ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Miłosne perypetie sklepikarza z duszą artysty w kolejnej odsłonie cyklu "W Starym Kinie"

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    28.08.2018
Joanna Pera
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Plakat filmuPlakat filmu fot. Filmweb

W poniedziałek 3 września o godz. 18.30 Kawiarnia Filmowa w Jarocinie po raz kolejny zamieni się w przedwojenną salę kinową. Tym razem wyświetlona zostanie komedia obyczajowa z 1935 roku, w reżyserii Michała Waszyńskiego. W rolach głównych Adolf Dymsza i Magda Bogda.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

"ABC miłości" to kolejny film z cyklu "W Starym Kinie".

Obraz opowiada historię Wincentego Poziomki - sklepikarza z duszą artysty, który marzy o aktorskiej karierze i zdobyciu serca ukochanej Helenki.

 

Fabuła filmu opowiada historię Wincentego Poziomki - założyłciela szkoły filmowo-rewiowej, w której prowadzi zajęcia z baletu, mimiki i plastyki. Nie cieszy się ona jednak wielkim powodzeniem. Pewnego dnia Wincenty otrzymuje pismo z kancelarii adwokackiej informujące, że jego wuj, Adam Poziomka, pozostawił mu w spadku połowę sklepu spożywczego oraz mieszkanie.

 

Warunkiem przejęcia spadku jest zobowiązanie się do opieki nad wnuczką wuja - Basią Poziomkówną, właścicielką drugiej połowy spadku, aż do jej pełnoletności.

 

Na miejscu Wincenty zastaje sekretarkę adwokata Konstantego Prztyckiego - Helenkę, w której zakochuje się z wzajemnością. Gdy Helenka traci posadę w kancelarii adwokackiej, Wincenty proponuje jej pracę w sklepie.I zaczyna się korowód perypetii.

 

Obraz "ABC miłości" zostanie wyświetlony w poniedziałek 3 września o godz. 18.30 w Sali Kameralnej Kina Echo, w ramach wrześniowej odsłony cyklu "W Starym Kinie". 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  4
Ciekawszą komedią miłosną do obejrzenia, jest Ad Genius gdzie oparta na faktach historia człowieka, który nie mając nic osiąga ogromny sukces , gdzie kłody pod nogi układa jego ukochanej (córki magnata reklamy) jej ojciec i dyrektor Geum San AD . https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  3
dodatkowo poleca się spotkanie z 18-oma odcinkami z Antkiem https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
~ wstyd
ponad rok temu ocena: 100%  2
jarocin to jakieś dziwne miejsce, tutaj niszczy się pozytywnych i dobrych ludzi a na piedestał stawia i chwali się jakieś baboki, albo zdrajców, albo przestępców albo ubeków albo esesmanów, wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niestety
ponad rok temu ocena: 27%  1
Adolf Dymsza, niestety w czasie okupacji w Warszawie źle się zapisał w pamięci Polaków, warszawiacy i środowisko artystyczne było zbulwersowane jego układami z hitlerowcami i jego występami dla okupantów, którzy zrównali stolice z ziemią i wymordowali setki tysięcy Polaków, to nie jest postać do naśladowania, niestety!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A