ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Nie ma dnia bez interwencji pogotowia ratunkowego. Ponad 1.200 osób trafiło do szpitali

› Aktualności› Na sygnale 11 miesięcy temu    9.07.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy -1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Adam Majewski


Każdego dnia słyszymy lub widzimy karetki pogotowia ratunkowego pędzące na sygnale.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Ile razy wyjeżdżały jarocińskie Zespoły Ratownictwa Medycznego w tym roku? Ile razy przyleciało do nas Lotnicze Pogotowie Ratunkowe?

 

Podsumujemy w liczbach pracę służby ratunkowej, po którą dzwonimy najczęściej.

 

Dostają wezwanie. Wskakują do karetki. Wyruszają do pacjenta nierzadko na sygnale. Rozpoczynają wyścig z czasem - tak zaczyna się większość interwencji Zespołów Ratownictwa Medycznego. Potem nie jest już tak standardowo. Każdy przypadek okazuje się inny. Pacjentem może być każdy z nas. Liczby pokazują, że mieszkańcy często dzwonią po karetki.

 

W pierwszym półroczu tego roku jarocińskie Zespoły Ratownictwa Medycznego jechały na ratunek 1.838 razy. Ratownicy przewieźli do szpitala 1.231 osób. Część interwencji nie była uzasadniona.

Wzywanie karetek z błahych powodów może mieć poważne konsekwencje. ZRM może zabraknąć dla osoby, której jest zagrożone życie lub zdrowie.

Bywały takie przypadki, że z powodu braku wolnej karetki w pierwszej kolejności do chorych jechali strażacy [ZOBACZ TUTAJ]

 

Po zespoły wyjazdowe należy dzwonić m.in. do poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, osób, które doznały udaru, zatrzymania krążenia, zawału mięśnia sercowego, upadku z wysokości, utraty przytomności czy porażenia prądem.

 

 

Na stałe w krajobraz ratowniczy powiatu jarocińskiego wpisało się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W tym roku maszyna z ratownikami „z nieba” usiadła na naszym terenie 17 razy.

Jakie były powody interwencji załogi śmigłowca?

wypadek drogowy - 4

zatrzymanie krążenia - 3

upadek z wysokości - 2

duszność - 2

zmiażdżenie - 1

uraz - 1

udar - 1

potrącenie - 1

nieprzytomny - 1

ból w klatce piersiowej - 1
 

4.121 razy wyjeżdżały jarocińskie Zespoły Ratownictwa Medycznego w 2018 roku. Liczba interwencji z roku na rok rośnie [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ J.J
10 miesięcy temu 1
Z braku karetki śmiech na sali raczej z nygustwa słyszałem rozmowę dyspozytorni z LPR na radiu więc mi starczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A