ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Minister ustalił zmiany w strefach. Gdzie znalazł sie powiat jarociński?

› Koronawirus - Raport miesiąc temu    18.09.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Ministerstwo Zdrowia

Zaszły kolejne zmiany w strefach żółtych i czerwonych. Powiat gostyński nadal pozostaje w strefie żółtej. W jakiej strefie znalazł się Jarocin?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Tydzień temu diametralnie zmieniła się sytuacja w sąsiednim powiecie gostyńskim, który od ubiegłej soboty pozostaje w żółtej strefie.

 

 

Wczoraj wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o zmianach jakie zaszły w strefach żółtych i czerwonych. Z trzech do 11 wzrosła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W czerwonej strefie znalazły się trzy powiaty: bytowski, kluczborski i milicki, w żółtej osiem powiatów: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski. 

 Powiatami w strefie czerwonej są: bytowski, milicki i kluczborski. Tydzień temu żaden z powiatów nie znalazł się w strefie czerwonej.

 

 

Natomiast w strefie żółtej pojawiło się sześć nowych powiatów: nowotarski, myślenicki, aleksandrowski, głubczycki, kielecki, kartuski. Dodatkowo utrzymano w żółtej strefie dwa powiaty: tatrzański oraz sąsiadujący z powiatem jarocińskim powiat gostyński.

 

 

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach.

 

 

Do strefy czerwonej trafia powiat, w którym w ostatnich 14 dniach zachorowało powyżej 12 osób na 10 tys. mieszkańców. Do strefy żółtej trafia zaś teren, w którym zachorowało między 6 a 12 osób na 10 tys.

 

 

Powiat jarociński nadal pozostaje powiatem "zielonym". Oznacza to, że nie wprowadzono nowych obostrzeń, związanych z walką z koronawirusem.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!