ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Najbardziej ich cenimy. Dzisiaj obchodzimy Dzień Strażaka

› Aktualności› Na sygnale 4 miesiące temu    4.05.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adam Majewski


Pracują 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Ratują ofiary wypadków drogowych, gaszą pożary, walczą z nawałnicami, ulewnymi deszczami. Strażacy, bo to o nich mowa.

 W wielu raportach praca strażaka określana jest jako zawód wysokiego ryzyka, ale także przede wszystkim zaufania społecznego. W polskim społeczeństwie aż 94% badanych wskazało strażaków, jako ludzi godnych zaufania oraz cechujących się wysoką etyką zawodową. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Co jest najpiękniejsze w tym zawodzie?


 - Odpowiedzi na takie pytanie byłoby zapewne tyle ilu jest strażaków. W mojej opinii  „strażak" to nie tylko zawód, to przede wszystkim sposób życia. Dlatego Dzień Strażaka nie jest świętem tylko funkcjonariuszy PSP, ale również druhów ochotników i wszystkich sympatyków pożarnictwa. Dla mnie osobiście najpiękniejsza w tym fachu jest możliwość służenia, pomagania drugiemu człowiekowi bo do tego przede wszystkim zostaliśmy powołani i o czym przypomina hasło na naszym sztandarze - mówi mł. kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy KP PSP w Jarocinie.

 

 

Czasy, gdy gasili, tylko pożary, skończyły się kilkanaście lat temu.

Nieustanie poszerza się zakres ich działań: o ratownictwo drogowe, ekologiczne, chemiczne czy wodne. Wczoraj w Witaszycach ratowali mężczyznę, który wpadł do zbiornika wodnego [ZOBACZ TUTAJ].

 

Jak w statystykach wygląda jarocińska straż pożarna?

 

W Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie pracuje 43 funkcjonariuszy, a blisko 2 tys. służy w jednostkach OSP.

Od początku tego roku jarocińska straż odnotowała ponad 354 zdarzenia.

W ubiegłym roku ich pomocy potrzebowaliśmy 934 razy. Łącznie na interwencjach spędzili 43 dni, 2 godziny i 7 minut. Dyspozytorzy stanowiska kierowania odebrali 2.499 telefonów [ZOBACZ TUTAJ]

 

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany strażaków. Nie będzie tradycyjnego apelu, na którym odznaczono zawsze ratowników.

 

W PSP awanse na wyższe stopnie przyznano w tym roku 14 funkcjonariuszom. Poniżej zobacz film, jak świętowano w ubiegłym roku.

 

Strażakom życzymy zdrowia, awansów, jak najmniej wyjazdów, satysfakcji z trudnej, ale potrzebnej służby, spełniania marzeń osobistych i zawodowych. DZIĘKUJEMY ZA CODZIENNĄ WSPÓŁPRACĘ.
 

 

1 maja jubileusz powstania świętowała kolejna ważna jarocińska służba ratownicza – pogotowie ratunkowe [ZOBACZ TUTAJ]


 

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!