ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Ministerstwo wysłało naszych żołnierzy do walki z pożarem wysypiska w Pyszącej

› Aktualności› Na sygnale 16 dni temu    12.05.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Akcja w Pyszącej  Akcja w Pyszącej  fot. 16. Jarociński batalion remontu lotnisk.

Od kilku dni płonie składowisko odpadów w miejscowości Pysząca (powiat śremski). Najpierw z żywiołem walczyli strażacy. Teraz skierowano wojsko.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

To już kolejny pożar wysypiska. Na początku roku walka z płomieniami trwała prawie dwa tygodnie. Konieczne było wsparcie wojska.Teraz ponownie władze gminy Śrem zwróciły się do wojewody, a ten do ministerstwa obrony o skierowanie tam żołnierzy z ciężkim sprzętem. Wczoraj wysłano tam żołnierzy z 16. Jarocińskiego batalionu remontu lotnisk.

 

 

 - Prócz straży pożarnej pracują dwie cywilne koparki wynajęte przez Urząd Miejski w Śremie oraz jeden spych. Z wojska zadysponowano dwie koparki, dwa spychy i 13 żołnierzy - mówi asp. Tomasz Bartkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.
 

 

 

Póki co strażacy nie potrafią powiedzieć, kiedy może się zakończyć akcja gaśnicza.

 

 - Po raz trzeci żołnierze wspierają administrację publiczną w sytuacji kryzysowej. Żołnierze przy użyciu sprzętu inżynieryjnego przekopują hałdy składowiska i dogaszają źródła ognia – mówi ppr. Maciej Żurek, rzecznik prasowy 16. Jarocińskiego batalionu remontu lotnisk.  

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ katy
15 dni temu ocena: 50%  5
A ponoć WOT miał być od takich spraw. W Sremie stacjonuje taka jednostka. Co nie umieją gasić? Nie umieją sprzętu prowadzić. Oj to oczko w glowie pana Macierewicza sie nie sprawdza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarek-emeryt
16 dni temu ocena: 100%  4
Pani Elżbieto Rzepczyk proszę przed napisaniem tekstu zapoznać się jak poprawnie pisze się w skrócie stopnie wojskowe!ppr??? to podporucznik???Kpina jakaś...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jar
16 dni temu ocena: 67%  3
Czepiasz się każdy co był w wojsku wie o co chodzi.
~ jarock
16 dni temu ocena: 100%  2
Za tą Pyszącą to słony rachunek powinny zapłacić władze Śremu a nie ciągle Skarb Państwa ! Zły przykład dla innych samorządów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ------
16 dni temu ocena: 100%  1
Poraz kolejny państwowe służby robią porządek w prywatnej firmie, która ściąga śmieci za grubą flote a władze Śremu dobrze się przy tym bawią
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A