ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Muzyczne zakończenie wakacji i filmowy tydzień na początek nowego roku szkolnego [ZOBACZ]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    31.08.2018
Joanna Pera
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Unsplash

Wydarzenia kulturalne nadchodzącego tygodnia. Co wybrać? Gdzie pójść? Sprawdźcie! Kino Echo. Spichlerz Polskiego Rocka. Klub Kontrapunkt. Jarociński Ośrodek Kultury. Filmy. Wystawy. Koncerty. Festyny. Imprezy. Wydarzenia. Chcesz wiedzieć, co będzie się działo? Sprawdź!

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Sounds of Freedom - Jarocin ul. Maratońska, piątek 31 sierpnia, start o 18.00
Po ubiegłorocznym sukcesie „Największego zakończenia lata w Wielkopolsce”, w tym roku Jarocin zaprasza na największą imprezę muzyki klubowej na otwartym powietrzu w tej części Wielkopolski - SOUNDS OF FREEDOM.
Na scenie wystąpią: DJ Hazel, Kuba &Neitan, CJ Stone, Adrima, Clubbasse, Bueno Clinic, Insane, Wajs, Michael Degrees. 
Organizatorzy zapowiadają, że będzie głośno i energetycznie, z nieziemskimi efektami pirotechnicznymi i laserowymi. Na cześć 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbędzie się niezwykłe show TRIBUTE TO FREEDOM. Pozostaje tylko dać się ponieść muzyce.
Bilety w cenie 30 zł (do 30 sierpnia) i 40 zł (od 31 sierpnia) do nabycia na stronie biletomat.pl

 

Dożynki Powiatowo - Gminne z Sound'n'Grace w Żerkowie - Amfiteatr w Żerkowie, niedziela 2 września, start o 15.00
Uroczystości rozpoczną się dziękczynną mszą św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa w Żerkowie o godz. 15.00, po której korowód dożynkowy przemaszeruje do amfiteatru. Na godz. 16.00 zaplanowano rozpoczęcie uroczystości obrzędowych. Godzinę później rozpoczną się występy artystyczne i koncerty: Zespół Pieśni i Tańca "Szwajcaria Żerkowska" - godz. 17.00, Orkiestra Dęta MCT - godz. 17.15, Duo Fenix - godz. 17.40, Sound'n'Grace - godz. 18.40. O 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna, podczas której o oprawę muzyczną zadba DJ RaFaO.
Na dożynki zapraszają: Starosta Jarociński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żerków.

 

Podróżniczy regał na nudę: Kolej Transsyberyjska i Bajkał - spotkanie z Piotrem Czyszpakiem i Jakubem Rybickim - Rynek Jarocin, niedziela 2 września, start o 16.00
To już ostatnie spotkanie z cyklu "Podróżniczy regał na nidę". Tym razem Biblioteka Publiczna w Jarocinie zaprasza w podróż koleją transsyberyjską i przez zamarznięty Bajkał. 
Kolej transsyberyjska jest najdłuższą, liczącą ponad 9 tys. km torów łączących Moskwę i Władywostok. Tydzień spędzony w tym pociągu, to marzenie wielu. Spotkanie z Piotrem Czyszpakiem będzie okazją do tego, aby poznać fakty i mity związane z podróżowaniem tym słynnym pociągiem. 
Z kolei o Syberii widzianej z perspektywy dwóch wycieczek rowerowych opowie Jakub Rybicki, który w 2008 roku przejechał Zabajkale, kierując się do Mongolii. A 5 lat później wrócił, żeby przemierzyć po lodzie cały Bajkał. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia: przez pryzmat spotkanych na trasie Jakuba Rybickiego osób, miejsc i zdarzeń będzie można dowiedzieć się nieco więcej na temat ciągle tajemniczej i niezrozumiałej Rosji. 

 

Kino na Tarasie: Regał na nudę - Taras Kawiarni Filmowej w Jarocinie, niedziela 2 września, start o 18.30
Kolejny raz na tarasie zostanie wyświetlony film - niespodzianka. Tym razem zapowiedź brzmi: "Agata Christie w pocuiągu"! I nawet jeśli domyślacie się o który tytuł chodzi - warto wybrać się na seans, żeby przekonać się na własne oczy. 

 

"ABC miłości" - Sala Kameralna Kina Echo, poniedziałek 3 września, start o 18.30
"ABC miłości" to kolejny film z cyklu "W Starym Kinie". Obraz opowiada historię Wincentego Poziomki - sklepikarza z duszą artysty, który marzy o aktorskiej karierze i zdobyciu serca ukochanej Helenki.
Wincenty Poziomka założył szkołę filmowo-rewiową, w której prowadzi zajęcia z baletu, mimiki i plastyki. Nie cieszy się ona jednak wielkim powodzeniem. Pewnego dnia Wincenty otrzymuje pismo z kancelarii adwokackiej informujące, że jego wuj, Adam Poziomka, pozostawił mu w spadku połowę sklepu spożywczego oraz mieszkanie. Warunkiem przejęcia spadku jest zobowiązanie się do opieki nad wnuczką wuja - Basią Poziomkówną, właścicielką drugiej połowy spadku, aż do jej pełnoletności. Na miejscu Wincenty zastaje sekretarkę adwokata Konstantego Prztyckiego - Helenkę, w której zakochuje się z wzajemnością. Gdy Helenka traci posadę w kancelarii adwokackiej, Wincenty proponuje jej pracę w sklepie.I zaczyna się korowód perypetii.

 

Mariusz Szczygieł i Res Factum: Projekt Prawda - Taras Kawiarni Filmowej, środa 5 września, start o 19.00
Będzie to koncert czytany, w którym Mariusz Szczygieł czyta testy ze swojej książki Projekt Prawda, a zespół Res Factum w składzie: Nina Nu - wokal i cytra, Tadeusz Sudnik - elektronika i Marcin Krzyżowski - wiolonczela elektryczna, tworzą niezapomniany muzyczny klimat. Zespół gra, autor czyta. Z tym że zespół nie wie do końca, co autor przeczyta, a autor nie wie, co zespół zagra. Zabawa polegała więc na tym, że zespół tworzył muzykę na żywo starając się oddać klimat czytanego tekstu. Ci, którzy nie czytali jeszcze „Projektu: prawda”, otrzymają od Mariusza Szczygła przynętę, żeby kupić książkę. Ci, którzy książkę już czytali, mogą odnaleźć w tym koncercie jakąś nową prawdę o książce, którą wydobyła z niej muzyka.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Echo i Kawiarni Filmowej. 

 

II Gołębi Babi Targ - Taras Kawiarni Filmowej / parking PKO w Jarocinie, sobota 8 września, start o 12.00
Jeśli poszukujesz oryginalnych, niepowtarzalnych i niekoniecznie drogich ubrań, albo masz takie w swojej szafie i wiesz, że nie będziesz ich już nosić - to wydarzenie jest idealne dla Ciebie! Zwłaszcza że wszystko co vintage jest przecież w modzie! 
Wstęp wolny. Zgłoszenia wystawców przyjmowane są do 3 września, do godz. 12.00 pod nr telefonu 62 747 11 19, w godz. 8.00-18.00. 
Przed zgłoszeniem należy się zapoznać z REGULAMINEM, który dostępny jest [TUTAJ].

 

RockRun Jarocin - Stadion Miejski w Jarocinie, niedziela 9 września, start o 11.30
Wydarzenie rozpocznie się wspólną rozgrzewką na płycie głównej stadionu. Ceremonię otwracia zawodów zaplanowano na godz. 12.00. Następnie: o godz. 12.15 - start biegu, godz. 12.20 - start RockRun Junior, godz. 12.50 - finisz pierwszych biegaczy, godz. 15.15 - finisz ostatnich biegaczy na dystansie półmaratonu, godz. 15.30 - ceremonia wręczenia nagród. 
W godz. 11.30 - 16.00 odbywać się będą imprezy towarzyszące biegowi RockRun Jarocin.
Informacje szczegółowe dostępne są [TUTAJ] 

 

Koncert "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu" - parking przed Aquaparkiem w Jarocinie, niedziela 9 września, start o 19.00
Koncert odbędzie się na zakończenie RockRun Jarocin i będzie zapowiedzią Motywu: RIEDEL JAROCIN FESTIWAL 2019! 
W 2019 roku przypada 25. rocznica śmierci Ryszarda Riedla. W związku z tym Sebastian Riedel i zespół Cree postanowili upamiętnić twórczość legendarnego wokalisty zespołu Dżem Ryszarda Riedla programem „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”, który jarociniacy będą mogli usłyszeć podczas koncertu organizowanego na parkingu przed aquaparkiem w niedzielę 9 września, dwa dni po 62. urodzinach Ryśka. 
Wstęp wolny. 

 

Ekologiczno - rockowy jubileusz 15-lecia ZGO Sp. z o. o. w Jarocinie - Rynek Jarocin, sobota 22 września, start o 12.00 
Przypadający w tym roku jubileusz 15-lecia Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie uczczony zostanie w sposób szczególny!!! 22 września na jarocińskim rynku będzie ekologicznie, a na finał rockowo. Od godz. 12.00 -17.00 na rynku królować będą różnorodne animacje proekologiczne, a od 18.00 rozbrzmiewać będzie muzyka. Wydarzenie jest bezpłatne, a honorowy patronat nad nim objął burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. 
Tydzień później z okazji jubileuszu 15-lecia ZGO Sp. z o. o. odbędzie się koncert zespołu IRA. 

 

Koncert "Patriot Rock" - teren jednostki wojskowej w Jarocinie, sobota 22 września, start o 16.00
Koncert zorganizowany zostanie przez powiat jarociński dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Patronat nad imprezą objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wystąpią m.in. KSU, Małgorzata Ostrowska i S.O.U.L.

 

Wielki Teatr w Małym Mieście - inauguracja sezonu 2018 / 2019 - JOK Jarocin, czwartek 27 września, start o 19.00
Lekkim, muzycznym, ale i refleksyjnym spektaklem znanego jarociniakom Studia Teatralnego Koło z Warszawy rozpoczyna się sezon jesienny Wielkiego Teatru w Małym Mieście - ŻYJEMY W NAJLEPSZYM Z MOŻLIWYCH ŚWIATÓW! 
Fotoreporter “Ilustrowanego Kuriera Codziennego” uwiecznia cztery dziewczyny biegnące po plaży nieopodal Mostu Poniatowskiego. Zdjęcie powstało w 1927 roku i dzięki przedrukowi w przedwojennej gazecie przetrwało do dzisiejszych czasów. 
Spektakl “Żyjemy w najlepszym z możliwych światów” to artystyczna interpretacja losów bohaterek przedstawionych na fotografii oraz opowieść o światach, które mogą się kryć za chwilą uchwyconą przez aparat. Wariacja na temat życia dziewczyn dwudziestolecia międzywojennego niepostrzeżenie zamienia się w opowieść o kobiecości, młodości i kryjącej się za nią wolności.

 

Koncert zespołu IRA - Rynek Jarocin, sobota 29 września
IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad. 
Koncert w Jarocinie odbędzie się z okazji 15-lecia ZGO Sp. z. o. o. 

 

I Cross Żerkowski - stadion w Żerkowie, niedziela 30 września, start o 8.00
I Cross Żerkowski to wymagająca trasa 10 km + marsz Nordic Walking na dystansie 3 km po przepięknych terenach leśnych Żerkowa. A ponadto bezpłatne konsultacje dietetyczne i badanie składu ciała - Wojciech Wiśniewski Atlas Fitness Club Jarocin oraz profesjonalna rozgrzewka z Tomaszem Szymkowiakiem wielokrotnym Mistrzem Polski w biegach długodystansowych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na imprezę zaprasza Stowarzyszenie Fair Play Żerków w ramach projektu grantowego LGD z Nami Warto. 

 

Kino Echo przygotowało na nadchodzący tydzień następujące propozycje filmowe:

 • "Krzysiu, gdzie jesteś?" - familijny, reż. Marc Forster 
  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa - Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek – wyruszają ze Stuwiekowego Lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa.
   
 • "303. Bitwa o Anglię" - dramat wojenny, reż. David Blair - PREMIERA JUŻ DZIŚ
  Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.
   
 • "Rozpruci na śmierć" - komedia kryminalna, reż. brian Henson - PREMIERA JUŻ DZIŚ
  W świecie zamieszkanym przez ludzi i kukiełki grasuje seryjny morderca. Na ofiary wybiera dawne gwiazdy legendarnego telewizyjnego show. Wszyscy denaci to kukiełki. Początkowo śledztwo w tej sprawie samotnie prowadzi były detektyw – pluszowy Jim. Żaden człowiek bowiem nie zawraca sobie głowy niedolą swych fastrygowanych sąsiadów. Jednak gdy sprawa staje się głośna, Jim otrzymuje wsparcie w postaci nieokiełznanej, niegrzecznej i niesympatycznej detektyw Edwards. Ta pomoc okaże się tak męcząca, że Jimowi zaczną puszczać nerwy, a nawet szwy. A to dopiero początek, bo rozpruwacz nie zwalnia tempa.
   
 • "McQueen" - dokumentalny, reż. Ian Bonhôte - PREMIERA W SOBOTĘ 8 WRZEŚNIA
  Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie? 
  Obraz „McQueen” to oparta na faktach historia artysty - równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.
   
 • "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby" - familijny, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund - PREMIERA W NIEDZIELĘ 9 WRZEŚNIA - KINO NA TARASIE
  Film powstał na podstawie szwedzkiej serii książek dla dzieci napisanych przez Martina Widmarka. Opowiada przygody dwójki dzieci - Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje biuro detektywistyczne, pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

 

Informacje dotyczące cen biletów i godzin seansów dostępne są [TUTAJ]. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  2
Jutro o 11.00 rozpocznie się 2018 INCHEON K-POP CONCERT https://twitter.com/skpblive...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mimi
ponad rok temu ocena: 0%  1
A o festynie rodzinnym znowu ani be ani me. Prawdopodobnie dowiemy się o nim we wtorek-że się odbył. Oj Prezes Prezes........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A