ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Michałek walczy z ciężką chorobą. TRWA zbiórka na diagnozę. W weekend akcja charytatywna

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    15.01.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 11 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. Archiwum rodzinne

Tylko do końca stycznia mają rodzice Michałka Jędrasiaka na zebranie 38 tys. euro, czyli ok. 165 tys. złotych potrzebnych na to, żeby ich syn mógł rozpocząć leczenie w niemieckiej klinice.

 

 

Pomóc można na wiele sposobów m.in. wpłacając pieniądze na konto zbiórki, czy biorąc udział w licytacjach albo wystawiając samemu fanty na aukcje. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Michałek Jędrasiak z Witaszyc przyszedł na świat we wrześniu 2016 r. Z powodu niedotlenienia pierwsze godziny życia spędził pod namiotem tlenowym. Dzięki rehabilitacji zaczął samodzielnie siadać, raczkować, aż w końcu, w wieku dwóch lat – chodzić.Radość z postępów nie trwała jednak długo.

 

Pojawiły się zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia równowagi, koordynacji ruchowej, koncentracji oraz zdiagnozowano opóźniony rozwój mowy. W wieku 2,5 roku pojawił się pierwszy napad padaczki. Szybko okazało się, że jest to padaczka lekooporna, ponieważ pomimo przyjmowania przez niego czterech leków, burza w jego mózgu trwa nadal. Ataki przychodzą niespodziewanie i czasem są tak silne, że jest potrzebna hospitalizacja.

 

Michałek w swoim krótkim życiu przeszedł już szereg badań: genetycznych, metabolicznych, rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym, badania EEG i wiele tygodni spędził w szpitalu. Każdy atak bardzo go wyniszcza i musi ciężko pracować, żeby dogonić swoich rówieśników w rozwoju. Przez rodzaj i ilość przyjmowanych leków zaczyna chorować jego wątroba i tarczyca. Cały czas jest pod opieką neurologa, laryngologa, endokrynologa i okulisty.

 

 

Żeby móc chodzić potrzebuje rehabilitacji i wózka. Brakuje jeszcze 13 tysięcy złotych

 

Obecnie, mimo skończonych trzech lat, Michaś nadal nie mówi. Ma ogromne problemy ze zrozumieniem innych i potrzebuje pomocy we wszystkich czynnościach życia codziennego.Rodzice podporządkowali całe nasze życie ratowaniu synka, ale same chęci i bezgraniczna miłość nie wystarczą, aby mu pomóc. Dlatego proszą wszystkich ludzi z dobrymi serduszkami o wsparcie, aby Michałek mógł się prawidłowo rozwijać, a na jego twarzy znów zagościł uśmiech.

 

Nadzieją na lepsze jutro dla niego jest diagnostyka i leczenie w Klinice Schön w Niemczech. Niestety koszty są ogromne. Wiadomo, że wahają się pomiędzy 40 a 80 tysięcy euro. Zbiórka 165 tys. złotych prowadzona jest za pośrednictwem portalu www.pomagam.pl. Do tej pory udało się zebrać nieco ponad 20.000 zł. Jeśli chcesz pomóc KLIKNIJ TUTAJ. Na zebranie potrzebnej kwoty jest tylko 4 tygodnie. Jeśli do końca stycznia pieniądze nie zostaną wpłacone na konto kliniki Michałek zostanie skreślony z listy i straci szansę na leczenie.

 

Druga zbiórka prowadzona jest na portalu siepomaga.pl [KLIKNIJ TUTAJ]. Tutaj udało się zebrać ponad 100 tys. zł.

 

W niedzielę 19 stycznia w Witaszycach ma się odbyć wielka gala disco polo. Dla Michałka zagra kilkanaście zespołów. Początek imprezy w hali sportowej o godz. 11.00. W tym dniu odbywać się będą również licytacje. W pomoc włączyło się wiele organizacji działających m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Witaszyach, Organizacja Harcerska "Rodło", Szkoła Muzyczna "Yamaha". 

 

Michaś jest podopiecznym Fundacji "Serca dla Maluszka" fundacjasercadlamaluszka.pl/nasi-podop...

Na facebooku powstała też specjalna grupa z licytacjami, do której również można dołączyć: facebook.com/groups/468...

Wśród fantów są m.in. torty, zabawki, ale i bardziej nietypowe. Można wylicytować m.in. szkolenie wraz ze strzelaniem z mausera. Każdy, kto chce pomóc może też wystawić swoją aukcję. Ludzie przekazują nie tylko przedmioty, ale i swoje usługi np. pomoc w porządkach, wykonanie sesji zdjęciowej czy masażu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Czy uważasz, że rok 2020 będzie lepszy od 2019?

ankieta dodana 02.01.2020, ilość wszystkich głosów: 297
Tak
32%
Nie
61%
Nie mam zdania
7%
R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Danuta
8 miesięcy temu ocena: 36%  11
Niech zgłoszą się do Owsiaka, ma miliony na koncie ze zbiórek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Monika
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
Pomóżmy również Julce, bardzo proszę. Jej życie jest realnie zagrożone. Zbiórka idzie wolno i może nie doczekać leczenia :( https://www.siepomaga.pl/ocali...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rita
8 miesięcy temu ocena: 100%  9
u Nas w Krotoszynie na Marcelka oprócz szkół, ludzi, zaangażował się kościół gdzie były grane kolędy dla Marcelka i tace z mszy były dla Marcelka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
8 miesięcy temu ocena: 100%  8
Jest okres zabaw karnawałowych, czy organizatorzy nie mogliby zrobić zbiórki na Michałka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gosia
9 miesięcy temu ocena: 81%  7
nie ma nic gorszego dla rodziców jak chore dziecko, obowiązkiem państwa jest leczyć obywateli a nie dawać miliony na takiego rydzyka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
9 miesięcy temu ocena: 100%  6
właśnie , przez sms , było by łatwiej uzbierać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak
9 miesięcy temu ocena: 100%  5
Szkoda ze nie ma możliwości wpłaty przez SMS. Chętnie bym taki wysłał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antypis
10 miesięcy temu ocena: 87%  4
To wstyd dla państwa polskiego aby ludzie robili zrzutki dla dzieci na operacje ratujące życie, a Rydzykowi rząd dawał miliony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obiektywnie
8 miesięcy temu ocena: 83%  3
Wstyd dla wszystkich rządów wybieranych demokratycznie od 30 lat - które głównie dbały i dbają o własne biznesy .Przy korycie hulaj dusza reszta niema znaczenia.
~ nie całkiem zdrowy kraj
9 miesięcy temu ocena: 80%  2
To tak chyba od 89 roku jest, a nie tylko za czasów rządów PIS, prawda ???
~ chory kraj
9 miesięcy temu ocena: 75%  1
Zgadzam się, na dodatek jak ludzie otrzymują odmowy finansowania leczenia z NFZ, to słyszą, że mają zakładać zbiórki i ludzie im może pomogą.... Bezduszne, dziadowskie, kościółkowe państwo.