ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Mieszkańcy i przedsiębiorcy pytają o przebudowę centrum Jarocina. Władze i wykonawca tłumaczą [WIDEO]

10 miesięcy temu    27.11.2019
Anna Konieczna
komentarzy 12 ocen 5 / 40%
A A A
Spotkanie w JOK-u w sprawie inwestycji w centrum JarocinaSpotkanie w JOK-u w sprawie inwestycji w centrum Jarocina fot. J. Marcinkowski

Jarocin. Co z parkowaniem samochodów w centrum miasta, jaki wpływ na stare kamienice będą miały głębokie wykopy i czy sklepy oraz zakłady usługowe przetrwają utrudnienia - takie między innymi pytania mieli uczestnicy zebrania, którego tematem była rozpoczynająca się w śródmieściu wymiana sieci.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób - przede wszystkim mieszkańcy centrum miasta. To tam po nowym roku rozpoczynie się wielka wymiana sieci - od kanalizacyjnych i wodociągowych po ciepłownicze i gazowe.

 

 

Rozpoczyna się największa inwestycja w centrum Jarocina. Całe zadanie obejmie około 20 ulic, na których wymieniane będą praktycznie wszystkie sieci - od kanalizacyjnych i wodociągowych po ciepłownicze i gazowe. Zanim zostaną one rozkopane, wykonawca i władze miasta spotkały się z mieszkańcami [więcej na temat inwestycji czytaj TUTAJ].

 

 

Przedstawiony został harmonogram prac oraz ewentualne utrudnienia, które czekają mieszkańców i przyjezdnych. Inwestycja potrwa do połowy 2022 roku. Wymianie poddanych zostanie 6 kilometrów sieci kanalizacyjnej i 4 - wodociągowej.

 

 

[gdzie w tym roku staną świąteczne ozdoby i tradycyjna choinka - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest konsorcjum firm w składzie: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” S.A. oraz poznańska firma WUPRINŻ.

 

 

I to właśnie przedstawiciele wykonawcy oraz władz Jarocina z wiceburmistrzem Bartoszem Walczakiem, przedstawili harmonogram prac, wyjaśniali wątpliwości i odpowiadali na pytania uczestników zebrania.

 

 

 

- Na początku na każdej z uli zostanie zdjęta nawierzchnia asfaltowa. Następnie zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa na głębokości od 3 do 5 metrów. W drugiej kolejności sieć kanalizacji sanitarnej i do niej zostaną przepięte wszystkie przyłącza z posesji, tak aby nie było przerwy w odbiorze ścieków - wyjaśniał Karol Siliński, dyrektor ds. inwestycji firmy Drobud.

 

 

W podobnym systemie będzie też budowana sieć wodociągowa.

 

 

[budowa kolejnego dla Jarocina łącznika przerwana - szczegóły TUTAJ]

 

 

- Należy się oczywiście liczyć z tym, że w związku z tymi pracami jakieś przerwy w działaniu sieci mogą się zdarzyć, ale będziemy się starali, żeby były one jak najkrótsze - zapewniał przedstawiciel wykonawcy.

 

 

Po zakończeniu prac instalacyjnych na plac budowy będą mogli wejść operatorzy innych sieci, takich jak gazowa, ciepłownicza czy światłowodowa i jeśli będzie taka potrzeba, położą albo wymienią swoje sieci. - Po tych działaniach przystąpimy do montażu nowego oświetlenia. Na koniec zostaną położone nowe nawierzchnie ulic, chodniki i posadzona zieleń - poinformował Karol Siliński.

 

 

Mieszkańcy pytali przede wszystkim: o parkowanie samochodów na terenie objętym inwestycją i o to, jaki wpływ na stare kamienice będą miały głębokie wykopy. Interesowało ich także to, czy sklepy i zakłady usługowe mają szansę przetrwać ograniczony dostęp do nich klientów w czasie robót?

 

 

- Będziemy się starali tak wyznaczyć tymczasowe miejsca parkowania, żeby były one usytuowane w jak najbliższej odległości od posesji. Ale nie czarujmy się, to nie będzie 50 metrów. Będziemy też rozmawiali z urzędem miasta, aby było wyjątkowo możliwość parkowania na rynku - poinformował dyrektor ds. inwestycji firmy Drobud.

 

 

[trzyletni Michałek potrzebuje pomocy - zobacz, jak jej udzielić TUTAJ]

 

 

Na pytanie czy były dokonywane ekspertyzy w jaki sposób roboty, które będą prowadzone w okolicy starych budynków i czym to może grozić, odpowiedział kierownik budowy z firmy WUPRINŻ.

 

 

- Projektant dysponował odwiertami geologicznymi. Do poszczególnych wykopów jest zaprojektowany sposób szalowania. Nasza firma 4 lata temu prowadziła podobne prace na starym rynku w Poznaniu. Tam też dobrany był odpowiedni sposób szalowania i większych szkód nie odnotowaliśmy - Mariusz Dziadkiewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 2 głosów: 5 (40%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (12)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ zenon
  10 miesięcy temu ocena: 100%  12
  Drobud wiadomo państwo w państwie Caly jarocin rozkopany nie mają pracowników a wygrywają przetargi rączaka raczkę myje monopol i korupcja
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kasia
  10 miesięcy temu ocena: 94%  11
  red.Konieczna pisze o jakichś kilku ulach, o co chodzi, burmistrz planuje pasiekę na rynku?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ szsz
  10 miesięcy temu ocena: 50%  10
  Szalety i ule będą ujęte po konsultacji społecznej
  ~ olamoze
  10 miesięcy temu ocena: 92%  9
  moze pomysla władze o szaletach jest 21 wiek a w jarocinie to w krzaczki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewa
  10 miesięcy temu ocena: 55%  8
  Widzę i słyszę że państwo na scenie nie znają odpowiedzi na pytania. Spoglądają na siebie, próbują uzgadniać na szybko odpowiedź. Jak tak będzie wykonywana inwestycja, że będą się ciągle zastanawiać, to zapowiadam tragedię. Przyszli nieprzygotowani na spotkanie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gosc
  10 miesięcy temu ocena: 67%  7
  Wie ktos moze, na jakich ulicach beda te wymiany?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lafeta
  10 miesięcy temu ocena: 52%  6
  Widzę na zdjęciu radnego Śledzianowskiego - jestem spokojna o tą inwestycję.....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Helmut
  10 miesięcy temu ocena: 85%  5
  Panie Piotrowicz, a za kogo sie pan uwazasz że bys chciał żeby cos z Tobą specjalnie konsultowac i ustalac. Jak chcesz decydowac o losach naszego miasta to wystartuj w wyborach, bo w demokracji władza pochodzi w wyboru spoleczeństwa. Chyba żeś za bardzo w siebie uwierzył papierowy szlachetko, zajmij się pan lepiej tą swoją ledwo zipiącą gazetką
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarek
  10 miesięcy temu ocena: 72%  4
  Jeśli wszystko pójdzie ok, to za trzy lata centrum będzie się prezentować naprawde wspaniale, oby się wszystko udało!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bogdan
  10 miesięcy temu ocena: 74%  3
  Bardzo ciekawy film, polecam każdemu zainteresowanemu obejrzec go z uwagą, wiele rzeczy jest bardzo dokładnie wyjaśnione i rozwiewa wiele wątpliwości. Władzom jedynie nalezy zyczyć aby wszystko zostało zrealizowane zgodnie z planem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kasia
  10 miesięcy temu ocena: 58%  2
  Jak p. Walczak mógł powiedzieć że najwyżej sklepy będą musiały się ptrzebranzowac! Ciekawe na kogo pan sie przebranzuje jak straci stanowisko
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :)
  10 miesięcy temu ocena: 55%  1
  Na Kelnera