ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Miliony dla jarocińskiego szpitala. Na co zostaną wydane? [SONDA]

5 miesięcy temu    12.08.2020
Anna Konieczna
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
Szpital Powiatowy w JarocinieSzpital Powiatowy w Jarocinie fot. Archiwum jarocinska.pl

Dopiero co jarociński szpital rozbudował się o kolejną część. Przeniosła się tam między innymi ginekologia i położnictwo [na ten temat więcej przeczytasz TUTAJ]. A już prezes może myśleć o kolejnych przebudowach i przeprowadzkach. Lecznica otrzymała na ten cel niemałe pieniądze.

 

Fundusze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej a przekazał je marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Kwota jest pokaźna, bo ponad 7 milionów 300 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wyremontowanie najstarszej części jarocińskiej lecznicy.

 

O tym fakcie, jako jeden z pierwszych poinformował w mediach społecznościowych Stanisław Martuzalski, były członek zarządu powiatu, który odpowiadał za szpital w latach 2017 - 2018 a obecnie radny powiatowy. Przypomnijmy, że prezesem lecznicy był wówczas Leszek Maurek.

 

 

„Ogromna radość i satysfakcja tym większa, że poza mną chyba nikt nie wierzył w końcowy sukces. Obecna Pani Starosta czy prezes szpitala ocenili ten projekt, jako słaby, który nie ma szans na sukces?! A tu niespodzianka!” - napisał Martuzalski.

 

 

[chcą kształcić pielęgniarki pod Jarocinem - więcej szczegółów na ten temat znajdziesz TUTAJ]

 

Środki mają być przeznaczone na modernizację i przenosiny dwóch oddziałów - wewnętrznego i dziecięcego.

 

- Jest także szansa, aby w miejscu oddziału dziecięcego powstał Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) na około 40 łóżek. Takiego miejsca nie ma w Jarocinie, a jest bardzo potrzebne - stwierdza Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

 

[NFZ ocenił pracę jarocińskiego szpitala w stanie pandemii - jakie są wyniki - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

 

Szczegóły projektu i rozmowa z szefem szpitala w najbliższym numerze Gazety Jarocińskiej, który od wtorku - 18 sierpnia, będzie dostępny w sklepach i online.

 

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Czy Twoim zdaniem w Jarocinie potrzebny jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL)?

Czy Twoim zdaniem w Jarocinie potrzebny jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL)?

ankieta dodana 12.08.2020, ilość wszystkich głosów: 123
Tak
90%
Nie
8%
Nie mam zdania
2%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Julita
5 miesięcy temu 12
Mordownia 2.0
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdegustowany
5 miesięcy temu ocena: 100%  11
Utwórzcie w końcu jakieś klimatyzowane pomieszczenie w którym zaraz po zgonie bedziecie wywozi zmarłych do tego pomieszczenia. Starsi ludzie którzy muszą leżeć ze zmarłym w tym samym pokoju przez 2 godziny przechodzą straszna traumę. Bierzcie przykład z pleszewskiego szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mcl
5 miesięcy temu ocena: 100%  10
I znów kasa z tej wyimaginowanej wspólnoty. Achhh
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nik
5 miesięcy temu ocena: 91%  9
Nie piszcie mi o rozbudowie szpitala bo szlag mnie trafia... Na pewno chorzy nic z tego nie będą mieć, tak jak dotychczas.Przykład - otwarli nowe laboratorium, a gromada ludzi czeka na pobranie krwi na dworze w pełnym slońcu, bo wszyscy nie pomieszczą się w cieniu pod drzewem. Otwarli oddział endoskopii a ludzie czekają na badanie ponad rok. szkoda dalej pisać bo szkoda nerwów. Ta cała służba zdrowia to worek bez dna to jedna wielka patologia. Koryto i nepotyzm.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mix
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
TAK - "To nie ja, to kolega"...kelnerze...
~ TAK
5 miesięcy temu ocena: 0%  7
Jest Ci tak ciężko zrozumieć, że z powodu koronawirusa ilość osób w pomieszczeniu musi być ograniczona, z tego też powodu były wstrzymane zabiegi. Czego się też czepiasz bezpodstawnie i siejesz ferment, sprawia Ci to przyjemność !
~ Ja
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
ZOl w Jarocinie jest bardzo potrzebny bo jest coraz więcej starszych osób przewlekłe chorych którymi nie ma sie kto opiekować bo są samotni albo rodzina nie chce się opiekować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gazeto więcej wnikliwości
5 miesięcy temu ocena: 84%  5
Martuzalski znowu się "podczepiasz" pod czyjąś robotę. Mazurek odziedziczył kompletną dokumentację projektową modernizacji starego skrzydła od swojego poprzednika. ZOL, oddział chorób wewnętrznych i poradnia lekarza rodzinnego. Ale ty wstydu nie masz i znowu sobie przypisujesz sukces. Ty miałeś porażkę, bo wykorzystałeś ten projekt i złożyłeś do dofinansowania i niestety marszałek Woźniak Ciebie i Mazurka "olał" i nie przyznał dofinansowania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdegustowany
5 miesięcy temu ocena: 33%  4
Do - Nawet swoi poważnie go nie traktują?- Czy jest jakiś powód, oprócz politycznego zapewne, dla którego piszesz przed nazwiskiem Szymczaka i Czechakowej imiona a przed nazwiskami Woźniaka, Mazurka i Martuzalskiego nie? Tak tylko pytam, gdybyś przypadkiem udawał obiektywną ocenę spraw.
~ Nawet swoi poważnie go nie traktują?
5 miesięcy temu ocena: 87%  3
Widocznie bardziej szanuje Marszałek Woźniak z PO Henryka Szymczaka i Lidię Czechak z PiS niż Mazurka i Martuzalskiego z PO, bo za czasów platfusów w szpitalu wniosek przepadł i się nie załapał na dofinansowanie, a za czasów PiS uzyskał dofinansowanie. Staszek czyżby PSL zadziałał, a tobie się nie udało?
~ Gazeto więcej wnikliwości
5 miesięcy temu ocena: 82%  2
... No i oddział dziecięcy. A ty Martuzalski co przez dwa lata wymyśliłeś oprócz kontynuacji projektów poprzedników?
~ jatonieja
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Na pierdoły bo tam nie ma managera tylko politycy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji