ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Nauczyciele tęsknią za uczniami [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    14.04.2020
Karina Muszalska
komentarzy 6 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. Niepubliczne Przedszkole "Poziomka" w Jarocinie

Dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz przedszkoli złożyli życzenia przedszkolakom i uczniom w dość osobliwy sposób.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki. Wszystko z powodu trwającej pandemii. To bez wątpienia trudny czas dla uczniów, dzieci, nauczycieli, ale i dla rodziców. Dlaczego? Pewnie dlatego, że zaburzeniu uległ rytm życia każdego z nich, a to z kolei powoduje niepewność i strach. Przecież nie wiadomo kiedy skończy się rok szkolny, co będzie z egzaminami ósmoklasistów i maturami.

 

Kup e-wydanie Gazety Jarocińskiej. Kliknij w zdjęcie.

 

Trzęsienie ziemi w polskiej edukacji

Cztery tygodnie zamkniętych placówek oświatowych. To mało czy dużo? Jeśli spojrzymy na ten okres w perspektywie całego roku szkolnego, to naprawdę niewiele. Jednak ten miesiąc niezwykle się dłużył i nic nie zapowiada, że skończy się szybko.

 

 

Nauczyciele, uczniowie, przedszkolacy odkrywają to, co pewnie uważali za niemożliwe - tęsknotę za szkołą czy przedszkolem. Powodów jest wiele i długo by je wymieniać. Bezsprzecznie do wszystkiego przyczynił się sam wirus SARS-CoV-2. Ale czy tylko on? Niestety nie, bowiem wątpliwości budzą wszelkie decyzje podejmowanie przez ministra edukacji, który zapomniał o jednym – w nauczaniu potrzebna jest relacja między nauczycielem, a uczniem. Bez niej na darmo oczekiwać dobrych rezultatów.

 

KORONAWIRUS RAPORT. Informacja aktualizowana na bieżąco.

 

Niestety w większości fala krytyki spadła na nauczycieli. Rodzice narzekali na ilość zadawanych zadań. Zawodu nie kryli również uczniowie, którzy samodzielnie musieli pracować z nowym materiałem. Sami nauczyciele wprost mówili, że praca zdalna często ich przerasta.

 

 

Szara rzeczywistość pokazuje, że nikt nie był przygotowany na takie „trzęsienie ziemi”. Jak edukować, gdy nauczyciele i uczniowie często nie dysponują odpowiednim sprzętem, a i też nie należą do grona fascynatów wirtualnych narzędzi? Jak realizować podstawę programową? Jak uczyć kreatywnie, gdy żyje się w ciągłym lęku z powodu panującej epidemii i w obawie przed utrata pracy?

 

Obowiązkowo będziemy zakrywać usta i nos. Poznaj szczegóły TUTAJ.

 

Czas panującej epidemii Sars-CoV-2, to tak naprawdę sprawdzian z empatii i zwykłej życzliwości. To sprawdzian z człowieczeństwa. To również jedyny test, który musimy zaliczyć.

 

Czas refleksji i zmian

Po tych czterech tygodniach „nowej” edukacji pojawiły się liczne refleksje. Nie trudno się domyślić, że uczniowie tęsknią za szkołą, a nauczyciele za uczniami i co ważniejsze zaczynają o tym głośno mówić. Dla wszystkich Święta Wielkanocne stały się doskonałym powodem do wyrażenia swoich emocji i to często w dość nietypowy sposób.

 

Na stronach internetowych placówek oświatowych pojawiły się niecodzienna życzenia dla uczniów i ich rodziców. Zaskakujące jest to, w jaki sposób zostały zrobione. Widać, że nauczyciele są równie kreatywni jak uczniowie i potrafią zaskoczyć.

 

Przykładem może Zespołu Szkół Zaradni, Odważni Oryginalni z Wilkowyi Na kanale YouTube pojawił się filmik ze specjalnymi życzeniami dla dzieciaków zmontowany przez jednego z nauczycieli – Pawła Łąkowskiego, który napisał:

 

Z utęsknieniem czekamy na zakończenie kwarantanny... przypominamy Wam nasi drodzy uczniowie, że o Was pamiętamy, i życzymy Radosnych Świąt Wielkiej Nocy”.

 

 

 

Również na profilu facebookowym Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie można zobaczyć szczególną prezentację pełną zdjęć z życia szkoły oraz wzruszające życzenia:

 

Kochane Dzieci , drodzy Uczniowie,
Wy byliście i jesteście dziećmi naszego świata…
Choć w tej chwili nie możemy być razem, to wierzymy , że właśnie teraz, w tym szczególnym czasie , wszyscy będziemy bliżej siebie niż kiedykolwiek …
To nasze dobre myśli mają tak ogromną energię …

 

Filmik Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie dostepny jest TUTAJ.

 

O swoich dzieciach nie zapomnieli również nauczyciele z przedszkoli o czym świadczą miłe życzenia, jakie ukazały na profilach facebookowych placówek: Niezapominajka z Jaraczewa, Poziomki z Jarocina czy Stokrotki z Nowego Miasta. W tym wypadku zostały zmontowane specjalne kolaże ze zdjęciami pracowników, bądz kartek z napisami, aby w ten sposób życzyć swoim podopiecznym wesołych świąt.   

 

Pomysłowości nie zabrakło również nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Golinie. Każdy z nich nagrał krótki filmik z życzeniami dla uczniów. Wszystko zostało zmontowane przez samego dyrektora, czyli Tomasza Jankowskiego i tak powstały niecodzienne życzenia.

 

Kochani Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły, Nieznajomi... W tym roku Święta Wielkiej Nocy będą dla nas szczególne, bo i czas jest szczególny. Nie zapominajmy w te dni o tym, co najważniejsze czyli o naszych bliskich, o nas samych.
Pragniemy życzyć Wam spokoju, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
W tym roku składamy też życzenia inaczej. Wirtualnie, gdyż z wiadomych powodów nie możemy uczynić tego osobiście. Nasze słowa pełne szacunku i ciepła, płynące prosto z serca, zawarliśmy w poniższym filmiku. 

 

 

 

 

Policja ostrzega! Oszuści żerują na koronawirusie.

 

Można dywagować, czy potrzebna była pandemia, aby zrozumieć istotę edukacji, która bez wzajemnych relacji i odziaływań pomiędzy nauczycielem a uczniem nie ma po prostu racji bytu. Jak to się mówi: „lepiej późno niż wcale”. Niewątpliwie trzeba się teraz wykazać wzajemnym zrozumieniem, ale i też umiejętność słuchania. Czy wyciągniemy z tego odpowiednie wnioski? Śmiem wątpić w zdolności rozumowania ludzi zarządzających polską edukacją. Mam jednak wiarę, ale i też świadomość, że wszelkie zmiany mogą pojawić się na poziomie oddolnym tym zależnym od nauczycieli, rodziców, dyrektorów, ale i też uczniów i dzieci. Czyż świadczyć o tym mogą te niezwykłe życzenia?

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ uczennica
5 miesięcy temu ocena: 86%  6
Droga redakcjo, Dlaczego w swoim artykule nie napisaliście o nauczycielach z ZSP nr 1 oraz uczniach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktosiek
5 miesięcy temu ocena: 50%  5
Ciekawe czy tak samo mocno tęsknili w zeszłym roku jak strajkowali :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ R...... c
5 miesięcy temu ocena: 80%  4
Ta pan Jaco to super gość wie co pisze ? Bo ja wiem z autopsji ze wysyłają linki do YouTube z opracowanymi lekcjami i to jest takie męczące !!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
5 miesięcy temu ocena: 31%  3
brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji