ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Mieszkańcy alarmują - fetor nie do zniesienia! Jest odpowiedź ZGO [AKTUALIZACJA]

5 miesięcy temu    14.08.2020
Anna Konieczna
komentarzy 122 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Telefon w naszej redakcji nie przestaje dzwonić. Ludzie są zdesperowani i wściekli - w mieście od jakiegoś czasu panuje trudny do zniesienia smród. Jakie jest jego źródło? Większość interweniujących osób twierdzi, że fetor pochodzi z Zakładu Gospodarki Odpadami. Czy tak rzeczywiście jest?

 

- To jest nie do zniesienia. Mieszkam na osiedlu Polna. Miałam w nocy otwarte okno balkonowe, bo przy tej temperaturze nie da się inaczej. Obudziłam się z potwornym bólem głowy i wtedy poczułam ten obrzydliwy smród. To nie da się opisać, jakby zgniłe resztki jedzenia czy coś podobnego. Tak okropny, że mnie zemdliło - opisuje jedna z kobiet, która prosiła nas o interwencję w tej sprawie.

 

[o pomyśle burmistrza Jarocina na wyłapanie smrodu - czytaj TUTAJ]

 

Takich telefonów jest cały czas bardzo wiele.

 

- Trudno określić kiedy śmierdzi. To są takie fale. Nie można powiedzieć, że tylko w nocy, bo teraz jest południe, ja teraz jestem na dworze i też to czuje - opisuje ktoś inny.

 

[modernizacja oczyszczalni ścieków w Cielczy - czy będzie mniej śmierdziało - o tym, więcej przeczytasz TUTAJ]

 

Ludzie obstawiają, że źródłem jest Zakład Gospodarki Odpadami - Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Z prezesem Witosławem Gibasiewiczem nie mogliśmy się skontaktować, ponieważ, jak twierdziła osoba z sekretariatu, był na spotkaniu poza siedzibą spółki.

 

Dowiedzieliśmy się tylko, że prawdopodobnie po powrocie wystosuje oficjalne stanowisko w tej sprawie.

 

Mieszkańcy prawdopodobnie bez przerwy wydzwaniają także do urzędu miejskiego. Dlatego sytuacja jest znana także burmistrzowi Jarocina. Do ZGO-WCR udał się kierownik referatu ochrony środowiska Przemysław Franczak, aby na miejscu zbadać sytuację.

 

[petycja w sprawie smorodu na Łukach - więcej szczegółów na ten temat znajdziesz TUTAJ]

 

O dalszych ustaleniach będziemy informowali na bieżąco.

 

[AKTUALIZACJA, piątek - 14 sierpnia]

 

W związku z tym, że wielu mieszkańców Jarocina upatruje źródło trudnego do wytrzymania smrodu, który czuć niemal w całym mieście, w składowanych na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami śmieci - zwłaszcza odpadów BIO, zarząd gminnej spółki wydał oświadczenie następującej treści:

 

„W związku z pojawiającymi się, jak co roku, negatywnymi informacjami o odorach w mieście Jarocin oraz sąsiednich wsiach, Zarząd ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie- Wielkopolskie Centrum Recyklingu, kategorycznie zaprzecza, jakoby źródłem odorów była praca instalacji komunalnej w Witaszyczkach. Zarząd oświadcza, że charakter pracy na instalacji komunalnej, nie jest inny niż w pozostałych 12 miesiącach pracy zakładu. Na terenie instalacji nie są prowadzone żadne dodatkowe prace, które mogłyby powodować uciążliwości zapachowe występujące w Gminie Jarocin. Nasz zakład posiada specjalne biofiltry, które neutralizują odory i redukują ich rozprzestrzenianie się na sąsiednie tereny. Temat odorów wywołany przez lokalną gazetę pojawia się co roku w podobnych okresach czasowych. W dniu 02.09.2016 r. został opublikowany artykuł pt.: „Coś śmierdzi w Jarocinie: „Fetor, że kiszki się skręcają”, w roku ubiegłym w dniu 06.09.2019 r. pt.: „Smród nie daje żyć mieszkańcom. Burmistrz chce go… wyłapać”, natomiast w dniu 13.08.2020 r. pt.: „Mieszkańcy alarmują- fetor nie do zniesienia! Co tak śmierdzi?”. Powtarzalność publikowanych artykułów w danych latach, pokazuje, że występowanie odorów jest jednorazowe i w żaden sposób nie jest związane z całoroczną pracą instalacji komunalnej. Sytuacja występowania odorów na terenie gminy powtarza się każdego roku w podobnych okresach czasowych. Źródłem występowania odorów są prace polowe prowadzone po okresie żniw, polegające na wywożeniu na pola obornika i innych nawozów organicznych. Brak szybkiego zaorania obornika, połączony z wysoką temperaturą, negatywnie oddziałuje na mieszkańców w okolicy.”

 

 

 

 

Nowy - 32. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (122)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 50%  122
Znów wczoraj ci niewdzięczni rozlewali gnojówke koło ZGO. Ci rolnicy to chyba kochali ten obszar :-))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aidungeon
4 miesiące temu 121
I think this must be condemned for acting without thinking like this https://howto-plant.com...
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 63%  120
Kiedyś było haslo: Jarocin to miasto brzmi, czy teraz jest: Jarocin to miasto śmierdzi ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ copywriter
5 miesięcy temu ocena: 80%  119
Jarocin - to miasto czuć
~ przykładowe oświadzenie majątkowe członka zarządu ZGO - 313 tys zł za rok
5 miesięcy temu ocena: 48%  118
emeryt. i co wy na to ? Taka kasa za rok pracy....... https://bip2.wokiss.pl/jarocin...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dronie, to jest bardzo dobry pomysł, żeby pokazać jarociniakom kwalifikacje jarocińskich prezesów i pracowników spółek gminnych wraz z ich zarobkami
5 miesięcy temu ocena: 100%  117
oraz ich wcześniejsze zawodowe sukcesy, oraz ich udział w różnych przedsięwzięciach gospodarczych czy biznesowych (mogą to być np. udział w prywatyzacji Kanbudu jeżeli tacy się znajdą ;-) , prowadzenie wcześniejszych firm lub jaka praca wcześniej , już nieważne czy w Jarocinie czy np. w Mysłowicach lub w innym mieście, wszystko jedno gdzie, o ile to interesujące). Popieram Twoj świetny pomysł o pokazaniu jarociniakom kwalifikacji dobrze opłacanych pracowników spółek gminy. !!!! Brawo Dronie !!! :-) Jarocińska Gazeta przyłączycie się do akcji ???
~ Dron
5 miesięcy temu ocena: 47%  116
No i czego to niby dowodzi? Było trzeba zdobyć podobne kwalifikacje to też byś był na podobnym pułapie. Tankuje na Orlenie i się dokładam do 3 mln pensji prezesa. Na całym świecie jest tak że menadżerowie zarabiają wielokrotniść tego co zwykły pracownik.
~ jak opłaty za śmieci w jarocinie ? :-)))
5 miesięcy temu ocena: 50%  115
dochód na rok około 313tys / 12 miesięcy = około 26tys zł na miesiąc :-)
~ Były pracownik ZGO
5 miesięcy temu ocena: 50%  114
Przy takiej temperaturze śmieci tak śmierdzą, niech prezes włoży łeb do swojego kubła ze śmieciami że jest taki sam wietrzą hale żeby rano pracownicy grzebali w tych śmieciach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tanie sensacje
5 miesięcy temu ocena: 65%  113
Weźcie się zajmijcie czymś poważnym w twj gazecie a nie robicie zamieszanie. I kupcie sobie słownik ortograficzny bo czytając czasem tutaj newsy to się zastanawiam czy ktoś tam u was mature zdał? Taka podpowiedź MS Word ma taką magiczną funkcje - autokorekta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a to jest jeszcze "gazeta" ?
5 miesięcy temu ocena: 100%  112
to jest jeszcze gazeta czy już portal reklamobiorcy z "artykułami partnera"
~ Burmistrz
5 miesięcy temu ocena: 36%  111
Przepraszam was mieszkańcy za ten smród w Jarocinie ale musicie wytrzymać proponuje kupić maski gazowe i na noc zakładajcie . ja tez taka posiadam od prezesa mogę bez bólu głowy spać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 32%  110
Chyba te specjalne biofitry nie są tak specjalne skoro tak śmierdzi z ZGO:-))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 100%  109
No borek zacytuję ci byłego przewodniczącej rady europejskiej : " Nie strasz, nie strasz bo się zesrasz"
~ Borek
5 miesięcy temu ocena: 78%  108
Już zmieniasz wersje zdarzeń? Dwa dni piszesz wprost kłamstwa że spółka komunalna rozsiewa fetor na pół gminy, że przez to nie da się żyć w Jarocinie. Naruszasz dobre imię spółki, oczerniasz ją co może się przełożyć na jej straty finansowe. W dodatku wyśmiewasz ludzi głosujących na burmistrza. Teraz się będziesz powoływał na wolność słowa? Wolność to nie dowolność lecz min. odpowiedzialność za to co się publicznie głosi. Szczerze życze ci byś został pociągnięty do odpowiedzialności.
