ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Mieszkańcy chcieli, żeby był radnym, on wybrał stanowisko

› Aktualności ponad rok temu    2.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A
Listopad 2018 r. - Henryk Szymczak (z lewej) odbiera zaświadczenie o wyborze na radnego powiatowego z rąk Tomasza Jańca, komisarza wyborczegoListopad 2018 r. - Henryk Szymczak (z lewej) odbiera zaświadczenie o wyborze na radnego powiatowego z rąk Tomasza Jańca, komisarza wyborczego fot. A. Konieczna

W jarocińskim szpitalu jakiś czas temu nastąpiła zmiana na najważniejszym stanowisku - prezes spółki. Leszek Mazurek został odwołany z funkcji szefa lecznicy a na jego miejsce powołano Henryka Szymczaka. Ten ostatni w ubiegłorocznych wyborach samorządowych został wybrany do Rady Powiatu Jarocińskiego. I tu pojawił się konflikt.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Henryk Szymczak otrzymał stanowisko z rekomendacji jarocińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Leszek Mazurek jest członkiem, a nawet szefem jarocińskiej Platformy Obywatelskiej, ugrupowania z przeciwnej strony sceny politycznej.

 

 

Decyzję w sprawie zmian w szpitalu podjęła rada nadzorcza spółki na wniosek zarządu powiatu jarocińskiego, któremu przewodzi starosta Lidia Czechak (powiat jest jednym właścicielem spółki - przyp. red.).

 

 

[o rezygnacji etatowego członka zarządu powiatu - czytaj TUTAJ]

 

 

Leszek Mazurek nie ukrywał, że jest zaskoczony odwołaniem właśnie w tym momencie [więcej przeczytasz TUTAJ].

 

 

- Nikt ze mną nie rozmawiał. Nie wiedziałem, kiedy zostanę odwołany. Wszystko stało się bardzo szybko - przyznawał. - Tego dnia miałem spotkanie z panią starostą i nie było o tym mowy. Kilka godzin później wręczono mi odwołanie - dodaje.

 

 

Z odwołaniem do Mazurka przyszli: Mikołaj Grzyb, przewodniczący rady nadzorczej, Mirosław Drzazga, etatowy członek zarządu powiatu oraz nowo powołany prezes szpitala Henryk Szymczak [szczegóły TUTAJ].

 

 

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych Szymczak został wybrany do Rady Powiatu Jarocińskiego. W związku z tym jednak, że właścicielem szpitala jest powiat, nowy prezes nie mógł łączyć obu funkcji, dlatego jego mandat radnego - z mocy prawa - wygasł w momencie powołania na szefa lecznicy.

 

 

[o przegranej powiatu w Sądzie Pracy i dużym odszkodowaniu dla byłego dyrektora - czytaj TUTAJ]

 

 

Zwolnione miejsce w radzie powiatu zajmie kolejna osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości z największą liczba głosów uzyskanych w wyborach w okręgu nr 1. Jest nią pielęgniarka z jarocińskiego szpitala - Marta Bierła z Mieszkowa.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ to będzie gwóźdź do trumny jarocińskiego szpitala.
ponad rok temu ocena: 75%  15
To będzie grabarz jarocińskiego szpitala. Do tego doprowadziła koalicja PIS i PO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zainteresujcie się gazeto taczka dla szymczka
ponad rok temu ocena: 81%  14
szymczak juz ponoć poprzyjmował kolesi do sam nic nie umie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zrobił z siebie imbecyla z tytułem Szpital wychodzi na prostą
ponad rok temu ocena: 100%  13
Martuzalski ty lubisz statystyki strat szpitalnych. Doczekamy się drugiej części artykułu SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ? Tym razem podsumuj siebie i Mazurka. Ułatwię ci zadanie Rok 2017 - 2 miliony strat za twojej kadencji. Rok 2018 - 4 miliony 600 tysięcy strat. 1 kwartał 2019 - 1,5 miliona strat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masz honor?
ponad rok temu ocena: 100%  12
okłamał ludzi we wrześniu 2018, dwa miesiące przed wyborami, że "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ". Wprowadził ludzi w błąd, jacy to oni z Mazurkiem fachowcy od służby zdrowia. Teraz powinien się zrzec mandatu jakby był honorowy.
~ Ręce opadają...
ponad rok temu ocena: 100%  11
Kiedy Martuzalski nadzorował szpital jako starosta albo członek zarządu powiatu odpowiedzialny za szpital SZPITAL PRZYNIÓSŁ 10 MILIONÓW STRAT. Jest dobry. A co gorsze na koniec 2018 zostawił w takim stanie, że przygotowany pod koniec roku 2018 plan finansowy na 2019 zakładał ponad 5,5 miliona straty.
~ Złotousty platfus
ponad rok temu ocena: 100%  10
Do tego jeszcze 3,5 miliona straty w 2010 kiedy Martuzalski był starostą do listopada. 2010. Facet jest mistrzem.
~ Tapeciarz i Marchewa
ponad rok temu ocena: 100%  9
Prawie 5 milionów strat w szpitalu w jednym roku 2018. Prawie 6 milionów strat w planie finansowym na rok 2019. A ten jeszcze zdziwiony? Martuzalskiego i Mazurka zadanie ewidentnie przerosło. Nadają się, ale co najwyżej do prowadzenia sklepiku z tapetami albo z pyrami i kapustą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dwie strony medalu
ponad rok temu ocena: 57%  8
Gwoli konsekwencji - to nie pierwszy przypadek w tej kadencji. W gminie przecież też była rezygnacja z mandatu z powodu ogromnej ilości zamówień od gminy, co mandat radnego skutecznie by uniemożliwił. W obu przypadkach kasa oznacza więcej niż zaufanie wyborców. Smutne trochę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 100%  7
Mazurek szef lokalnej Platformy Obywatelskiej też zrezygnował z mandatu, żeby objąć stołek prezesa szpitala. Przez dwa lata wygenerował około 8 milionów strat. Myślę że odszedł spełniony. Chociaż liczył że go jeszcze z cztery miesiące potrzymają na stołku. Wtedy byłoby równe 10 milionów strat. Wtedy to nawet nadzorca Stanisław Martuzalski myślę że byłby z szefa partyjnego dumny. A tak to tylko 8 milionów strat.
~ Józef
ponad rok temu ocena: 97%  6
Czechakowa w pierwszych dniach swojego urzędowania ogłosiła miastu i światu, że szpital bierze pod swój specjalny nadzór, niech teraz pokaże jak starościna Czechakowa potrafi zarządzać i ile są warte słowa wypowiadane przez starościnę Czechakową!!!!!! wygląda na to, że pani Czechakowa starościna pisowska się skompromitowała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sawicka z PO "Będą robione biznesy na służbie zdrowia"
ponad rok temu ocena: 100%  5
Czy znajdzie się jeszcze jakiś niedoinformowany co na nich kiedyś zagłosuje? Bycie prezesem to nie tylko wypłata. To również odpowiedzialność za firmę. Przy stracie prawie 5 milionów trudno mówić o zarządzaniu. To było dryfowanie ku upadłości. A może o to chodziło? Tym bardziej że już mini prywatyzację części oddziałów szpitalnych przeprowadził, o czym mówił Pan Henryk Szymczak na sesji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczerbań odwołali twojego "dobrego gospodarza"? To już nic nie masz do gadania w tej koalicji?
ponad rok temu ocena: 100%  4
Strata szpitala za rok 2018 4.600.000. Prawie 5 milionów. Widać rękę nadzorcy odpowiedzialnego za szpital do listopada 2018 Stanislawa Martuzalksiego. Zostawił Mazurek szef PO plan finansowy szpitala na 2019 rok z ambitnym planem uzyskania straty w rok w kwocie 5.588.000!!!! Tak, tak ponad 5,5 miliona złotych straty w 2019. Mało tego już ten plan realizował. Za sam styczeń osiągnął menadżer oświaty stratę w kwocie 629.000, za dwa miesiące 1.094.000 zł Po prostu geniusz zarządzania. Też jestem zdziwiony, że go odwołali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Platforma Nieudolności w zarządzaniu i nadzorowaniu
ponad rok temu ocena: 100%  3
Zrobił prawie 5 milionów strat w szpitalu w jeden rok i jeszcze zdziwiony, że go odwołali? Martuzalski z Mazurkiem SZPITALNY DREAM TEAM. To nie mogło się udać. To nie miało prawa odnieść sukcesu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT u
ponad rok temu ocena: 100%  2
Skompromitowani szpitalem.
~ Partia Oferm
ponad rok temu ocena: 95%  1
Platforma Obywatelska w Jarocinie skończona. W gminie żadnego radnego. W powiecie dwóch radnych. Do tego w opozycji. Na 40 radnych gminnych i powiatowych tylko dwóch. Czyli 5%. Tam gdzie Stanisław tam rozpierducha i wyprowadzanie sztandaru. Zero przywództwa i żadnych umiejętności budowania zespołu ludzkiego. Ale co się dziwić jak jego zaplecze menadżerskie to Mazurek, Zadrozny, Kutera, Rybacka. Dream Team.