ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Nawet, jeśli nie zbierasz odpadów, złóż sprawozdanie

5 miesięcy temu    19.01.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Z końcem stycznia mija termin złożenia sprawozdań przez między innymi przez punkty skupu makulatury, złomu, szkła i tworzyw sztucznych. Za niewywiązanie się z tego obowiązku grożą kary.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Takie sprawozdanie należy przedłożyć do burmistrza Jarocina za poprzedni rok kalendarzowy, czyli za 2019. Składają je podmioty zbierające odpady komunalne, stanowiące frakcje odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła.

 

 

[ważne zmiany w gospodarce odpadami - szczegóły TUTAJ]

 

 

Obowiązek ten wynika z art. 9nb ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. 2019.2010).

 

 

Jeśli w 2019 roku punkty nie zebrały żadnych odpadów, też muszą złożyć takie sprawozdanie - nazywane wówczas ,,zerowym” (także za pośrednictwem systemu BDO).

 

 

[masz brudny kubeł na BIO odpady - zobacz, kto i za ile może go umyć - o tym czytaj TUTAJ]

 

 

Obowiązek dotyczy również wszystkich firm wpisanych do Rejestru Działalności Regulowanej prowadzonej przez burmistrza w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A