ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Na ten podpis wszyscy czekali. Wart jest niemal 1,5 miliona złotych

ponad rok temu    17.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 18 ocen 0 / 0%
A A A
Burmistrz Adam Pawlicki podpisuje umowę w sprawie dofinansowania budowy ścieżku rowerowej Jarocin - WilkowyjaBurmistrz Adam Pawlicki podpisuje umowę w sprawie dofinansowania budowy ścieżku rowerowej Jarocin - Wilkowyja fot. UM Jarocin

Burmistrz Adam Pawlicki złożył swój podpis pod umową, która pozwoli na połączenie dwóch odcinków ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. Jeszcze niedawno całkiem realny był zupełnie inny scenariusz.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

To, że ścieżka rowerowa między Jarocinem a Żerkowem jest bardzo potrzebna nikomu nie trzeba tłumaczyć. Tym bardzie dziwią problemy, które pojawiły się po drodze do jej powstania.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głową w pożarze - zobacz, jak jej pokmóc TUTAJ]

 

 

Najpierw - za starosty Stanisława Martuzalskiego - przebudowano drogę powiatową Jarocin - Żerków, ale ścieżka - nie wiedzieć dlaczego - nie powstała.

 

 

Później władze wszystkich trzech samorządów - żerkowskiego, jarocińskiego i powiatowego - ze starostą Bartoszem Walczakiem - doszły do wniosku, że trzeba ją pobudować i zawarli w tej sprawie porozumienie podpisane na żerkowskim rynku [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

Później jednak - po tym, jak odwołano Bartosza Walczaka ze stanowiska - nastąpił pamiętny rozbrat między gminą a powiatem. I porozumienie zostało odłożone do szuflady.

 

 

[powiatowi radni obradują w trybie nadzwyczajnym - zobacz nad czym]

 

 

A burmistrz Adam Pawlicki podjął decyzję, że będzie budował swoją ścieżkę - od Jarocina do granic gminy, czyli ostatnich zabudowań w Wilkowyi.

 

 

Ale w międzyczasie znowu - tym razem w wyniku ubiegłorocznych wyborów samorządowych - zmieniła się władza w powiecie. Stery przejęły kobiety - starostą została Lidia Czechak (PiS) a jej zastępczynią Katarzyna Szymkowiak (PSL).

 

 

Okazało się, że jest to „dobra zmiana” dla ścieżki, ponieważ władze powiatu dogadały się z władzami gminy i zapaliło się „zielone światło” dla tej inwestycji.

 

 

Ścieżkę od strony Żerkowa zaczęły wspólnie budować dwa samorządy - powiatowy i żerkowski [szczegóły zobacz TUTAJ]. A co ze stroną jarocińską?

 

 

Najpierw zostały uzgodnione wstępną warunki porozumienia, później rada miejska uchwaliła dofinansowanie do odcinka między Jarocinem a mostem w Wilkowyi w wysokości blisko 1,5 miliona złotych, a teraz ostatecznie przypieczętował to podpis włodarza gminy.

 

 

Adam Pawlicki na profilu w mediach społecznościowych napisał:

 

 

Cały czas w pracy, cały czas w biegu, pełno spotkań i spraw, dlatego dziś, właśnie w Wilkowyi, podpisałem umowę, dzięki której Gmina Jarocin wesprze budowę ścieżki rowerowej z Jarocina do Wilkowyi kwotą blisko 1,5 mln złotych!

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JZJ
ponad rok temu ocena: 82%  19
Na jakim procencie ta ścieżka poszła ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kicz
ponad rok temu ocena: 100%  18
Każdy pracą ztyrany i ścieżki się zachciało. A drogi dziura na dziuże. Ja nie wiem skąd te ceny śię biorą tych inwestycji. Jak nam asfalt wylali nowy to szok po roku się rozłaźił.kiedyś takiego złodziejstwa nie było.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cyklista
ponad rok temu ocena: 100%  17
Tam gdzie ścieżka rowerowa potrzebna to jej nie ma. Między gminą Jarocin a gminą Jaraczewo nie ma ani jednego metra ścieżki. Dojeżdżam do pracy rowerem do Goliny (nie tylko ja dojeżdżam, rowerem jeździ dużo osób), żeby zaoszczędzić na kosztach. Jadąc drogą nr 12 trzeba czasem zjechać do rowu żeby nie zostać potrąconym przez samochód. Czy powiat oraz gminy Jarocin i Jaraczewo dogadają się, żeby powstała scieżka wzdłuż 12?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
ponad rok temu ocena: 100%  16
Kiedyś na drodze do Goliny dojdzie do tragedii. Rowerzyści wieczorem i w nocy jeżdżą bez świateł, bez kamizelek. Do Goliny nie jest daleko, więc koszt byłby o wiele mniejszy niż do Żerkowa. Poza tym można ja połączyć w ścieżką do Zakrzewa
~ edc
ponad rok temu ocena: 100%  15
Do Michu. Cyklista dobrze napisał. A ty nie znasz najwidoczniej gminy Jaraczewo, że zapędziłeś się do Gostynia. Po drodze masz Brzostów, Górę.
~ Michu
ponad rok temu ocena: 0%  14
Ja pierd/¥₩£ to skąd Ty dojeżdżasz? Z Gostynia tym rowerem
~ Pati
ponad rok temu ocena: 80%  13
Dupa mu się po pali, to nagle przypomniał o ścieżce rowerowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oczywiste
ponad rok temu ocena: 83%  12
Dokładnie, rozpaczliwe ratowanie wizerunku i zmiana tematu.
~ oczywiste
ponad rok temu ocena: 78%  11
Dokładnie, rozpaczliwe ratowanie wizerunku i zmiana tematu.
~ oczywiste
ponad rok temu ocena: 90%  10
Dokładnie, rozpaczliwe ratowanie wizerunku i zmiana tematu.
~ A.
ponad rok temu ocena: 63%  9
Warto też pomyśleć o drogach dla rowerów w centrum miasta. Może wydzielenie pasa na jezdniach jednokierunkowych lub na chodnikach (gdy ich szerokość pozwala)? Bo teraz trochę strach puścić dziecko do szkoły na rowerze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))
ponad rok temu ocena: 67%  8
jakiś przetarg ? ;-)))))))))))))))))))))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzejek z KANBUDU
ponad rok temu ocena: 92%  7
PO CO ???????
~ Marion
ponad rok temu ocena: 47%  6
Takie tłumy rowerzystów będą, jak na ścieżce między Jarocinem, a Wolicą Pustą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dlddldlld
ponad rok temu ocena: 67%  5
Najpierw to niektórzy powinni się nauczyć jeździć na rowerach. Ścieżka pod Żerkowem dopiero oddana, a już jakaś ciotka styrtała do rowu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytanie
ponad rok temu ocena: 20%  4
Cy są robione jakieś badania ilu rowerzystów tam jeździ? Wydaje się, że trasa mało uczęszczana przez rowerzystów. Myślę, że są miejsca atrakcyjniejsze na ścieżkę rowerowa i bardziej oblegane przez rowerzystów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Golinianka
ponad rok temu ocena: 89%  3
Tu nie chodzi o atrakcyjność tylko o bezpieczeństwo. Mieszkając przy tej drodze mogę śmiało powiedzieć, że nie jest mało uczeszczana. Na pewno wiele osób zniechęca jazda tak ruchliwa ulica w połączeniu ze świadomością, że nie każdy odpowiednio wymija rowerzyste. A czy dużo rowerzystów jeździło z Goliny do Zakrzewa nim powstala ścieżka? Nie. To ona przyciąga rowerzystow. W tym przypadku na pewno też by tak było. Ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Pozdrawiam ! :)
~ Golinianka
ponad rok temu ocena: 86%  2
Prosimy i ścieżkę do Goliny. Jazda rowerem na łuku, przy natężeniu jakie występuje nie jest bezpieczna. Trzeba tym bardziej przyznać, że dużo ludzi porusza się rowerami na tej trasie. Bądźmy kolejni burmistrzu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ #007#
ponad rok temu ocena: 100%  1
Golinianko-nie następnymi tylko PIERWSZYMI Golina tak ulubiona przez"skazanego za"do tworzenia nowych zakładów pracy więc niech kumpel z Drobudu wybuduje mu ścieżkę rowerową Jarocin-Golina aż do firmy Drobud(sobie wybudował drogę od ul.Jarocińskiej prawie jak na A2) może prezes przesiądzie się na rower W CO WĄTPIE oraz do tak okrzykniętego przez"skazanego za"firmy drobiarskiej mijacąc po drodze następną firmę bo nie wszystkich stać na takie AUDA JAKIMI ONI JEŻDŻĄ
R E K L A M A