ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Mieszkańcy gminy Nowe Miasto nad Wartą zapłacą i za śmieci, i za wybudowanie PSZOK-a

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    5.11.2019
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Anna Kopras-Fijołek

Decyzja zapadła - mieszkańcy gminy będą ponosić coraz wyższe koszty związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.


Przed podjęciem uchwały w tej sprawie, na ostatniej sesji, przewodniczący rady Waldemar Tomaszewski nie ukrywał, że jest zdziwiony tym, że jedne gminy, które muszą wybudować PSZOK-a, otrzymują wsparcie, a inne - nie. W tej drugiej grupie znalazło się m.in. Nowe Miasto nad Wartą. Lepszą sytuację ma np. samorząd kotliński.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

- Miał podobny koszt PSZOK-a: 1.700 tys. zł, otrzymał 1.200 tys. zł, czyli tylko 500 tys. zł dołożą. U nas nie ma tych pieniędzy, dlatego mieszkańcy muszą ponieść dodatkowe koszty na wybudowanie PSZOK-a - powiedział przewodniczący.

 

 

Do tej pory stawki wynosiły 9 zł (za odpady segregowane) i 18 zł (za niesegregowane). Teraz miałoby być - zgodnie z ustaleniami podjętymi na posiedzeniu wspólnym komisji, które miało miejsce 17 października) - 27 zł i 54 zł.

 

- Po artykułach w prasie, rozmowach radnych z mieszkańcami (...) na dzisiejszym wspólnym posiedzeniu komisji radni w sposób bardzo krytyczny odnieśli się do proponowanych stawek. Uzasadniali, że to zbyt dużo w stosunku do tego, co było - mówił przewodniczący rady. - Należy się z tym zgodzić, że to bardzo dużo, ale też trzeba wziąć pod uwagę to, że są to realne koszty, które faktycznie mieszkaniec musi obecnie ponosić.

 

 

Przewodniczący rady zaproponował, by wrócić do pierwszego wariantu opiewającego na 20 zł. Po dodaniu kosztów budowy PSZOK-a - byłoby to 23,50 zł (za odpady segregowane) i 47 zł (za niesegregowane).

 

Ostatecznie w głosowaniu za stawkami 23,50 zł i 47 zł. 11 radnych opowiedziało się za ich przyjęciem. 1 radny wstrzymał się od głosu.

 

Szerzej na ten temat - w aktualnym wydaniu "Gazety Jarocińskiej"

 

ZOBACZ TEŻ - NIEZWYKŁE ODKRYCIE W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nick
6 miesięcy temu 3
Można zrozumieć podwyżkę jeśli coś za tym idzie np. Zwiększenie częstotliwości odbioru A tu nie idzie nic i stawka razy trzy. Gminy pszoki budują od 2012 roku. Ciekawe co robili w naszej gminie przez te lata? Były programy dofinansowania itp. Ogólnie urząd bez struktury wszystkim rządzi ręcznie wójt. A wystarczy spojrzeć na sąsiednie gminy podział na referaty każdy ma kierownika i odpowiedzialnych pracowników np. Za inwestycje lub dofinansowania. Ktoś powinien już dawno wójta obudzić i przenieść do XXI wieku!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Popieram komentarz. Należy również wspomnieć że potrafili stracić dofinansowanie na budowę biblioteki w Boguszynie i wszystko zostało zamiecione pod dywan. Żal patrzeć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
JAk się bawić to się bawić. Odbiór śmieci 1x w miesiącu, stawki z kosmosu. Bo my musimy wybudować i nie potrafimy zdobyć dofinansowania. Ta gmina to śmiech na sali!! Jak nie wytłumaczenie że musimy płacić za tych co nie płacą to teraz oni muszą wybudować PSZOK za nasze bo nie potrafią zdobyć dofinansowania ŻAL PL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A