ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Nadzwyczajna sytuacja - radni będą obradowali w domach [AKTUALIZACJE]

6 miesięcy temu    27.03.2020
Anna Konieczna
komentarzy 30 ocen 5 / 0%
A A A

Jarocińscy radni kontynuują przerwane przedwczoraj posiedzenie nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Sytuacja też jest nadzwyczajna. Radnych nie ma na sali w rauszu. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne obrady odbywają się za pośrednictwem łączy internetowych.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W środę - 25 marca jarocińska rada miejska zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu zwołanym na wniosek wiceburmistrza Bartosza Walczaka.

 

 

Nie było to jednak jedyne zaplanowane posiedzenie. Radni, mimo wyjątkowo trudnych warunków i zagrożenia mieli ponownie spotkać się na sesji zwyczajnej dzisiaj - w piątek 27 marca.

 

[TUTAJ możesz kupić Gazetę Jarocińską" online, a w niej najnowsze informacje o życiu Ziemi Jarocińśkiej w trudnym czasie epidemii koronawirusa]

 

Plan musiał jednak zostać zmodyfikowany, ponieważ środowa sesja, która rozpoczęła się o 15.30, przeciągała się w czasie i o godzinie 21.30 zostały przerwane [szczegóły TUTAJ]. Ustalono wówczas, że będą kontynuowane dzisiaj - 27 marca, od godziny 8.00.

 

 

Tym samym radnych czeka dzisiaj jeszcze kilka posiedzeń - połączone komisji stałych - o godzinie 10.00 i sesji zwyczajnej o godzinie 11.00.

 

[kolejne ograniczenia w Urzędzie Miejskim w Jarocinie - szczegóły TUTAJ]

 

Mimo tak napiętego grafiku radnych nie ma na sali sesyjnej. Ze względu na nadzwyczajną sytuację obrady odbywają się za pośrednictwem łączy internetowych.

 

 

W środę radni zakończyli obrady w punkcie czwartym dotyczącym zmian w budżecie. Sprawą, która wywołała wielogodzinną i burzliwą dyskusję była propozycja burmistrza Adama Pawlickiego, aby - oprócz przekazania aportem do spółki Jarocin Sport kwoty 5.100.000 zł, wesprzeć ją dodatkowo kwotą 2.200.000 zł. Miałaby ona pochodzić ze sprzedaży przez Jarocin Sport sali sportowej w Wilkowyi na rzecz gminy Jarocin.

 

[kompleksowa informacja na temat sytuacji zwiazanej z epidemią koronawirusa i ograniczeń z nią związanych znajdziesz TUTAJ]

 

Radni dzisiaj kontynuują obrady w tym temacie i będą realizowali dalszy program środowej sesji nadzwyczajnej.

 

 

[AKUALIZACJA 8.50]

 

Posiedzenie online rozpoczęło się z kilkudziesięciu minutowym opóźnieniem. Z salą sesyjną połączonych jest 15 radnych. Na sali w ratuszu obecni są przewodniczący Rajmund Banaszyński oraz radny Ireneusz Lamprecht. Sesja przebiega bez większych problemów.

 

[AKUALIZACJA 11.35]

 

Radni bez większych problemów technicznych zrealizowali program obrad sesji nadzwyczajnej. Przed nimi jeszcze drugie posiedzenie - w trybie zwyczajnym.

 

[AKUALIZACJA 12.45]

 

Radni za pomocą połączeń internetowych rozpoczęli posiedzenie. W programie dziewięć punktów. Między innymi interpelacje radnych i wolne głosy i wnioski. Dyskusja - podobnie, jak w trakcie poprzedniej sesji nadzwyczajnej - odbywa się bez większych problemów technicznych.

 

[AKUALIZACJA 15.15]

 

 

Po 2,5 godzinach pozrądek obrad został wyczerpany i przewodniczący Rajmund Banaszyński zakończył pierwszą w historii jarocińskiego samorządu sesję zwyczajną odbytą przez radnych zdalnie. Kolejne też będą się odbywały na tej zasadzie.

 

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach i internecie, a w nim najbardziej pilne i aktualne informacje, które przygotowujemy dla Was w tym trudnym czasie - więcej szczegółów TUTAJ

 

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 5 (0%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (31)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ DARIUSZ KYCIA
6 miesięcy temu ocena: 63%  31
Panie Walenty nie nazywam się Kicia tylko Kycia.Wiem jaka jest sytuacja finansowa spółek gminnych i miasta niech Pan nie opowiada bredni.Byłem w RIO i wiem jak wyglądają sprawozdania z tej instytucji.Kim Pan jest ?To jest zasadnicze pytanie i z kim jest Pan powiązany zawodowo i biznesowo?Chętnie bym Pana poznał jak będzie po wszystkim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kosmita
6 miesięcy temu ocena: 31%  30
A to UFO co wylądowało na parkingu Kauflandu to ma Pan dowód? Najlepsze byłoby zdjęcie.
~ Grzegorz
6 miesięcy temu ocena: 30%  29
Super że jest pan, panie Kycia taki zorientowany w sytuacji finansowej gminy i spółek, tylko o ile pamięć mnie nie myli, a póki co mam jeszcze dobrą, to te swoje wizje o zapaści i bankructwie maszdj gminy roztaczasz co najmniej od 10 lat, czyli od czasu jak się ubiegałeś o fotel burmistrza. I mimo zaklinania rzeczywistości to gmina nie ma problemów fiskalnych. Oczywiście ma pan prawo do swojej opinii, jednak jednoznaczne zaangażowanie pańskiej osoby czy to po stronie referendum czy kolejne nieudane ptóby wejścia do samorządu na pewno nie pozwalają pana i pańskich ocen brać za bezstronne
~ Dzidek
6 miesięcy temu ocena: 40%  28
Niepotrzebnie ześ pan jeździł do tego RIO przeglądać sprawozdania, bo są one dostępne w internecie, taki pro tip ma przyszłość, żeby niepotrzebnie nie produkować CO2;)
~ Joachim
6 miesięcy temu ocena: 82%  27
Tak panie Darku, rządzą nami masoni i mędrcy z Syjonu, lewacko-kosmopolityczni agenci tajnego światowego rządu powiązanego z kapitałem wiadomego pochodzenia. Ta epideami to nie jest przypadek, tylko cześć szerszego planu. Jestem dumny że w Jarocinie są jeszcze tak trzeźwo myślą i widzą to wszystko szerzej. Jesteś pan moim bohaterem
~ DARIUSZ KYCIA
6 miesięcy temu ocena: 58%  26
Gdy miasto będzie na skraju katastrofy nie dopuścić by cała wina został przerzucona na sytuację w kraju.Lata finansowego bezprawia przyniosą owoce które odczujemy my wszyscy.Nie należy żadnej osobie odpowiedzialnej za to co zrobiono darować bez poniesienia konsekwencji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W imię ROZWOJU
6 miesięcy temu ocena: 63%  25
Dokladnie ci co klepią decyzje wodza bez zastanowienia biorą za to odpowiedzialność.
~ Walenty
6 miesięcy temu ocena: 40%  24
Panie Kicia, miasto jest w dobrej kondycji finansowej wystarczy sobie przejrzec plan budzetu na ten rok, sprawozdania RIO. To że czeka nas trudny okres to nie ma co do tego wątpliwości ale to nie jest wynik obecnych rządów w mieście tylko sytuacji w obliczu jakiej znalazł się nasz kraj. Myśle że ościenne gminy o wiele bardziej odczują gospodarczo to co nas czeka
~ Przedsiębiorca na skraju upadku
6 miesięcy temu ocena: 65%  23
Mam pytanie czy miasto przewiduje jakieś umożenia lub chociaż zniżki w podatkach dla przedsiębiorców w podatkach lub użytkowania wieczystego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W imię ROZWOJU
6 miesięcy temu ocena: 63%  22
Tylko dla Kanbudu :-)
~ Hans
6 miesięcy temu ocena: 37%  21
To rzaden przedsiębiorca tylko zwykły hejter, bez większego pojęcia o ekonomi
~ aby na pewno jesteś przedsiębiorcą?
6 miesięcy temu ocena: 43%  20
To cię uratuje? Poważnie? Rząd musi zrezygnować z VATu podatku dochodowego i ZUSu na przynajmniej 3 miesiące.
~ Urzędnik
6 miesięcy temu ocena: 56%  19
Co burmistrz zrobi dla mieszkańców w dobie koronawirus?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Urzędnika
6 miesięcy temu ocena: 13%  18
Burmistrz musi zapewnić pożywienie jeśli jest potrzeba dla osób objętych kwarantanną w gminie. Musi też zabezpieczyć jednostki OSP w sprzęt ochronny - tak żeby mogli bezpiecznie jeździć w tym okresie na zdarzenia. Więc jak nie wiesz to nie pisz
~ Durczok
6 miesięcy temu ocena: 94%  17
Na razie strzela z flinty koło domu.
~ żart;)
6 miesięcy temu ocena: 92%  16
Może zrezygnuje?
~ W imię ROZWOJU
6 miesięcy temu ocena: 63%  15
Zrewitalizuje rynek :-)
~ Oleksy
6 miesięcy temu ocena: 47%  14
Bicie piany przez radnych opozycji i słuchanie jak atakują każdą inwestycję, wszystko co planuje burmistrz jest nie do przejścia. Dlaczego tak przeszkadzają i na kogo zlecenie? Może ktoś z centrali na ul. Brzozowej powie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kwaśniewski
6 miesięcy temu ocena: 50%  13
Jarocińska opozycja referendalno-jrs-pisowska to ludzie zwyczajnie zawistni i pazerni na władzę, jedyna ich motywacja to przejęcie władzy dla samego jej sprawowania i benefitów z nią związanych. Najlepiej to widać na przykładzie powiatu jak bardzo są to ludzie nieporadni w samorządzie.
~ on
6 miesięcy temu ocena: 54%  12
Proszę mi wytłumaczyć sprzedaż sali gimnastycznej w wilkowyi przez spółkę jarocin sport gminie jarocin....i przekazanie kwoty przez gminę do spółki...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczeń
6 miesięcy temu ocena: 90%  11
Jak można kupić coś, za co się samemu zapłaciło i oddało komuś żeby z tego korzystał i czerpał zyski? Przecież szkoła w wilkowyi (ta publiczna) chyba płaciła spółce czynsz za korzystanie z jej pomieszczeń...? Przepuszczanie pieniędzy?
~ Maks
6 miesięcy temu ocena: 43%  10
Lokalnej opozycji nie przetłumaczysz, to tylko szczujnia która głośno potrafi krzyczeć. A skoro gminna opozycja tak mocno się martwi o stan finansów szpitala to może pan Surdukowski, Klauza i Pani Iwocka przekażą swoje dwie albo nawet trzy kolejne diety na rzecz tej placówki, w końcu jakaś zbiórka jest prowadzona nawet partyjna koleżanka pana surdukowskiego, starościna Czechak namawia do dokonywania wpłat
~ Łajza
6 miesięcy temu ocena: 42%  9
T. Kłajza, jeszcze nie ochłonąłeś z podniecenia sesyjnego? Dalej ciągniesz te swoje farmazony?
~ Rozjaśniło w główce?
6 miesięcy temu ocena: 41%  8
Lepiej zapłacić za coś co ma określoną wartość niż obejmować udziały w spółce szpitalnej której strata przejada cały włożony kapitał. W praktyce przejadanie pieniędzy z kapitału na finansowanie bieżącej działalności czyli kosztów, a nie inwestycji czyli aktywów spółki jak ma to miejsce w gminie, gdzie każda przekazana spółce gminnej złotówka na pokrycie w aktywach spółki czyli majątku spółki. W praktyce JS pieniądze ze sprzedaży sfinansują bieżącą inwestycje czyli będą miały pokrycie w aktywach spółki w tym przypadku w środkach trwałych. Zupełnie inaczej niż w powiecie gdzie podwyższenie kapitału zeruje się po stronie pasywów ze stratą szpitala i w związku z tym po stronie aktywów nie przybywa ani złotówka. Zrozumiałeś już teraz matole od płk Kwiatkosia z WSI?
~ jacekpl
6 miesięcy temu ocena: 50%  7
Jak walcz się z zagrożeniami w KR https://www.youtube.com/watch?... http://www.kocis.go.kr/eng/webzine/202003/sub09.html
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W imię ROZWOJU
6 miesięcy temu ocena: 61%  6
Szkoda prądu, czasu no i obciążeń Internetu- i tak klepią wszystko co wódz naczelny nakaże
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ty
6 miesięcy temu ocena: 40%  5
To źle? Nie można rządzić nie mając większości. Historia Jarocina zna jeden taki przypadek. Stanisław Gonada. Jak to się skończyło każdy wie....
~ Lelum polelum
6 miesięcy temu ocena: 41%  4
Klepie to androny i mitomańskie historie twój idol Juryś, niech pomoże szukać w powiecie swojej koleżance Lidce kasy na bankrutujący szpital a nie próbuje przeżucać gminne pieniądze które i tak zostaną przez powiatowych darmozjadów roztwonione
~ Psuje
6 miesięcy temu ocena: 50%  3
Jedyny pomysł radnych opzycyjnych z jrs z poprzedniej sesji to zrywanie qworum żeby sparaliżować pracę gminy i spółek gminnych w tych tak trudnych dla gminy i spółek czasach. Żenada. Panowie i Panie chociaż nie przeszkadzajcie jeśli nie chcecie pomóc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kitu
6 miesięcy temu ocena: 61%  2
Obciąć ilość radnych oraz urzędników. Zabrać pieniądze z budżetu gminy na ochronę zdrowia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Herman
6 miesięcy temu ocena: 51%  1
W służbie zdrowia wcale nie ma tak mało pieniędzy jak się wydaje, z samego budżetu państwa wydajemy około 5% PKB czyli obecnje prawie 70 miliardów złotych rocznie do tego dochodzą świadczenia wykonywanie prywatnie. Problemem jest zarządzanie tymi pieniędzemi co widać na przykładzie naszego szpitala, zamiast ludzie z jakimikolwiek kompetencjami najczęściej o wydawaniu tych środków decydują lartyjni nominaci