ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Nauczyciele się zwołują. Apelują, żeby zabrać koce i coś do jedzenia

› Aktualności ponad rok temu    23.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 68 ocen 7 / 43%
A A A
Spotkanie nauczycieli na polana przed pałecem Radolińskich Spotkanie nauczycieli na polana przed pałecem Radolińskich  fot. A. Konieczna

W szkołach już trzeci tydzień trwa strajk. Nauczyciele, co prawda przychodzą do placówek, ale nie podejmują pracy. Tuż przed świętami w mediach społecznościowych pojawił się apel, aby jednego dnia o określonej godzinie wszyscy nauczyciele z powiatu jarocińskiego zebrali się w jednym miejscu, zabrali ze sobą koce i jedzenie. O co chodzi, czy zapowiada nam się strajk okupacyjny?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Od poniedziałku - 8 kwietnia pracownicy oświaty prowadzą akcję strajkową. Ma ona potrwać do odwołania [szczegóły TUTAJ].

 

 

Jarociński Związek Nauczycielstwa Polskiego w lutym wszedł w spór zbiorowy z dyrektorami szkół. Później odbyło się referendum, w którym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji z publicznych placówek oświatowych w gminie Jarocin. Wynik głosowania był w granicach od 53% do ponad 90% za strajkiem.

 

[Jarocin Festiwal 2019 - ile i kto da pieniądze na to wydarzenie - szczegóły TUTAJ]

 

 

Konsekwencją była uchwała, którą podjął jarociński zarząd ZNP o przystąpieniu do strajku. - Wysyłaliśmy pisma z powiadomieniem do dyrektorów szkół - wyjaśniała Hanna Czerniak, prezes jarocińskiego ZNP.

 

 

Nauczyciele od początku domagali się podwyżki wynagrodzenia o 1.000 złotych ze spłatą od 1 stycznia. Później żądania zostały obniżone do podwyżki wynagrodzeń o 30% od 1 stycznia tego roku. Zaproponowano również uwolnienie dodatku stażowego ponad ustawowy limit określony na 20%. 30% podwyżki to dla nauczyciela stażysty kwota na poziomie 720 - 730 złotych miesięczne, a dla nauczyciela dyplomowanego - 990 złotych.

 

 

Termin strajku nie był przypadkowy. Akcja zaczęła się tuż przed egzaminami - gimnazjalnym i ośmioklasistów. W szkołach udało się jednak skompletować składy komisji egzaminacyjnych.

 

 

Czy nauczyciele otrzymają pensję za czas strajku? Regionalna Izba Obrachunkowa wydała w tej sprawie opinię. Jest ona jednoznaczna.

 

[zmiana organizacji ruchu w Jarocinie - zobacz szczegóły i MAPĘ objazdów]

 

Nie otrzymają wynagrodzenia zasadniczego. Pracodawcy pokryją jedynie ubezpieczenie protestujących. Według RIO ustawa jednoznacznie stwierdza, że samorządy nie mogą wypłacać wynagrodzenia nauczycielom, którzy uczestniczyli w strajku.

 

 

Samorządy, które zdecydowałyby się na wypłacanie strajkującym pensji z obejściem obowiązujących, odpowiedzą za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, co wiąże się z odpowiedzialnością karną [więcej na ten temat TUTAJ].

 

 

Największym problemem związanym ze strajkiem - nie tylko w gminie Jarocin - było skompletowanie komisji egzaminacyjnych w czasie egzaminów gimnazjalnych i ośmioklasistów.

 

 

W gminie Jarocin oba egzaminy przebiegły bez problemów. Dyrektorzy szkół posiłkowali się przede wszystkim nauczycielami ze szkół niepublicznych oraz osobami z przygotowaniem pedagogicznym - między innymi urzędnikami.

 

 

Kolejny duży problem spowodowany strajkiem stoi tym razem przed dyrektorami szkół średnich. Chodzi o matury. I to nie tylko o samo ich przeprowadzenie, ale o skuteczne zatwierdzenie końcowych ocen maturzystów, do czego potrzebna jest uchwała rady pedagogicznej danej szkoły w składzie 50% nauczycieli plus jeden.

 

 

Strajk spowodował, że środowisko nauczycielskie jest coraz bardziej podzielone. W związku w mediach społecznościowych pojawił się apel. Zachęca się w nim nauczycieli do wzięcia udziału w „Pikniku edukacyjnym”.

 

 

„Bądźmy wszyscy razem” - napisano w apelu. „Szkoły i przedszkola publiczne i niepubliczne, co, którzy strajkują, nie strajkują albo już przerwali strajk. (…) To nie manifestacja polityczna, a pokazanie, że jesteśmy wspólnie razem” - nawołują pomysłodawcy”.

 

 

Uczestnicy mogą zabrać ze sobą koce i jedzenie. Mile widziane jest także uczestnictwo dzieci i młodzieży, dla których możliwe jest przeprowadzenie lekcji na przykład historii, języka polskiego czy wiedzy o społeczeństwie.

 

 

„Coś wspólnie pośpiewamy, potańczymy, pobawimy się. (…) Na koniec możemy przejść pokojowym i kolorowym pochodem na rynek” - piszą organizatorzy.

 

 

„Piknik edukacyjny” ma się rozpocząć we wtorek - 23 kwietnia, o godzinie 11.00 w na polanie parku Radolińskich.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1

Powiązane

+ 3 głosów: 7 (43%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (68)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 4325
ponad rok temu ocena: 88%  68
RODZICE głupi nie są zaczną przenosic do niepublicznych szkoł i tak to sie skonczy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ skutek braku edukacji
ponad rok temu 67
No ty raczej mądrością nie grzeszysz, widać że szkoła strajkowała jak byłeś uczniem, ale 8 lat ?
~ ekolog
ponad rok temu ocena: 100%  66
Jestem za podwyżkami, ale tak powinno byc jak w niemczech , aby pracowali wiecej godzin w tygodniu niz teraz, jak normalni ludzie, oraz odebrac karty nauczyciela, a zarobki adekwatne do zadowolenia z nich uczniow:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bel-fer
ponad rok temu ocena: 0%  65
Oczywiście, nauczyciele też są za tym, ale przekopiujmy wszystko co w niemieckim systemie oświaty jest ok? Gwarantuje że wszyscy się na to zgodzą.
~ Spadkobiercy zla
ponad rok temu ocena: 100%  64
SLD są spadkobiercami zdradzieckiej partii jaka była pzpr.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Myślałem że elita narodu jest bardziej rozumna i zna najnowszą historię Polski
ponad rok temu ocena: 82%  63
Tak jak broniarz z komunistami czyli z SLD zawarł koalicję która trwała od 89 do 95 i która w 93 doprowadziła do tego, że nie odbyły się wybory. Znowu chcą obalić prawdziwą Prawicę aby komuniści których pełno w po psl nowoczesnej doszli do władzy. Ktoś wierzy że termin strajku w roku wyborczym i na dwa miesiące przed wyborami to przypadek? A nauczyciele jak te owieczki bezrozumne dają się komuniscie Bronoarzowi manipulować. Oni zostaną bez wynagrodzenia. Jemu to nie grozi. On pracuje strajkując.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Powtórka z rozrywki
ponad rok temu 62
W 93 kiedy nauczyciele zrobili strajk SLD było w opozycji a rządziła Prawica.
~ nie rozśmieszaj mnie
ponad rok temu ocena: 83%  61
A komunistyczny prokurator stanu wojennego z PIS pan Piotrowicz ci sie podoba ciołku ?
~ Errata
ponad rok temu ocena: 50%  60
Errata nie odbyły się matury
~ Wypoczynkowicz
ponad rok temu ocena: 83%  59
Piknik na łonie natury
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Apel
ponad rok temu ocena: 65%  58
Nauczyciele nie słuchajcie macicieli z tęczowej koalicji. Daliście się wpuścić w maliny jakiemuś broniarzowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Strajk w przedszkolu
ponad rok temu ocena: 96%  57
Rozumiem że za ten miesiąc rodzice nie płacą w przedszkolu bajeczka? Bo i za co!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 84%  56
Moja cierpliwość już też się skończyła. Wszystko rozumiem każdy chce godnie zarabiać ale to już za długo się ciągnie i zero informacji ze strony szkoły! A potem będzie sprawdzian za sprawdzianem żeby zdążyć z programem wszystko kosztem dzieci !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xdf
ponad rok temu ocena: 25%  55
cieszę, się rodzicu , że się "budzisz", bo ten system nauczania nie słuzy dzieciom, ale ludziom "na górze"! Narracja obcej agentury (TVN i Gazeta "Wybiórcza"), że PiS'owi można łatwo "dokopać", doprowadziła część naiwnego nauczycielstwa do przekonania, że wywrócą obecny rząd jeszcze przed wyborami. Kolejny "pucz" (po "puczu" niejakiego posła Szczerby), w który niepotrzebnie dali się wmanewrować nauczyciele, uderzył przede wszystkim w dzieci, młodzież oraz w ich rodziców, a nie w obecnie rządzących. Skutkiem tej próby "puczu" będzie utrata autorytetu kadry nauczycielskiej, którą będą teraz musieli odrabiać latami.
~ MEN
ponad rok temu ocena: 29%  54
proszę Ankę z MEN zapytać-ona wszystko wie
~ miodas
ponad rok temu ocena: 50%  53
Niech walczą o swoje!!!! Morawiecki wszędzie a szczególnie poza granicami opowiada że Polska to kraj miodem płynący, rząd nie zdąża liczyć wpływów z podatków, VATów itp itd, wzrost gospodarczy szybszy niż pendolino a tutaj niby pieniędzy brakuje....ja bym chciał żeby moje dziecko uczyli dobrze opłacani nauczyciele
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik
ponad rok temu ocena: 62%  52
I ma rację bo tak jak teraz ludzie mają luksus życia !!! Jak ktoś chce pracować to ma i żyje sobie dobrze. ZA DARMO NIKOMU NIC sie nie powinno należeć Nauczyciel jak ma za mało to niech po południu idzie do MD na zmywak. W innych krajach tak jest !!! Zrozumiane ?
~ Nauczyciel emerytowany
ponad rok temu ocena: 63%  51
jak tak na kocykach leżą i sie opalaja to powinna tak przyjść BURZA Z PIORUNAMI i ich rozgonić może by wreszcie zrozumieli ile robia złego dla społeczeństwa i DLA DZIECI !!!!!!!!!!!!! Za te kilkanaście godzin pracy w tygodniu to nawet za dużo zarabiają. Inni ludzie żeby lepiej sobie mogli żyć to PRACUJĄ PO 10-12 godzin dziennie a wieczorem jeszce muszą siedzieć z dziećmi przy lekcjach. !!!!! TAKA PRAWDA Panie i Panowie PROFESOROWIE - bo tak sie zwiecie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxx
ponad rok temu ocena: 36%  50
Profesorowie to są na na uczelniach wszstko wiedzący i źle życzący pseudo emerytowany nauczycielu.
~ Bel-fer
ponad rok temu ocena: 47%  49
Nauczyciel emeryci było świetnie, słoneczko i pogoda dopisała, miałem czas z dziećmi się pobawić, a deszcz faktycznie potrzebny więc zamiast złozyczyć innym idź do kościoła o deszcz się pomodlić
~ Sonor
ponad rok temu ocena: 56%  48
Ciekawe drodzy Państwo (hejterzy), czy po strajku oddacie swoje dzieci do szkół - pod opiekę "tych darmozajdów" i "nieodpowiedziaiych nierobów, tych co wyrzadzają taaaaaaka krzywdę dziecom", ??? Przejdzice zatem na naukę domową i nauczajcie swoje dzieci sami. Prawo pozwala na edukację bez szkoły. Powodzenia !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 50%  47
do RODZICA to zmień pracę jak ci nie pasuje,tak jak radzicie nauczycielom, a jeśli nauczyciele ci nie pasują to wyślij do prywatnej szkoły, nie stać cię - zmień pracę
~ RODZIC
ponad rok temu ocena: 64%  46
Tak oddamy bo to jest nasz obowiązek żeby dziecko się uczyło. A czy Pani i Pan też nie chodzą do sklepu na zakupy tam gdzie my pracujemy i nie je szyneczki czy kiełbaski ? Do dentysty czy do lekarza albo nie chodza państwo wybudowanymi drogami przez nas rodziców? Czy chodzi pani po Łące czy rowie. Ja muszę na dworze cięzko pracować i wypracowywać dochód żeby zpłacić podatek a pani czy pan sobie siedzi w ciepełku i jeszce grymasi że ma ZA MAŁ !!
~ jwww
ponad rok temu ocena: 64%  45
Oni mają wypłaty z naszych wypracowanych podatków zabrać im wszystkie przywileje i praca jak inne RODZICE DO DZIEŁA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rick ashley
ponad rok temu ocena: 67%  44
do bel-fer moja kolezanka, sama naucza dzieci i sa madrzejsze niz te z tych szkoł panstwowych, bardziej pewne siebie i odwazne sa jej dzieci niz te zahukane ze szkoł.
~ Bel-fer
ponad rok temu ocena: 77%  43
Tak jest! Zabrać też dzieci ze szkół, umiemy przecież sami nauczyć swoje dzieci, to nasz obowiązek w końcu-rodziców, by opiekę nad dziećmi sprawować i sami potrafimy to lepiej! Do dzieła
~ babcia
ponad rok temu ocena: 65%  42
Nieroby darmozjady do roboty za darmo !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bel-fer
ponad rok temu ocena: 64%  41
autorytetu my-nauczyciele już dawno nie mamy, więc co nam zależy - dajemy szansę Wam - rodzicom, byście pokazali swój autorytet i rozumienie funkcjonowania Państwa ale też poszanowania innych ludzi, co pokazujecie... :(
~ ZATROSKANY RODZIC
ponad rok temu ocena: 69%  40
TAK WSZYSCY NAUCZYCIELE TO NIEROBY I DARMOZJADY .POPIERAM.DO BIEDRY ICH.A CI Z BIEDRONKI DO SZKOŁY NA MIEJSCE NAUCZYCIELI.ZALEWSKA I PANI KORNHAUSER JAKO Z ZAWODU NAUCZYCIELE RÓWNIEŻ DO BIEDRY ALBO NA TAŚME ILE POSZŁO PIENIĘDZY Z NASZYCH PODATKÓW NA TE NIEROBY.RODZICE NIE PODDAWAJMY SIĘ MOC JEST Z NAMI.TERAZ TO NAWET STRACH POSYŁAĆ TE BIEDNE DZIECI DO SZKOŁY JAK SIĘ CZŁOWIEK DOWIEDZIAŁ ŻE TO TAKIE NYGUSY I TYLKO DLA KASY PRZYCHODZILI POSIEDZIEĆ SOBIE W SZKOLE (ZA NASZE PODATKI ).
~ UCZEŃ
ponad rok temu ocena: 58%  39
Ma pani rację WSYD NAUCZYCIELE CO WYRABIACIE !!!! WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma Pani rację ! Ani rodzice ani dzieciaki nie są po waszej stronie PAMIĘTAJCIE !!! Wszyscy się już z Was śmieją , śmieja, TRACICIE AUTORYTET wśród społęczeństwa. Myślicie ,że wasz zawód nauczycielski jest tylko najważniejszy ? Jest wiele innych zawodów trudniejszych i pracują za mniejsze pieniądze ale sa zadowoleni . Myślicie że Was trzeba całować po no.........Ch czy gdzie może ?
~ kuzyn
ponad rok temu ocena: 53%  38
Nieroby darmozjady, obiboki do roboty za darmo !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jwww
ponad rok temu ocena: 61%  37
To jakaś kpina 32 zł na godzinę i 3 miesiące odpoczywać na trawce i jeszcze pracować 80 godz w miesiącu mają mało to niech idą pracować na akord większego świństwa nie mogli zrobić dzieciakom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zka
ponad rok temu ocena: 64%  36
Skoro tak ciężko pacowac jako nauczyciel, niech się zwolnią i pójdą do innej pracy. Jaki problem? Zawsze mialam takie przekonanie, że praca nauczyciela to praca z powolania a nie tylko dla pieniedzy. Jaki przykład dajecie dzieciom, młodzieży? Wstyd i hańba
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
ponad rok temu ocena: 75%  35
@Bel-fer Jak pracujesz dla pieniędzy to po tych wyczerpujących 18 godzinach tygodniowo za niegodne jak uważasz pieniądze idź na etat do prywatnej firmy. Albo się zwolnij i napisz CV na wolnym rynku. Już to widzę. Nazywam się nauczyciel mogę pracować 3 góra cztery razy po 45 min dziennie resztę pracy wykonam w domu. Szukam pracy od poniedziałku do piątku do południa, weekendy i wszelkie święta wolne. Od połowy czerwca poprzez lipiec i sierpień będę w domu ale przelewy muszą być, ewentualnie wpadnę raz na tydzień sprawdzić jak robota idzie. Tak samo wakacje zimowe. Oczekuję 2500-3000 zł.
~ bel-fer
ponad rok temu ocena: 45%  34
tak tak, jak wszyscy pracujemy dla idei, za pyry w zieleniaku płacę, 2,5 idei, za prąd 120 idei, jak tankuje to mam specjalną kartę - z IDEA-banku. haha ogarnijcie się, każdy chce żyć i miec za prace płacone. Zazdrościcie - zapraszamy! Swoje dziecko przez te kilka dni ogarnijcie wpierw..
~ BAK
ponad rok temu ocena: 73%  33
Prosze Pana u nauczycieli liczy się TYLKO KASA KASA KASA !!!!!!!! Wyjatki to nauczyciele z powołania i dla nich SZACUN
~ Dziadzia
ponad rok temu ocena: 57%  32
Nie deptać trawników w parku.Jaki przykład chcecie dać dzieciom.Ostrzegam ,jak się tam położycie to mrówki wam tak powłażą ,że zadrapiecie się do krwi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 44
ponad rok temu ocena: 43%  31
Nauczyciele strajkujcie sobie jak chcecie ile chcecie, ale do cholery NIE MOIM KOSZTEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
ponad rok temu ocena: 64%  30
Do Danutki. Różne są sytuacje że uczeń musi poprawić oceny. Jak ktoś chorowal dłuższy okres. Nie zawsze to oznacza że dziecko jest niedopilnowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 63%  29
to są kpiny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 66%  28
Cierpliwość rodziców się już kończy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rick ashley
ponad rok temu ocena: 50%  27
moje nie dokuczaja belfer, swietnie sie bawia, same organizuja sobie zabawy, bawia sie w podchody i jest super, lepiej bez szkoły, duzo rodzicow przejdzie do szkoł niepublicznych albo na nauczanie domowe jak widza jak wy sie nauczyciele zachowujecie..
~ jjj
ponad rok temu ocena: 83%  26
@Bel-fer Rodzice wypracowują pieniądze na Wasze wypłaty a Wy poprzez strajk im to uniemożliwiacie. Szkodzicie dzieciom i sobie. Rodzice tracą urlopy, angażują dziadków. Raczej współczucia tym strajkiem nie zdobędziecie.
~ bel-fer
ponad rok temu ocena: 31%  25
co - dzieci w domu dokuczają?
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 68%  24
Dokładnie tak
~ jedni mogą inni nie?
ponad rok temu ocena: 76%  23
Wszyscy rzućmy robotę i idźmy się położyć w paku na kocu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a
ponad rok temu ocena: 67%  22
A kto ci zabroni? Mieli dzień wolny dziś, mogli zabrać dzieci i położyć się w parku :)
~ Krysia
ponad rok temu ocena: 50%  21
a kto broni? wolny kraj to (podobno)
~ Mama
ponad rok temu ocena: 62%  20
Kpiny sobie robią z dzieci i młodzieży a może tak konkretnie napiszecie kiedy dzieci idą wreszcie do szkoły bo oj syn jest tak zdenerwowany już tyn że szok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 4325
ponad rok temu ocena: 100%  19
ale psycholog szkolny-chyba sam potrzebujesz pomocy? po to poszedłeś na studia? hehehehe
~ PSYCHOLOG SZKOLNY
ponad rok temu ocena: 36%  18
ILE MA SYN LAT ŻE SIĘ TAK DENERWUJE?JEŻELI NIE JEST MATURZYSTĄ TO NIECH NIECH WYLUZJE -RELAKS I WYPOCZYNEK WSKAZANY NIECH KSIĄŻKI POCZYTA ,MATEMATYKĘ POWTÓRZY EWENTUALNIE RODZICOM W PRACACH DOMOWYCH POMOŻE.
~ ddd
ponad rok temu ocena: 75%  17
Bara Burdova robi karierę w czeskiej telewizji jako włoska korespondentka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ boberek
ponad rok temu ocena: 63%  16
Przyroda Wam pokarze gdzie jest wasze miejsce. Poczekajcie do wieczora, chyba że strajk to takie samo dno co ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
ponad rok temu ocena: 65%  15
Chyba czas skończyć strajk. Kiedy uczniowie poprawia oceny i nadrobia materiał.?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 4r
ponad rok temu ocena: 80%  14
danutka : kiedyś to nauczyciele tyle nie zadawali do domu, bo ja nie pamiętam, żebym tyle siedział przy lekcjach co dziejsze dzieci, bo wiecej przerabiali z dziecmi w klasie!
~ WOŹNY SZKOLNY
ponad rok temu ocena: 60%  13
DO NIŻEJ Danutki !!! Widzisz kobieto- nauczycielko sama się przyznałaś do prawdzy że nauczyciele w dzisiejszych czasach NIE UCZĄ !!! TYLKO WYMAGAJĄ !!!! A rodzicom sie mówi że dziecjojest mało zdolne albo nie dopilnowane KPINA KPINA pani nauczycielko. Wybrała pani sobie ten zawód i prace TO WON DO ROBOTY !!!!!!!!!
~ danutka
ponad rok temu ocena: 45%  12
Uczniowie to powinni cały rok się uczyć, a nie czekać kiedy poprawią oceny. Kiedyś nie było możliwości poprawiania ocen. Oceny były za systematyczną pracę. Trzeba było pilnować dziecko, aby się uczyło, a nie czekać, kiedy będzie mogło poprawić.
~ www
ponad rok temu ocena: 69%  11
Świetny pomysł, jeszcze grill, wata cukrowa i szczudlarze! Tak serio to oby wam grad jebał na tym pikniku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JARO
ponad rok temu ocena: 50%  10
NIE ŻYCZ NIKOMU CO TOBIE NIE MIŁE I KULTURALNYCH SŁÓW UŻYWAJ WWW.
~ %%%
ponad rok temu ocena: 72%  9
A może disco party?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gazo
ponad rok temu ocena: 81%  8
Pamietajcie, przede wszystkim o godnosc!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adi
ponad rok temu ocena: 73%  7
Niech odpoczywają ile chcą, ale potem będą żreć kit z okien. A ich mentor stary żul Broniarz się z nich śmieje, bo zarabia krocie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 75%  6
Ta akcja to jakaś kpina chyba. Ci tzw nauczyciele już dawno stracili wszelki autorytet. Dzialacie przeciwko dzieci i młodzieży.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ frt
ponad rok temu ocena: 33%  5
To wszystko dla idei
R E K L A M A