ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Masz szkody spowodowane suszą - złóż wniosek o ich oszacowanie

ponad rok temu    4.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Rolnicy z gminy Jarocin mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach spowodowanych suszą. Do kiedy i gdzie należy złożyć wniosek?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

„Zespół komisji do szacowania zakresu i wysokości szkód spowodowanych klęskami żywiołowymi w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej na obszarze naszej gminy jest pełnej gotowości do podjęcia zadań” - informuje burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Jednocześnie zawiadamia, że z uwagi na wymogi procedury szacowania szkód rolniczych opartej o System Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzony przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz na sprawne i szybkie oszacowanie klęski - prace komisji klęskowej rozpoczną się niezwłocznie po otrzymaniu prawidłowo wypełnionych wniosków.

 

 

Komisja będzie szacowała straty w terenie w terminie do dwóch miesięcy od dnia zgłoszenia szkody, lecz nie później niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.

 

 

[30 lat czekają na przebudowę drogi - czy to wystarczający czas - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

W związku z powyższym poszkodowani rolnicy winni zgłaszać straty w uprawach roślin na specjalnych drukach, które znajdują się u sołtys wsi, przewodniczących zarządów osiedli, w Urzędzie Miejskim w Jarocinie, pierwsze piętro, pokój numer 46, tel. (62) 749-95-47, w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz na stronie internetowej gminy [TUTAJ].

 

 

Wnioski należy składać do poniedziałku - 8 lipca.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mama
ponad rok temu ocena: 0%  1
No ciekawe jak chcemy mlocic zboze a dopiero teraz się obudzili ico mamy czekać dwa tygodnie z mlocenuem jak zboże gotowe a zaś przyjdą deszcze i jeszcze będzie gorzej bo zboża będą się wymladzac i co a daja 200 od h i co one pokryja niech wreszcie zdecydują i idroczamam kredyty to lepsze niż te grosze może ktoś zacznie myśleć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji