), co nam umożliwiło zainstalowanie dwóch pomp. To na tyle pomogło, że kiedy od tygodnia dokonujemy pomiarów stężenia siarkowodoru na przepompowni przy kościele, to wskazują one maksymalnie 25 PPM-ów, a wcześniej bywało już nawet powyżej 100 - wyjaśnia Remigiusz Nowojewski.

 

 

I dodaje:

 

 

- Sprawdzamy to na bieżąco i pracownicy twierdzą, że nie ma tam w tej chwili żadnych nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo czekamy na takie samo działanie ze strony energetyki, czyli zwiększenie zasilania na przepompowni przy kościele na Ługach. Tam też jest na razie tylko jedna pompa. Chcemy to zmienić, ale póki co technicznie nie jest to możliwe.

 

 

 

Przepompownia na Ługach jest jedną z czterech, które tłoczą ścieki od strony Goliny do oczyszczalni w Cielczy. Pozostałe są zlokalizowane: przy ubojni drobiu w Golinie, w Siedleminie i na Bielawach.

 

 

WAŻNE: Informacje o pogorszeniu się jakości powietrza, którego źródłem może być sieć kanalizacyjna przyjmuje Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pod numerem telefonu pogotowia kanalizacyjnego: (62) 747-32-34.

 

 

Najnowsze wydanie "Gazety Jarocińskiej" - a w niej - kliknij TUTAJ

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ aa
7 miesięcy temu 1
to chyba 1 pismo tego wybitnego prawnika
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji