ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Mimo trwającej pandemii MAKI działa na terenie gminy Żerków [GALERIA]

› Kultura i Rozrywka› Relacje 12 dni temu    21.11.2020
Karina Muszalska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Mimo trwającej pandemii MAKI działa na terenie gminy Żerków Mimo trwającej pandemii MAKI działa na terenie gminy Żerków  fot. Fundacja "Zerknij Tu"

Fundacja „Zerknij Tu” działa na terenie gminy Żerków. Jej cel to aktywizacja lokalnej społeczności. Jedną jej z inicjatyw jest projekt o dość niezykłej nazwie MAKI.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa Fundacja "Zerknij Tu" przystąpiła do kolejnych projektów. Jednym z nich jest projekt MAKI, dofinansowany z rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Co kryje się pod wspomniana nazwą MAKI? To Mobilini Animatorzy Kultury skupiający w swoich szeregach lokalnych liderów takich jak: sołtysi czy działaczki Kół Gospodyń Wiejskich.

 

 

Idea projektu to zwiększanie dostępu do kultury na terenach wielskich. Fundacja „Zerknij Tu” zaprosiła do współdziałania wszystkie sołectwa oraz działające na terenie gminy Żerków Koła Gospodyń Wiejskich, które zobowiązane zostały do złożenia odpowiednich wniosków.

 

 

Dotąd w ramach projektu odbyły się: pokazy kina plenerowego w Antoninie oraz pokazy teatralne dla dzieci w Lisewie, Stęgoszy, Pawłowicach i Ludwinowie. Zrealizowana również została inicjatywa podjęta przez Radę Rodziców z Publicznego Przedszkola w Żerkowie. Nakręcono film prezentujący piosenkę, którą na zakończenie roku szkolnego zaśpiewało 25 przedszkolaków. Efekt można podziwiać na profilu facebookowym fundacji.

 

 

Pomimo zaostrzonego w ostatnim czasie reżimu sanitarnego Fundacji "Zerknij Tu"oraz współdziałającym z nią w ramach akcji MAKI organizacjom udało się dostosować pomysły do wszystkich wymogów. I tak w Lisewie powstała Lokalna Pracownia Kreatywności. W ramach jej działania będą obywały się zajęcia plastyczne i artystyczne.

 

 

Podobna inicjatywa powstała w Żerknikach z ramienia tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Tutaj również zorganizowano zajęcia artystyczne dla dzieci.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ brak rozsądku.
  12 dni temu ocena: 100%  2
  To szczyt głupoty.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ calineczka
  12 dni temu ocena: 100%  1
  'zajęcia plastyczne i artystyczne"...hmmm ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji