ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Mieszkańcom nie podoba się oznakowanie wzniesienia [SONDA]

› Aktualności› Wydarzenia 18 dni temu    8.10.2020
Karina Muszalska
komentarzy 3 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. Gmina Nowe Miasto

Gmina wyremontowała jedną z głównych ulic w Nowym Mieście. Choć zadbała o bezpieczeństwo pieszych, to mieszkańcy temu przeczą.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Interweniował u nas jeden z mieszkańców skarżąc się na oznakowanie wzniesienia, które zostało wykonane podczas modernizacji ul. Szkolnej. - Wzniesienie przejścia dla pieszych na ul. Szkolnej powinno być lepiej oznaczone tzn. jakieś czerwone linie czy też pomalowane na czerwono, ponieważ te linie, które są obecnie, nie pokazują kierowcom wzniesienia. Jeśli ktoś nie wie, że ono tam jest, to może uszkodzić samochód - skarży się mężczyzna.

 

 

Twierdzi również, że tak źle oznakowane wzniesienie wcale nie poprawi bezpieczeństwa uczniów, którzy tą drogą chodzą do pobliskiej szkoły. - Jadący tamtędy kierowca może raczej stracić panowanie nad pojazdem. I to ma sprawić, że dzieci będą bezpieczniejsze? - pyta nas czytelnik.

 

 

Modernizacja ul. Szkolnej rozpoczęła się w lipcu i trwała do końca sierpnia. W ramach prac przebudowano między innymi chodniki oraz położono nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Ponadto wyregulowana została wysokość kratek ściekowych, studni kanalizacyjnych, skrzynek oraz zaworów instalacji podziemnej. Naprawiono również kanalizację deszczową.

 

 

Nie zabrakło także wymiany oznakowania jezdni. Powstały dodatkowe przejścia dla pieszych, a w pobliżu szkoły wspomniane wzniesienie. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu pieszych, zwłaszcza dzieci i młodzieży uczęszczających do miejscowej szkoły.

 

 

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy nowomiejski urząd.

 

 

Wyniesione przejście dla pieszych na ul. Szkolnej w Nowym Mieście nad Wartą zostało wykonane zgodnie z projektem i przepisami dotyczącymi oznakowania takich miejsc. Inspektor nadzoru potwierdził, iż oznakowanie pionowe i poziome jest wykonane zgodnie z zatwierdzoną przez starostę organizacją ruchu - zapewnił Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Czy uważasz, że ul. Szkolna jest obecnie bezpieczna dla pieszych?

ankieta dodana 08.10.2020, ilość wszystkich głosów: 94
TAK
62%
NIE
37%
Nie mam zdania
1%
+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ aaa
17 dni temu ocena: 100%  3
Mieszkańcom się bardzo podoba. Przecież to teraz najładniejsza ulica w Nowym Mieście. Jeśli ktoś nie zna się na obowiązujących przepisach prawa to niech nie wypowiada się w tym temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 171717
18 dni temu ocena: 100%  2
Co wy p...licie. Stoją znaki to należy się do nich stosować. Skrzyżowanie jest oznakowane to każdy ma obowiązek zwolnić i to wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie. Proszę też sprawdzić czy przed wyniesionym przejściem dla pieszych stoi znak pionowy A-11a, jeśli stoi to nie mam więcej do dodania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
18 dni temu ocena: 11%  1
No i ma rację wystarczy spojrzeć na ulicę Poznańską w Nowym Mieście tam jest taka sama sytuacja z przejściem dla pieszych i jest zupełnie inaczej omalowane i to już wystarcza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji