ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Nadal nie ma porozumienia w szpitalu. Pielęgniarki odeszły od łóżek [WIDEO]

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    24.10.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 60 ocen 3 / 100%
A A A
 Pielęgniarki w Jarocinie odeszły od łóżek  pacjentów Pielęgniarki w Jarocinie odeszły od łóżek pacjentów  fot. Elżbieta Rzepczyk

Jarocin. Szpital. Pielęgniarki i położne. Strajk ostrzegawczy.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Około 40 pielęgniarek jarocińskiego szpitala odeszło wczoraj od łóżek pacjentów. Biały personel walczy o podwyżki płac już od pięciu lat. Teraz jeszcze powstał spór odnośnie realizacji lipcowego porozumienia podpisanego pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych a ministrem zdrowia.

- Zgodnie z jego zapisami dotychczasowy dodatek dla pielęgniarek zostanie włączony do wynagrodzenia zasadniczego i od 1 września ma ono wzrosnąć o minimum 1.100 złotych brutto miesięcznie - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - koło w Jarocinie.

- Prezes szpitala chce te 1.100 zł pomniejszyć nam o kwotę podwyżki z ubiegłego roku i lipca tego roku czyli około 300 zł - precyzuje związkowiec.

Rozmowy związkowców z szefem szpitala nie przyniosły przełomu. Wczoraj pielęgniarki odeszły od lóżek pacjentów [ZOBACZ TUTAJ]

 

- Niestety nie możemy się dogadać z zarządem szpitala, dlatego musieliśmy się posunąć do takiej drastycznej formy, jaką jest strajk ostrzegawczy. Jest to tylko ostrzeżenie. Proponuję, abyśmy w ciszy zaprotestowali – mówił Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie.

 

Do protestujących wyszedł prezes szpitala. Leszek Mazurek powiedział, że rozumie postulaty personelu.

 

 

- Pewnie są uzasadnione, tylko termin jest nieszczęśliwy (wybory samorządowe - przyp. red.) – powiedział prezes Mazurek.

Pielęgniarki protest wznowiły na dwa tygodnie przed wyborami [ZOBACZ TUTAJ]

 

Na piątek jest zapowiedziane spotkanie związkowców z zarządem szpitala i przedstawicielami komisji zdrowia rady powiatu.

- Przygotowuje swoje autorskie porozumienie, które zawiera propozycje zbliżone do oczekiwań związków zawodowych. Liczę, że osiągniemy porozumienie. Liczę, że piątek będzie ostatnim dniem tego protestu - mówił Leszek Mazurek. 

Nie chciał powiedzieć, ile może wynieść podwyżka dla pielęgniarek i położnych. Pochwalił także swój personel za zaangażowanie w pracę.

 - Nie chciałbym, żeby obraz waszej dobrej pracy dla szpitala był zamazany tym strajkiem (…) Ciężko pracujecie i są dobre wyniki. Jest akredytacja. Jest to piąty szpital w województwie wielkopolskim, który uzyskał akredytację. Jest się czym szczycić, ale to jest państwa praca.

 

ZOBACZ TAKŻE: - Ten zespół robi rzeczy niewyobrażalne - stwierdził Stanisław Martuzalski, etatowy członek zarządu powiatu jarocińskiego podczas konferencji prasowej, która zwołano w szpitalu.
 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (61)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NAJWAŻNIEJSZY JEST SZPITAL
ponad rok temu ocena: 100%  61
Mazurek a co to jest 60.000 miesięcznie? Którego nie masz. Likwidacja stanowiska platnego członka powiatu - oszczędność 10.000, likwidacja rzecznika powiatu - oszczędność 5.000, Starosta - obcięcie wynagrodzenia z 13.000 do 10.000 (oszczędność 3.000) , wicestarosty z 12.000 do 9.000 (oszczędność 3.000) . Już znalazłem 1/3 tej sumy. Zmniejszenie zatrudnienia w starostwie np. w dziale rozwoju, bo przecież mają od przyszłego roku tylko 3 mln rocznie na inwestycję (można zaoszczędzić z 10.000). Już jest połowa tej kwoty. Likwidacja DezInformatora Powiatowego (jest po wyborach nie muszą już kłamać) - 5.000 oszczędności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szpital jest najważniejszy
ponad rok temu ocena: 100%  60
Panowie z koalicji PO PSL PiS. Są rzeczy ważne i ważniejsze.
~ i już mamy 60.000 oszczędności na podwyżki dla pielęgniarek
ponad rok temu ocena: 100%  59
Zmniejszenie wynagrodzeń radnych funkcyjnych przewodniczącego rady powiatu i przewodniczących komisji oraz ich zastępców oraz członków komisji. Zaoszczędzimy 12.000.
~ już mamy 48.000 oszczędności miesięcznie
ponad rok temu ocena: 100%  58
Dbanie o wizerunek szpitala i prezesa koszt około 3.000. Jaki wizerunek, jak ciągle słyszymy o protestach, strajkach etc. Lepiej zadbać o lekarzy w karetkach i lepsze wynagrodzenie personelu. Efekt będzie 100-krotnie lepszy niż artykuliki na stronie internetowej powiatu czy szpitala
~ już mamy 45.000 oszczędności miesięcznie.
ponad rok temu ocena: 100%  57
prezes mazurek za kiepskie wyniki finansowe około 3 miliony strat za 9 miesięcy obcięcie wynagrodzenia z 3-krotności średniej do 2-krotnosci (oszczędność 5.000), Rada nadzorcza 3 członków zmniejszyć wynagrodzenie do 1.000 (oszczędność 4.000)
~ Dorotka
ponad rok temu ocena: 67%  56
Ile zarabiały pielęgniarki za kelnera ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 50%  55
A kto i w jakim celu pyta?
~ Naważyli piwa to niech je teraz wypiją
ponad rok temu ocena: 100%  54
Ściągnąć zarząd powiatu na mediacje. Grobelnego, Drzazgę, Martuzalskiego. Biorą 30.000 na miesiąc razem, a jak jest problem to wysyłają Matuszaka handlarza warzywami? Po co on tam? Panie Zieliński zarządzać obecności zarządu powiatu. Tylko oni mogą zapewnić że z budżetu powiatu pójdzie kasa na podwyżki. To oni wystawili tego nieudacznika do szpitala i oni politycznie odpowiadają za sytuację finansową szpitala. To teraz niech za to płacą z budżetu powiatu. Tym bardziej że PiS i PSL dalej będą rządzić. Niech Drzazga z Grobelnym przyszli koalicjanci zadeklarują podwyżki. A z Matuszakiem rozmowa to czas stracony. Dobrze radzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KŁAMCY. NIECH ICH JUTRO PAN ZIELIŃSKI ROZJEDZIE ZA TE KŁAMSTWA.
ponad rok temu ocena: 100%  53
OKŁAMALI LUDZI PRZED WYBORAMI ŻE SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Jakby mieli honor, to podaliby się do dymisji. TO TERAZ NIECH PŁACĄ WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SZPITALA, A JAK NIE TO EWAKUACJA SZPITALA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PANIE ZIELIŃSKI WYGARNĄC IM JUTRO WSZYSTKO. BEZ SKRUPUŁÓW. KASA DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA. A JAK NIE TO EWAKUACJA PACJENTÓW
ponad rok temu ocena: 100%  52
KASA Z BUDŻETU POWIATU NA PODWYŻKI. Niech kłamcy teraz zapłacą z budżetu powiatu za te kłamstwa o szpitalu wychodzącym na prostą. A nie już pewnie knują kto będzie etatowym członkiem zarząu powiatu odpowiedzialnym za szpital, który będzie kosztował 120.000 rocznie jak Martuzalski
~ Wincenty
ponad rok temu ocena: 100%  51
Mazurek sie nie nadawał na prezesa Aquaparku a gdzie dopiero szpitala ? O płatnym członku to nawet nie wspomne , bo ten to sie nie nadaje do niczego .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tam pomyśleli o wszystkich... Inne grupy zawodowe zadowolone z wynagrodzeń?
ponad rok temu ocena: 88%  50
Od 200 do ok. 500 zł brutto podwyżki – zależnie od zajmowanego stanowiska - otrzymają od 1 listopada pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku (Śląskie). Porozumienie zawarte w środę w Katowicach kończy trwający tam od czwartku strajk.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To za co ten Martuzalski bierze kasę? Za pierdzenie w stołek?
ponad rok temu ocena: 100%  49
A czemu w jutrzejszym spotkaniu weźmie udział przedstawiciel komisji zdrowia, a nie weźmie udziału członek zarządu powiatu odpowiedzialny za szpital Stanisław Martuzalski który kosztuje podatników prawie 10.000 miesięcznie?
~ TRZEBA UZYSKAĆ INFORMACJĘ ILE Z BUDŻETU POWIATU DOŁOŻĄ DO SZPITALA W TYM ROKU I W KAŻDYM NASTĘPNYM
ponad rok temu ocena: 100%  48
Jarociński Informator Powiatowy wydanie przedwyborcze: "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ" wg koalicjantów PO PIS PSL. Mazurek spowodował że szpital to "kraina mlekiem i miodem płynąca". więc chyba mogą się podzielić tym dobrobytem z pracownikami, a nie tylko Mazurek 13.000 Martuzalski 8.000 Grobelny 13.000 Drzazga 11.000.
~ Panie Zieliński
ponad rok temu ocena: 100%  47
Panie Zieliński niech Pan poprosi dzisiaj telefonicznie o udział w jutrzejszych negocjacjach Grobelnego PSL, Martuzalskiego PO Drzazgę PIS i niech zabiorą ze sobą swoje PITy!
~ Panie Zieliński
ponad rok temu ocena: 100%  46
a jak nie mają kasy nie zadeklarują, że podwyżki sfinansują z budżetu powiatu. Po co taki etatowy członek odpowiedzialny za szpital z kosztami dla budżetu powiatu ok. 10.000, który formalnie za nic nie odpowiada tylko politycznie. W Rybniku tak zrobili, to czemu nie można w Jarocinie.
~ Panie Zieliński
ponad rok temu ocena: 100%  45
Jak będą Pana mówić że nie ma kasy to niech Pan weźmie ze sobą informator powiatowy gdzie przed wyborami twierdzili że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ.
~ PANIE ZIELIŃSKI. POWODZENIA JUTRO. JEST PAN WIELKI. PROSZĘ TYLKO PAMIĘTAĆ O INNYCH GRUPACH ZAWODOWYCH, CHOCIAŻ NIE MA PAN TAKIEGO OBOWIĄZKU
ponad rok temu ocena: 100%  44
JAK STRAJKOWAĆ PANIE ZIELIŃSKI TO Z TAKIM EFEKTEM. GROŹBA EWAKUACJI SZPITALA I PIENIĄDZE POPŁYNĄ Z POWIATU. ŻYCZĘ JUTRO POWODZENIA. SZKODA ŻE NIE NAMÓWIŁ PAN INNYCH GRUP ZAWODOWYCH DO PROTESTU. TERAZ BĘDĄ PANA PRÓBOWALI ROZEGRAĆ ŻE INNI NIC NIE DOSTALI. NIECH PAN JUTRO SIĘ WSTAWI ZA INNYMI GRUPAMI. NALEŻY ICH ZROZUMIEĆ ŻE NIE MIELI TYLE ODWAGI CO PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE. BALI SIĘ NAJPEWNIEJ MAZURKA I MARTUZALSKIEGO
~ Wtedy KORYTO POWIATOWE PLUS zaczęłoby myśleć o szpitalu, a nie o podziale intratnych stołków pomiędzy PO PIS PSL
ponad rok temu ocena: 96%  43
Trwający od 18 października strajk w coraz większym stopniu paraliżował pracę szpitala, problemem był m.in. protest pracowników szpitalnej apteki, wydającej leki hospitalizowanym pacjentom. W razie braku porozumienia rozważano ewakuację szpitala jeszcze w tym tygodniu.
~ W rybnickim szpitalu pomyśleli o tych których nie objęły systemowe podwyżki. A w Jarocinie Mazurek myśli tylko o tych co strajkują
ponad rok temu ocena: 94%  42
Wzrost wynagrodzeń nie obejmie etatów kadry kierowniczej. O podziale środków pomiędzy różne grupy pracowników ma zdecydować strona związkowa. Piotr Rajman wyjaśnił, że największe podwyżki dostaną ci, którzy zarabiają obecnie najmniej i nie zostali objęci w ostatnim czasie żadnymi systemowymi podwyżkami.
~ U nas powiat też może sfinansować podwyżki, a nie tracić kasę na etatowych członków typu Martuzaslki za 8.000
ponad rok temu ocena: 96%  41
Dogadaliśmy się, strajk zostanie przerwany" - oświadczył w środę wieczorem wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka. Dodał, że podwyżki w średniej wysokości 400 zł brutto w przeliczeniu na etat powiększą stratę szpitala o ponad 600 tys. zł miesięcznie, a 6,5 mln zł rocznie. Strata ma być pokryta z budżetu województwa śląskiego, które jest organem prowadzącym szpitala.
~ ....
ponad rok temu ocena: 100%  40
wystarczy spojrzeć na wiek tych pielęgniarek, młode się jakoś nie pchają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bezrobotny10lat
ponad rok temu ocena: 80%  39
ja proponuje dodatek z podziekowan jakie wreczaja np zoperowani. takie zdanie- masz powyzej podstawowego wynagrodzenia -zle ci -dyscyplinarka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Najważniejszy jest człowiek!
ponad rok temu ocena: 85%  38
Ludziom(wyborcom powiatu) nie przeszkadzają protesty pielęgniarek, ratowników, 5 milionów strat w szpitalu za czasów Martuzalskiego nadzorcy i Mazurka w 20 miesięcy. To że zdarza się że w karetce S nie ma lekarza. Bo jakby przeszkadzało, to by nie wybrali tych co za to politycznie odpowiadają czyli koalicja PIS PSL PO. PiS ma po wyborach 7 radnych, PSL 4, a PO 2. Razem 13. Więc niech dalej rządzą. Na wyborców nie można się obrażać. A koalicjantom życzymy samych sukcesów w zarządzaniu szpitalem. Może teraz po 20 miesięcznym kursie zarządzania w praktyce pójdzie lepiej. Czego życzę pracownikom szpitala i pacjentom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KŁAMCY
ponad rok temu ocena: 100%  37
okłamali ludzi przed wyborami, że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. jakby mieli honor, to podaliby się do dymisji.
~ SZEROKIEJ DROGI. MOBILKU.
ponad rok temu ocena: 100%  36
A zresztą zgodnie z Powiatowym Informatorem redagowanym przez koalicję PIS PSL i PO "Szpital wychodzi na prostą", więc nie ma się czym przejmować. Panie Prezesie w takim razie jeśli to prawda i jak Pan twierdzi zgadza się Pan z postulatami pielęgniarek i położnych to proszę w piątek spełnić żądania strajkujących i walić tą "prostą" do zamierzonego celu. Tylko proszę uważać na tiry, przydrożne drzewa i nie przywalić w ścianę. Bo wtedy na płacz będzie za późno.
~ jarock
ponad rok temu ocena: 93%  35
Starosta i v-ce starosta bierze wysoką pensje bo odpowiada za szpital... Po co nam w takim razie Etatowy Członek z podobną pensją , Prezes Szpitala z podobną pensją i Rada Nadzorcza ??? Można znależć pieniążki ? W końcu jest jedna osoba odpowiedzialna za szpital z wysoką pensją czy to tylko bardzo dobrze płatne stanowiska bez odpowiedzialności ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biorą kasę, ale odpowiedzialności żadnej. Nawet politycznej, bo każdy z nich się dostał do rady.
ponad rok temu ocena: 97%  34
Grobelny z PSL, Drzazga z PiS i Martuzalski z PO zarabiają łącznie ponad 30.000 miesięcznie. Pokaż mi choć jeden dokument, uchwałę, ustawę, rozporządzenie gdzie jest napisane że odpowiadają za szpital. Ale wyborcy znowu ich wybrali więc chyba odpowiada wyborcom że w szpitalu strajki, karetki od czasu do czasu jeżdżą bez lekarza, a szpital przyniósł 5 milionów strat w 20 miesięcy. POWODZENIA PRACOWNIKU SZPITALA I PRZYSZŁY PACJENCIE.
~ Asf
ponad rok temu ocena: 100%  33
Trzeba przywrócić w powiecie normalność. Żadnych etatowych członków zarządu. Tylko starosta i wice a reszta zarządu radni za dietę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ccc
ponad rok temu ocena: 90%  32
Co do odpowiedzialnosci za prace kazdego rodzaju-zgoda.Ale tu stawka za blad jest zbyt wysoka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AW
ponad rok temu ocena: 69%  31
Każdy za swoją pracę obojętnie jaka jest,musi być odpowiedzialny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do zla
ponad rok temu ocena: 92%  30
A tez odpowiadasz za ludzkie zycie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zła
ponad rok temu ocena: 44%  29
Sorry. Ja wszystko rozumiem każdy chce dużo zarabiać ale chyba nie mają aż tak źle te pielęgniarki za 23 lata pracy 2.500 ja mam 31 lat pracy i zarabiam niecałe 1600 i szans na strajk nie mam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iwo
ponad rok temu ocena: 100%  28
1600 na konto a resztę do ręki. Dlatego nie masz możliwości strajkowania. Idź pracować w święta, soboty i niedziele jak pielęgniarki, popatrz na inne grupy zawodowe ile zarabiają i nie odpowiadają za nic.
~ 1600 chyba rencista na zlecenie
ponad rok temu ocena: 62%  27
Jest teraz tyle pracy że trzeba tylko chcieć
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 88%  26
1600 na rękę to najczęściej wypłacana kasa, w skali kraju. W Jarocinie pewnie też, skoro rzesza ludzi woli dojeżdżać do Poznania.
~ Masz prawo być zła
ponad rok temu ocena: 75%  25
1600 zł na rękę to aż trudno uwierzyć że takie są wypłaty.
~ Kierowca rajdowy Mazurek. Pilot Martuzalski. Z teamu PO.
ponad rok temu ocena: 95%  24
Wg Martuzalskieego "Szpital wychodzi na prostą".... by za chwilę (po wyborach).... przypierd.. czołowo w TIRa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ccccccefu
ponad rok temu ocena: 89%  23
PiS z PSL ładnie rozprowadzili Martuzalskiego z Mazurkiem z PO szpitalem. Dwa protesty i PO do gminy i powiatu wprowadziło tylko dwóch radnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PANIE PREZESIE MAZUREK!
ponad rok temu ocena: 78%  22
Panie Prezesie, niech Pan działa. do 16.XI bedą Panu bajeczki opowiadać jaki jest Pan dobry gospodarz i jak bardzo chcą, żeby był Pan nadal prezesem. A po 16.XI wylotka. Pan Tomasz i Pan Sławomir głośno już o tym mówią. Wie Pan o tym? Niech Pan zostawi po sobie dobre wrażenie i da pielęgniarkom więcej niż chcą. Nie tylko nie zapomni Pan o rehabilitantkach, fizjoterapeutkach, diagnostach laboratoryjnych, opiekunkach medycznych, sekretarkach medycznych, pracownikach diagnostyki obrazowej, pracownikach gospodarczych, konserwatorach, kadrach, księgowości, pracownikach działu zamówień publicznych i rozliczeń. Szpital nie kończy się na lekarzach, pielęgniarkach i położnych. Pan też może kiedyś trafić do szpitala jako pacjent. Lepiej wtedy być witanym z uśmiechem....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan Sławomir
ponad rok temu ocena: 57%  21
Proszę nie kolportować kłamstw. Nie jesteś anonimowa/wy w sieci.
~ Do Prezesa.
ponad rok temu ocena: 91%  20
Wywal pan na zbity p... pewnego medyka z wewnetrznego to zostawisz po sobie dobre wrazenie
~ xxxxxxxxxxxxxxx
ponad rok temu ocena: 73%  19
A prym w opowiadaniu bajeczek będzie wiódł Jan Szczerbol, kolega Sławka.
~ judasze
ponad rok temu ocena: 77%  18
Mam nadzieję, że wie Pan komu politycznie zawdzięcza dwa protesty? Kto kogo jest wieloletnim znajomym z pana koalicjantami?
~ Zima wraca
ponad rok temu ocena: 93%  17
Oj chyba będzie L4 znów pół roku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koalicja
ponad rok temu ocena: 69%  16
Lidka i Hania pozwolą im rządzić dalej.
~ Wróżbita Maciej
ponad rok temu ocena: 81%  15
Grubas i członek im nie dadzą . Bo jakby dali to by dla nich nie starczyło :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
ponad rok temu ocena: 45%  14
Się w głowach przewraca inni pracują ciężko cały czas i nikt nie narzeka i nie strajkują ... niech każdemu Polakowi co zarabia 1800 zł podniesą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gggggg
ponad rok temu ocena: 84%  13
Wywalić tego etatowego członka obciąć prezesowi i juz jest parę zlotych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ walczcie-pilne !
ponad rok temu ocena: 83%  12
Walczcie !!! bo i tak za chwilę Zarząd (za miesiąc-dwa może 3) będzie musiał ogłosić UPADŁOŚĆ do Sądu i wtedy WASZE pieniądze będą w pierwszej kolejności tylko aby podstawa była chociaż trochę wyższa. Środki z inwestycji idą na przejadanie, strata to nie będzie ani szpitala ani dokończenia inwestycji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ racja
ponad rok temu ocena: 82%  11
racja- do boju !!! bo to ostatnie 5 minut
~ der
ponad rok temu ocena: 23%  10
A burmistrz Jarocina nie obiecał pomóc?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy teraz będzie malinowy gaj?
ponad rok temu ocena: 83%  9
chyba nie może bo właścicielem co wynika z KRS jest Starostwo !!! aaa.... przecież dni kilka temu pisali, że "szpital wychodzi na prostą"?____________! Łatwiej stworzyć coś nowego na zdrowych podstawach niż dawać pieniądze upadłemu nie mając nad ich dysponowaniem żadnej kontroli. Czy ty "der" dałbyś nie swoje/społeczne pieniądze komuś do kogo prawdopodobnie niebawem będzie pukał komornik?
~ Jestem z WAMI
ponad rok temu ocena: 76%  8
Dziewczyny! Do boju!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sławek i Tomasz
ponad rok temu ocena: 70%  7
PiS załatwił protescik pielęgniarek Leszkowi a PSL protescik ratowników. I tak lesia i Stasia ograli. A teraz go będą mamić że nadal będzie preziem. Do 16.XI. A potem wylotka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 80%  6
No i nareszcie wylot bo ten czlowiek jak zwykle zna sie na wszystkim a tak powaznie to tylko wuefista wiec jak moze kierowac taka placowka
~ Swoją drogą zasłużyli na to.
ponad rok temu ocena: 77%  5
Do 16.XI to psel i pisiorki obiecają nawet płatnego członka zarządu powiatu Stasisławowi. Żeby jeszcze bardziej nie rozqurwili finansów szpitala. A po 16 tym odstawią ich w niebyt polityczny.
~ Polacy weźcie się w garść
ponad rok temu ocena: 80%  4
Wszyscy ludzie co płacą regularnie składkę zdrowotną, również emeryci którzy płacili całe życie powinni iść do sądu. Nie ma powszechnej bezpłatnej opieki zdrowotnej jest złamana Konstytucja !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 90%  3
A ci, którzy składki nie płacą? Czyli właściwie wszyscy do 18 roku życia, bezrobotni i rolnicy?
~ Pigułka
ponad rok temu ocena: 80%  2
Za chwilę prezes i zarząd z etatowym się zmieni więc...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A