ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Muszą zaciągnąć kredyt w trybie nadzwyczajnym

› Aktualności ponad rok temu    17.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A

Na dzisiaj przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego zwołał posiedzenie w trybie nadzwyczajnym. W programie obrad jest dziesięć punktów. Jednym z nich jest projekt uchwały w sprawie zaciągnięcia przez powiat kredytu. Nad czym jeszcze będą debatować radni powiatowi?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Posiedzenie w trybie nadzwyczajnym zostało zwołane na wniosek zarządu powiatu, któremu przewodniczy starosta Lidia Czechak.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej możesz pomóc TUTAJ]

 

 

Radni będą pracować nad projektami czterech uchwał. Między innymi w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz w tegorocznym budżecie powiatu.

 

 

Będą także głosować nad wyrażeniem zgody na zaciągnięcie kredytu przez zarząd powiatu. Pieniądze - 2 miliony złotych - potrzebne są na sfinansowanie wcześniej zaciągniętych zobowiązań (1.189.877 zł) oraz inwestycji zaplanowanych do wykonania w tym roku (818.122 zł).

 

 

[starostwo ogłosiło konkurs na dyrektora jednej z największych szkół w powiecie - zobacz, kto się zgłosił - szczegóły TUTAJ]

 

 

Kolejna zgoda radnych potrzebna jest na przekazanie 472 tys. zł na rzecz Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Lecznica zamierza przeznaczyć pieniądze na spłatę kredytu oraz sfinansowanie robót dodatkowych, które zostały wykonane w ramach niedawno zakończonej rozbudowy placówki.

 

 

Tym samym powiat przejmie kolejne 472 udziały w spółce szpitalnej o wartości 1 tys. zł każdy.

 

 

Dzisiejsze (17 czerwca) posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego rozpoczyna się o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Wstęp wolny.

 

[AKTUALIZACJA 16.40]

 

Uchwała w sprawie pomocy finansowej dla jarocińskiego szpitala na spłatę kredytu wywołała burzliwą dyskusję na temat sytuacji finnsowej lecznicy, która zdaniem prezes Henryk Szymczak jest katastrofalna. Szef szpoitala apeluje do nradnych o poważne potraktowanie problemu.

 

W chwili, kiedy główna księgowa lecznicy Romana Hypki zaczyna podawać niepokojące szczegóły szpitalnych finansów, dla tych którzy obserwują i słuchają nagrania z sesji, dźwięk zostaje wyłączony i przywrócony tuż po jej wypowiedzi. 

 

Radni nawzajem oskarżają się o doprowadzenie szpitala na skraj bankructwa. W pewnym momencie dyskusję przerywa przewodniczący Jan Szczerbań i zamyka obrady.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Więcej
ponad rok temu ocena: 100%  14
Kredyt spłacają kredytem, spirala zadłużeni, ciekawa sprawa. Bankructwo powiatu się zbliża? Więcej członków zarządu za 10 tysięcy miesięcznie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ddddd
ponad rok temu ocena: 100%  13
Pamiętacie tytuł 13 milionów strat w szpitalu? Przez 7 lat. Z tego 3,5 miliona za sam rok 2010 kiedy starostą był Martuzalski do listopada 2010. Za dwa lata rządów menadżera Mazurka z PO i Martuzalskiego nadzorcy z PO wyniosła 7 milionów złotych. Za 1 kwartał rządów Mazurka w 2019 strata wyniosła 1,5 miliona złotych. Czyli za czasów Martuzalskiego nadzorcy strata przez 3 lata wyniosła ponad 10 milionów złotych. Może ktoś z imienia i nazwiska wymieni nieudolnych zarządzających i nadzorujacych z Platformy Obywatelskiej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franek
ponad rok temu ocena: 100%  12
wielu wypisuje tutaj bzdury zamiast chwilę pomysleć! nie jestem zwolennikiem mazurka, Jantasa czy martuzalskiego, ale wszyscy zapominają, że organem kontrolnym jest Rada Powiatu!!!! jak to się stało, ze żaden z wybrańców społeczeństwa, zaden z radnych a wszyscy uważają się za wielkich madrali co wszystkie rozumy pojedli łacznie z zarzadem powiatu, w ostatnich kilku latach nie przeanalizował dokładnie sytuacji finansowej szpitala, nikt nie zadał konkretnego pytania Za poprzednich władz powiatu tak i teraz! czy kiedyś rada poprosiła zrząd powiatu i księgową na sesję?! Gdzie był wtedy Drzazga ?! wicestarosta i odwieczny członek zarządu?! gdzie był ten pisowiec, za czym głosował na zarzadzie? gdzie był starosta Grobelny i PSL?! A teraz przez pół roku rzadzenia starostowa Czechakowa i Szymkowiakowa z Szymczakiem zarzynają szpital? A co robił Szczerbań kiedy prowadził sesje, wciąż wołali kasy na szpital a Szczerbań podniosił rękę nie zarządził kontroli czy audytu szpitala DLACZEGO?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franek
ponad rok temu ocena: 100%  11
dotychczas nikt nie miał tyle oleju w głowie ani też umiejętności menadżerskich, otwartości przekazu i uczciwego relacjonowania na bieżąco tego co się ze szpitalem dzieje!! Ale z cała pewnością ten zarząd powiatu doprowadzi do prawdziwej katastrofy, nie tylko szpital ale cały powiat A kto niby miałby podołać tej sytuacji? p.Szymkowiakowa co ma zająć się inwestycjami w powiecie? nie róbcie sobie jaj i traktujcie ludzi poważnie, albo p. Czechakowa starościna? jakie ta pani ma pojęcie o menadżerstwie, zarządzaniu finansami? albo członek zarządu p. Stolecki? czy ci ludzie wiedzą chociaż jak czytać bilans, mają o tym pojęcie? rozumieja pojęcia jakimi operują menadżerowiei księgowi? moze Gazecie się nie spodogba ten komentarz, ale trzeba sobie zadać uczciwe pytanie,. nie kto jest czyim kolesiem ale czy na pewno rada powiatu dobrze wybrała ludzi do jego zarządzania, ludzie nie mogą przyjść do powiatu, zająć najwyższe stanowiska i uczyć się od pracowników jak zarządzać na czym polega samorząd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ "Będą robione biznesy na służbie zdrowia" Sawicka posłanka PO nagrana przez CBA
ponad rok temu ocena: 100%  10
Mazurek szef lokalnej Platformy Obywatelskiej zakończył rok 2018 stratą 4.550.000. Plan finansowy na rok 2019 przedstawił Lidce Czechak że stratą ponad 5,5 miliona. Tak się kończy zarządzanie i nadzorowanie szpitalem przez kwiat menadzerstwa z lokalnej Platformy Obywatelskiej. Doprowadzić do upadłości i przejąć za grosze. Taki mieli plan? Czy może bardziej prawdopodobne że to po prostu nieudolność zarządzania i nadzorowania? Czy kiedyś poznamy odpowiedź na te pytania? Czy politycy i media staną na wysokości zadania?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lila
ponad rok temu ocena: 100%  9
Co tam kredyt. Tu jest hicior https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lila
ponad rok temu ocena: 100%  8
Co tam kredyt. Tutaj jest hicior https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dwa lata rządów Panów z PO i wszystko na temat
ponad rok temu ocena: 100%  7
Martuzalski jak to kłamałeś przed wyborami? "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ". Tak wychodził że rok 2018 skończył stratą ponad 4,5 miliona złotych. 1 kwartał 2019 strata około 1,5 miliona do czasu Odwołania Mazurka z prezesa szpitala szefa partyjnego Martuzalskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 100%  6
Kłamał bo chciał przez 5 lat zarabiać prawie 10.000 miesięcznie. Ale PiS i PSL zdobył większość i opowiadacz przeszedł do historii nadzorowania szpitala.
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  5
Typowe myślenie Polaka jakoś co będzie , a gdzie jest rozum dawno temu na wczasach w czterech białych ścianach na leczeniu ciekłego stolca ? https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dfd
ponad rok temu ocena: 100%  4
Czyli budowa szpitala nie jest zakończona. Wychodzą kwiatki , niedoróbki. Podwykonawcy nie dostali pieniędzy. Ciekawe...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szpital wychodzi na prostą wg Martuzalskiego
ponad rok temu ocena: 100%  3
Wg Martuzalskiego mieli w grudniu 2018 przeprowadzać pacjentów do nowego skrzydła szpitala. Tak twierdził Martuzalski w październiku 2018. Znowu kłamał czy pojęcia o postępie prac i konieczności zakupów wyposażenia na które szpital nie miał pieniędzy? Martuzalski za co kosztowaleś podatników prawie 10.000 miesięcznie? Za twoje klamstewka w Informatorze Powiatowym tyle podatnicy musieli na Ciebie łożyć?
~ Franek
ponad rok temu ocena: 100%  2
dotychczas nikt nie miał tyle oleju w głowie ani też umiejętności menadżerskich, otwartości przekazu i uczciwego relacjonowania na bieżąco tego co się ze szpitalem dzieje!! Ale z cała pewnością ten zarząd powiatu doprowadzi do prawdziwej katastrofy, nie tylko szpital ale cały powiat A kto niby miałby podołać tej sytuacji? p.Szymkowiakowa co ma zająć się inwestycjami w powiecie? nie róbcie sobie jaj i traktujcie ludzi poważnie, albo p. Czechakowa starościna? jakie ta pani ma pojęcie o menadżerstwie, zarządzaniu finansami? albo członek zarządu p. Stolecki? czy ci ludzie wiedzą chociaż jak czytać bilans, mają o tym pojęcie? rozumieja pojęcia jakimi operują menadżerowiei księgowi? moze Gazecie się nie spodogba ten komentarz, ale trzeba sobie zadać uczciwe pytanie,. nie kto jest czyim kolesiem ale czy na pewno rada powiatu dobrze wybrała ludzi do jego zarządzania, ludzie nie mogą przyjść do powiatu, zająć najwyższe stanowiska i uczyć się od pracowników jak zarządzać na czym polega samorząd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szpital wychodzi na prostą
ponad rok temu ocena: 100%  1
Pipipipipipipip. Usterki poza granicami powiatu. Brak głosu? Czyli się udało. Szczepanik stanął na wysokości zadania Prawda was wyzwoli. Ale jej nie usłyszycie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A