ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Mieszkańcy już nie będą mieli problemów z dostępem do budynków

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    3.08.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gmina Żerków

Gmina Żerków. Dobieszczyzna. Przebudowa drogi w Dobieszczyźnie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Od kilku tygodni trwały pracę związane z modernizacją i budową drogi w Dobieszczyźnie. Mieszkańcy miejscowości musieli sobie radzić z licznymi utrudnieniami. Często dochodziło do blokady dostępem do budynków i pomieszczeń gospodarczych.

 

W gminie przybędzie nowa linia autobusowa.

 

Przebudowa drogi położonej przy miejscowym ośrodku zdrowia polegała na położeniu nawierzchni asfaltowej oraz wykonaniu chodnika na długości 215 m. Całość prac kosztowała 220 tys. zł.

 

Jeszcze w ubiegłym roku żerkowski magistrat pozyskał dodatkowe fundusze na realizację tego zadania. Wtedy zawarte zostało porozumienie z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim, które dotyczyło dofinansowania inwestycji.

 

Inicjatywa kulturalna w Miniszewie. Zobacz koniecznie!

 

Gmina Żerków otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi w Dobieszczyźnie w wysokości 130 tys. zł. Pochodziło ono z funduszy unijnych. Pozostała część pieniędzy pochodziła z budżetu. Prace modernizacyjne zostały zakończone 30 lipca.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!