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 38%  107
Jak masz czas to przejedź się do ZGO i napisz co tam poczułeś. Za pisanie prawdy chyba nikt nikogo nie ukarze. Jarocin to nie miasto w Białorusi.
~ Borek
5 miesięcy temu ocena: 74%  106
Od rana do wieczora piszesz te kłamsta. Moim zdaniem zarząd ZGO powinien Cię pozwać za zniesławienie a jako zadośćuczynienia powinien zarządać co najmnej stu tysięcy złotych na jakieś schronisko dla zwierząt lub inny charytatywny cel.
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 28%  105
Zarząd zgo poszedł i sprawdził, od nas nie jest ten smród.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ddd
5 miesięcy temu ocena: 73%  104
Co rok ten sam temat. Żniwa się skończyły i wieśniaczki smrodzą na polach. za tydzień, dwa będzie po temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MM
5 miesięcy temu ocena: 47%  103
Wieśniaczki? Pajac miastowy sie odezwał z miasteczka zabitego dechami!!
~ kibic
5 miesięcy temu ocena: 35%  102
Śmierdzi na 100% z wysypiska smród zaczyna się około 21 mieszkam na św.ducha od strony wysypiska. Jak twierdzi Gibasiewicz że to sprawka rolników to niech się puknie mocno w głowę,dziwnym trafem po wczorajszych telefonach dzisiaj w nocy smrodu nie było czy to przypadek?Oj zgotował nam Adaś do spółki z kolesiami promocję miasta.Kiedyś Jarocin był rozpoznawalny w kraju przez:1)Korki 2)Festiwal 3) Jarotę a teraz jesteśmy rozpoznawalni przez SMRÓD!!!! Jak można było dopuścić że zostaliśmy śmietniskiem Wielkopolski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pja
5 miesięcy temu ocena: 71%  101
Burmistrza wybrali naiwni mieszkańcy, wszyscy jemu wierni i ci co bronią swoich koryt.
~ Arab
5 miesięcy temu ocena: 69%  100
ZGO od 20 lat jest w tym samym miejscu, 24h na dobę, 365 dni w roku a Tobie akurat zaczyna śmierdzieć po 21? Na twoim miejscu to bym zmienił diete na kolacje albo... spróbował się umyć. Sam też mieszkam na św. Ducha i to bliżej niż dalej ronda na ZGO i jakoś takich problemów nie odczuwam
~ zewsi
5 miesięcy temu ocena: 76%  99
tera wielkim paniom i panom smierdzi .Niech sobie przypomna lata swej mlodosci.i wakacje u dziadkow gdzies tam na wsi.a tak te wakacje chwala.tak pieknie .pachnace byly.Tera to jest to samo .tylko prestiz inny.Bo tera moda taka ze smierdzi.tak kolezanki i koledzy mowia...a sami srali na kij .i rak niemyli bo gdzie .jak lazienek niebylo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 52%  98
Dokładnie. Glosowaliscie na ZJ i sraliscie na kij. Teraz musicie wąchać rozwojowy smród!
~ Lokalny pręt
5 miesięcy temu ocena: 87%  97
To gnuj z Młotpolu tak śmierdzi, pozdrawiam królów żyta. ZMDK
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Jarocina
5 miesięcy temu ocena: 33%  96
Obciążanie rolników smrodem z wysypiska odpadów jest nieuczciwe. Dodatkowo jest społecznie bardzo szkodliwe, bo bagatelizuje poważny problem. Opary unoszące się z ogromnej powierzchni zgniłych odpadów (myślę, że około 2 hektarów) stanowią dla mieszkańców zagrożenie chemiczne i biologiczne. Szczególne nasilenie oparów jest właśnie wtedy, gdy na rozgrzaną zgniliznę spadnie deszcz. Gdy dodatkowo wiatr ma kierunek wschodni, to wówczas w Jarocinie jest powietrze najgorsze. Dziś znów może to wystąpić. Życzę zatem Jarociniakom by się tak nie stało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oskar
5 miesięcy temu ocena: 91%  95
Ludzie zgłaszają że śmierdzi na Polnej i os Rzeczypospolitej, no faktycznie najbliższe sąsiedztwo ZGO. Co wy bierzecie kretyni?
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 37%  94
Uwaga !!!! Ziemiańsko jarocinske trolle nadal aktywne. Próbują wmówić normalnym ludziom że smród snuje się z gnoju rozlewanego na polach a nie z ZGO .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do miastowych
5 miesięcy temu ocena: 74%  93
To gnojownik czuć wszędzie w okolicy, a nie śmieci. Z marketów mięso bierzecie i nawet nie wiecie jak gnojownik czuć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kojak
5 miesięcy temu ocena: 72%  92
Gnój na pola wywieźli i wielki mi śledztwo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karat
5 miesięcy temu ocena: 86%  91
No naprawde, nie dowiary że w promieniu kilkudziesięciu metrów od wysypiska moze byc czuc nieprzyjemny zapach. Ale dobre 5 km od ZGO czyć gnojówe z pól a nie śmieci. Ale tala to rozmowa z głupim
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 14%  90
Koło ZGO chyba cały czas wywożą, przez to tak śmierdzi. :-)))
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 36%  89
Tak wybrali mieszkańcy miasta Jarocin, więc teraz będą wąchać smród z ZGO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Jarocina
5 miesięcy temu ocena: 34%  88
Jarocin będzie skazany na smród tak długo, jak długo będzie istniało to olbrzymie wysypisko odpadów (odpady z 17 gmin, 240 tys ludzi) i nic tu nie pomoże pan Franczak, czy pan Gibasiewicz. To skutek decyzji, które podjęto w przeszłości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ammmm
5 miesięcy temu ocena: 55%  87
Jak nie masz pojęcia o aktualnej gospodarce odpadami to stul py.k i siedź cicho bo to ułamek zebranych odpadów trafia na składowisko nie tak jak 10 lat temu wszystko
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 24%  86
Nie do końca wybór mieszkańców gminy, ale na pewno mieszkańców miasta Jarocin.
~ prawda jest jedna, to wasz wybór
5 miesięcy temu ocena: 32%  85
to skutek decyzji wyborczych mieszkańców gminy jarocin
~ Co roku to samo
5 miesięcy temu ocena: 85%  84
Redakcja jak znow dostanie takie ingormacje - szczególnie w okresie wczesnej wiosny lub w okresie po zakończeniu zbiorów, to niech może się wybierze na najbliższe pola w okolicy gdzie śmierdzi i sprawdzi który gospodarz rozrzucał obornik. Chyba jeszcze tyle dacie rade
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lol
5 miesięcy temu ocena: 83%  83
Serio??? Wielmożne państwo smrodku się boi? Ciekawe czyje są te śmieci. Zwierzęta chyba ich nie produkują... Boszzzzzzz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opozycja rozumu
5 miesięcy temu ocena: 70%  82
Co by miała gmina jakby wcześniej birmistrzem została Lidka Czechak/ Jerzy Walczak/ Kasia Szymkowiak? Za Stacha dobrze było widać co to środowisko potrafi. Jarocin marniał w oczach. A teraz w powiecie zbierają na szpital bo jest tak cienko z kasą że brak środków na zkup maseczek mimo że sam szpital ma 40 mln rocznego budżetu z NFZ
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 36%  81
Dokładnie w Jarocinie ZJ wygrała, więc teraz ma co chciała, czyli smród.
~ pilne :-) stan umysłu
5 miesięcy temu ocena: 90%  80
Kupię dom obok wysypiska śmieci, ale ma nie śmierdzieć. Oferty ze ceną na adres adres-naiwniak-pl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 18%  79
Będzie lodowisko, mieszkańcy miasta Jarocin muszą wąchać smród by później jeździć na łyżwach.
~ do: Obraz nędzy i rozpaczy
5 miesięcy temu ocena: 10%  78
zarobki ? zobacz to: https://bip2.wokiss.pl/jarocin...
~ Obraz nędzy i rozpaczy
5 miesięcy temu ocena: 92%  77
Pracwenik produkcji z pensją nieco powyżej minimalnej, przedsiębiorca co wyciąga z działalności mniej niż minimalna (oficjalnie), chyba bezrobotna i lekko niedorozwinięty politykier z partyjnego nadania. To są ludzie którzy rwą się do rządzenia w naszej gminie. I nie chodzi o to że się z kogoś tutaj wyśmiewać, co robi w życiu, ale jeśli ktoś nie do końca potrafi poukładać swoje życie, to jak niby poukłada sprawy w gminie?
~ Erte
5 miesięcy temu ocena: 69%  76
Co wy o jakiejś spalarni pierd... głupoty? Widać lokalna opozycja jest jyż tak zdesperowana że kłamie ludziom w żywe oczy, wszystko byle tylko dopchać się do stołka bo inne plany na życie nie wyszły.
~ do wo
5 miesięcy temu ocena: 8%  75
jego marny los zależny od tego jak głosuje on i jego sąsiedzi z gminy
~ wo..
5 miesięcy temu ocena: 20%  74
a jak ktoś całe życie mieszkał w spokojnym miejscu. Domu odziedziczonym po dziadkach, i teraz ktoś mu chce budować spalarnię śmieci?
~ Tadam
5 miesięcy temu ocena: 100%  73
Hahahaha zawsze mnie to bawi. Każdy wie, gdzie się buduje i kupuje mieszkanie, a potem problem. Jak na wsi się budują mieszczuchy a potem się kurzy i śmierdzi i policję wzywają. Chorzy!!!
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 44%  72
Śmierdzi z ZGO, większość ludzi o tym wie, tylko ziemiańsko jarocińskie trolle twierdza że to może rolnicy smród robią albo ziółka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaaaaa
5 miesięcy temu ocena: 26%  71
I znowu fetor św ducha człowiek chce trochę chłodu wpuścić do mieszkania po całym dniu upałów a tu niemiły zapach. Od kilku lat śmierdzi nikt nie potrafi żadne służby zidentyfikować źródła fetoru no bo jak pracować po nocy? Coś tu śmierdzi!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fufacz
5 miesięcy temu ocena: 100%  70
Kiwanie US jest bardzo stresujące, łatwo od tego popaść w paranoje i posiwieć, i dla odwrócenia uwagi pisać bez przerwy zmyślone donosy na innych
~ Ozon
5 miesięcy temu ocena: 94%  69
Uu widze że kogoś boli prawda o nim samym. No ale takie są skutki frustracji i życiowego niepowodzenia czego efektem jest zawiść i zgorzknienie. Każdy sądzi sam po sobie w kwestiach uczciwość, samemu trzeba mieć nieczyste sumienie by wszystkim dookoła zarzucać to samo.
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 11%  68
To Rozwój tak śmierdzi, no ale tak mieszkańcy Jarocina wybrali, więc niech teraz wąchają ten rozwojowy smród.
~ Jama Kelnera
5 miesięcy temu ocena: 15%  67
Kelner obyś kiedyś poznał co to jest uczciwa praca za przynajmniej 2 tyś na miesiąc. Masz blisko 35 lat i całe życie zawodowe to bujanka i cwaniactwo. Napisz kiedy zarobisz pierwsze sto złotych za uczciwą pracę.
~ Jama na Ługach
5 miesięcy temu ocena: 84%  66
Juryś idź już spać bo późno, a jak coś Ci śmierdzi to idź się przede wszystkim umyć, to z pewnością pomoże. Jutro czeka cię kolejny dzień prowadzenia gescheftu za 2 tys/mc.
~ Burmistrz
5 miesięcy temu ocena: 30%  65
Przepraszam was mieszkańcy za ten smród w Jarocinie ale musicie wytrzymać proponuje kupić maski gazowe i na noc zakładajcie . ja tez taka posiadam od prezesa mogę bez bólu głowy spać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ śmierdząca sprawa
5 miesięcy temu ocena: 35%  64
Nie zgodzę się, że to z pól! Mieszkam na Tumidaju i tutaj jak jest "dobry" wiatr to czuć częściej niż raz w roku zapaszek identyczny z tym, który panuje w ZGO. Burmistrz, który promował ZGO, zgodził się na ubojnie w Golinie teraz nie chce przemysłu w Jarocinie. I tak już w całej gminie śmierdzi, więc chociaż dobrze płatne miejsca pracy by się przydały... A jak ktoś chce dokładnego wykładu na temat ZGO niech zapyta mieszkańców ul. Sportowej, ul. Żwirki i Wigury, ul. Veldhoven, ul. Glinki itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner
5 miesięcy temu ocena: 32%  63
Od. Rzeczypospolitej dzisiaj okropny smród. Gibas sobie nie radzi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kapitan Żbik
5 miesięcy temu ocena: 79%  62
Kolejny co gubi się w mieście. Gdzie ZGO a gdzie os. Rzeczypospolitej? Że niby jak tam by miał ten smród dopływać? Przez ściane lasu i to jeszcze w dni kiedy nie ma praktycznoe wiatru? Na Leszczycach albo na Glinkach to może bym uwierzył że coś czuć ale żeby z ZGO było czuć coś na południu miasta to by wiatr musiał wiać po idealnym łuku. Dajcie spokój
~ Ajk
5 miesięcy temu ocena: 75%  61
A to nie będzie czasem zapach kozłka lekarskiego z Bauera?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
5 miesięcy temu ocena: 64%  60
Teraz miastowi protestują bo im śmierdzi, a jak są dożynki na wsi to pierwsi idą w pląsy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik szuka żony
5 miesięcy temu ocena: 69%  59
Nie trzeba być inteligentnym, żeby zauważyć, że kończą albo już skończyły się żniwa. Hello!!!! Wiecie co się robi po żniwach? Wywozi obornik na pola. Łał eureka!!! Rolnik może to robić, bo mu prawo na to zezwala. Takie oto macie źródło smrodu. Jakby jeszcze ktoś nie zauważył, pól wokół miasta jest sporo. A jak wywiozą na te pola to macie swój smród. Btw ZGO działa cała rok, a piszecie, a co roku po żniwach ta sama akcja nagłaśniana przez gazetę. OMG!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Omka
5 miesięcy temu ocena: 85%  58
A mnie komary gryzom i to jest problem. Niech redakcja zajmie się tym tematem!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taboret
5 miesięcy temu ocena: 86%  57
Historia jak co roku: https://www.jarocinska.pl/arty...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popek
5 miesięcy temu ocena: 86%  56
https://www.jarocinska.pl/arty... Powtórka z rozrywki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozwój - wyperfumujcie se okolice
5 miesięcy temu ocena: 26%  55
czy "rozwój" musi pachnieć ? :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Foka
5 miesięcy temu ocena: 79%  54
No argument taki że szkoda gadać. A ja doszedłem do takiej konstatacji że w Jarocinie fale smrodu w okresie jesiennym pojawiają soę od paru lat. Mniej więcej od czasu jak radnym został Jerzy W. Przypadek? Tyle są warte twoje argumenty
~ foczko nie usprawidliwia
5 miesięcy temu ocena: 32%  53
Jarocin otoczony jest przez pola kilkadziesiąt lat, nawet było w Jarocinie dużo fabryk zanim zapanowało w nim ZJ z Adamem , ale smrodu nie było , Jarocin był pięknym zadbanym miastem, zamieszkałym przez inteligencję i robotników
~ Foka
5 miesięcy temu ocena: 96%  52
Jak się mieszka w mieście otoczonym przez pola to się trzeba liczyć z takimi atrakcjami 2 albo 3 lata jak na Siedleminie jakiś farmer wylał szambo to w mieście waliło przez tydzień
~ Fazi
5 miesięcy temu ocena: 88%  51
Co roku to samo, rolniki wywiezli na pola zawartości szamba to i macie niecodzienne atrakcje zapachowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zaolacicie od wrzesnia
5 miesięcy temu ocena: 25%  50
Za ten śmrod 23 zł od oaoby
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orest
5 miesięcy temu ocena: 76%  49
Jarocin i tak ma tańsze śmieci niż pozostałe gminy z naszego powiatu. Ciekawe co byś powiedział jakby śmici trzeba by wozić do Śremu albo Kurnika (bo jeśli nie w naszej gminie to gdzieś by musiało być to wysypisko) i wtedy byś płakał że burmistrz mógł u nas zlokalizować taki zakład
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 32%  48
Kiedyś było hasło: Jarocin to miasto brzmi. A teraz chyba jest hasło: Jarocin to miasto śmierdzi. :-))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sb
5 miesięcy temu ocena: 38%  47
Śmierdzi z Zgo na 100% jak tam codziennie przejeżdżam to smród nie do zniesienia. Wielkie wzgórze śmieci usytuowane w centrum jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sb
5 miesięcy temu ocena: 29%  46
Olo to wszystko wyjaśnia ze wsi jesteś i smród ci nie przeszkadza. Jak wjeżdżasz do Jarocina to pewnie perfumy czujesz, jak jesteś taki oddamy pracownik zgo to ile zarabiasz ?
~ Olo
5 miesięcy temu ocena: 70%  45
Taa idioto, chyba na świni jeździsz to ci śmierdzi. Ja akurat mieszkam w Tarcach i też dwa razy dziennie jeżdżę tą trasą i jakoś nie mam takich problemów. Jak ci źle w Jarocinie to zostań już w tym Koninie. Po co wracasz? żeby wąchać ten zmyślony syf? Zresztą jak ktoś już wspomniał pajacu, jak dla Ciebie ZGO to centrum miasta, to ty chyba nie wiesz jak miasto wygląda.
~ Sb
5 miesięcy temu ocena: 30%  44
Olo ulice to ty zamiatasz, i teraz masz wonty do wszystkich, trasy nie zmienię bo jade codziennie na Konin do roboty bo w Jarocinie taki rozwój ze roboty nie ma niedojdo
~ Olo
5 miesięcy temu ocena: 62%  43
A ty matole co się unosisz? Jak ci śmierdzi to zmień trase albo zmień robote. No tak pewnie jesteś jakimś niedojdą co tylko sobie z zamiataniem miotłą jako tako radzi. I co ty opowiadasz teraz o jakiejś fabryce w Cielczy, skoro ZGO tak ci przeszkadza. Co za trep
~ Sb
5 miesięcy temu ocena: 29%  42
Karaś idioto do pracy tamtędy jeżdżę??? Na 100 % to ty jesteś bezmózg
~ Sb
5 miesięcy temu ocena: 33%  41
Bakalie a działka w cielczy tez jest w centrum jarocina ze burmistrz jest przeciwny budowie fabryki ??? Jesteś tak głupi i pusty jak twój nik bakalie ???? Chyba fekalia
~ Karaś
5 miesięcy temu ocena: 73%  40
Na 100% to jesteś głupi. Jak ci śmierdzi to po co niby tam jeździsz codziennie? Głupich nie sieją
~ Bakalie
5 miesięcy temu ocena: 72%  39
ZGO jest tak samo w centrum Jarocina jak to że Jarocin to przedmieścia Warszawy. Widać upał wam coraz bardziej nie służy
~ DDT
5 miesięcy temu ocena: 53%  38
Pawlicki Jarocin dziękuje za smród !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jojo
5 miesięcy temu ocena: 79%  37
Było trzeba wybrać Zibiego IQ 230, by wam postawił fabryke azotową jak obiecał to by dopieto pachniało fiołkami, albo byście czekali aż walnie jak w tym Bejrucie. Pewnie nawet by wam postawił blisko centrum na tych 40 ha na Poznańskiej co by było ładnie widać kominy
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 44%  36
Jarocin to wybrał, więc chyba liczył się ze smrodem:-)))
~ Grucha
5 miesięcy temu ocena: 72%  35
Farmery gów... na pola wywieżli bo już pola pokoszone i słoma zwieziona, jak zaora lub spadnie deszcz to się smród nagle skończy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kornik
5 miesięcy temu ocena: 73%  34
Upały są od dwóch tygoni i nagle wczoraj zaczęło śmierdzieć? Ja bym najpierw sprawdził okoliczne pola, pewnie któryś rolbik wczoraj lub przedwczoraj wyiózł szambo no i macie. Zresztą temat wraca co roku po żniwach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
5 miesięcy temu ocena: 58%  33
Cyrkulacja powietrze od wschodu w ostatnich dniach powoduje że smród z ZGO idzie na miasto. Z reguly wiatry wieją od zachodu dlatego nie czujemy tego śmieciowego smrodu. Pytanie co zrobić aby takie toksyczne dziadostwo poskromić. W okolicach ZGO nie daje się przejechać na rowerze czasami.
~ drom
5 miesięcy temu ocena: 32%  32
Pojemniki bio codziennie powinny być zabierane i czyszczone. Bo ciężko do nich coś wrzucać w taką pogodę to jest wylęgarnia ścierwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kluska
5 miesięcy temu ocena: 81%  31
Jakby codziennie śmieciarka miała jeździć to ciekawe ile byś musiał płacić za odbiór? Dopiero byś wył. Taka porada, pojemnik zawsze można (a nawet bym powiedział że trzeba) umyć samemu po każdym odbiorze odpadów
~ Azja
5 miesięcy temu ocena: 72%  30
Gdyby nie to ZGO to byście trzymali śmieci na posesji albo wywozili do lasu jak jakieś dzikusy. Ciekawe czy wasze przepocone du... wam nie przeszkadzają. Czasem jak się stanie za takim brudasem w kolejce to dopiero można się zagazować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZNAWCA TEMATU
5 miesięcy temu ocena: 30%  29
Odpady BIO to nieporozumienie!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hiacynt
5 miesięcy temu ocena: 87%  28
Skargi pisz do rządu, bo to on ustala jakie kategorie śmieci mają być odbierane. Zresztą wcześniej co robili ludzie z odpadami bio? Wyrzucali do zmieszanych i taka masa to dopowro śmierdziała jak tam było dosłownie wszystko
~ ukra
5 miesięcy temu ocena: 38%  27
zgo robi sie zakladem karnym z praca niedlugo nie bedzie mozna sie odezwac bo zabiora premie ludzie wy nie wiecie jak tam jest zaraz zaczna ukraincow brac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
5 miesięcy temu ocena: 67%  26
A ktoś cię tam na siłę trzyma?! Jak tak źle i ciężko to czemu tam pracujesz? Aaaa no tak bo gdzie dostaniesz za darmoszke ciepła zupę, bułeczkę z maselkiem, premie itp...? żal , poprostu żal to czytać!
~ emeryt
5 miesięcy temu ocena: 53%  25
Przecież JAROCIN dla aktualnych władz to miasto smrodu i odpadów. Koszty tego wszystkiego ponoszą mieszkańcy w opłatach za wodę, kanalizację i wszystkie pozostałe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
5 miesięcy temu ocena: 60%  24
Lepiej jak jesteś tym emerytem to zacznij trochę czytać interesować się, no vonids twoje pieniądza!! Bo narazie to dyrdymały powtarzasz
~ d
5 miesięcy temu ocena: 25%  23
Ale za to Adama zbuduje wam lodowisko :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
5 miesięcy temu ocena: 89%  22
Jakbyśmy wybrali Kaśke Sz., to by było pewbie jak w szpitalu. Śmieciarka by nie wyjechała dopuki by się nie zapełniła zbiórka na wache na zrzutka.pl
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 33%  21
Dokładnie, wyborcy , którzy głosowali na ZJ powinni smród wytrzymać by sobie pojeździć na łyżwach:-))))
~ stachu
5 miesięcy temu ocena: 58%  20
Wystarczy sie umyć i już nie będzie śmierdzieć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomas
5 miesięcy temu ocena: 35%  19
Smieci przywozone do zgo nie wiadomo skad sa miesiac temu jadac skuterkiem kolo zgo zauwazylem jak to wszystko na tej gorce paruje sam odur tak parowalo jak pozar
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 31%  18
jeden z najnowocześniejszych zakładów hahahhahahahhaha tak jest tylko napisane przyjdz do pracy zobacz co sie tam dzieje to zobaczysz wszystko robisz recznie jak murzyn
~ mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 73%  17
a gdzie niby to mają przywieźć?? Wyprodukować śmieci to jest łatwo a co później z nimi zrobić o tym już nikt nie myśli. ZGO to jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu i dobrze że jest bo takie zakłady są mega potrzebne.
~ Adam
5 miesięcy temu ocena: 41%  16
Smrod wszedzie od wczoraj wieczora.... tez czuje sie okropnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
5 miesięcy temu ocena: 25%  15
pewno grochowe jadles co .przyznaj sie i jajkiem sadzym poprawiles .a tera spodnie drache maja.takie firmowe te spodnie napewno co.
~ Mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 34%  14
Ja pierdziele ale jaja panie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mod
5 miesięcy temu ocena: 35%  13
Marian co tu robisz
~ Obornik i gnojowica na polach
5 miesięcy temu ocena: 73%  12
To rolnicy wyrzucają obornik i wylewają gnojowicę na pola. Wiatr to potem niesie. Żniwa sie skończyły i na pola trafia cały obornik i gnojowica z gospodarstw rolnych, problem w tym, że nie jest to od razu zaorane. Tak jest każdego roku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZGO
5 miesięcy temu ocena: 58%  11
A gdzie pozbywają się odcieków???? .Warto sprawdzić ???. Będzie dym !!!!.
~ Śmieci drożeją a miało być taniej
5 miesięcy temu ocena: 35%  10
To chyba codziennie koło ZGO wylewają:-))))
~ pozarek
5 miesięcy temu ocena: 54%  9
to jest z ZGO byscie panstwo widzieli co sie tal wyprawia smrod glizdy karaluchy a korone ma chyba kazdy ale od tych smieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
5 miesięcy temu ocena: 62%  8
A kto ci każe tam pracować?! Idź sobie do prywaciarza kto nawet 5 zł więcej ci nie. Czemu nie pójdziesz? Bo ci za dobrze!!! Zupki, bułeczki, premie a jeszcze się nie podoba.zwolnij miejsce inny!!!